logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

چگونه صنعت فولاد را توسعه دهیم؟

صنعت فولاد

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از خبرگزاری صمت، کشور ایران به علت بهره‌مندی از معادن بزرگ، سرمایه‌های انسانی، منابع تأمین انرژی و سایر فاکتورهای مؤثر در تولید فولاد، در سطح جهانی به عنوان یک فولادساز بزرگ مطرح است.

نقش صنعت فولاد در تحقق اهداف اقتصادی کشور

از این رو طرح جامع فولاد سال 1404 برای دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد برنامه‌ریزی شده تا تمامی حلقه‌های اثرگذار در زنجیره ارزش این صنعت به طور هماهنگ توسعه یابند و کشور در فرآیند تولید محصولات فولادی بیش از پیش به خودکفایی برسد.

در راستای تحقق طرح جامع فولاد طی افق 1404، مهم‌ترین عامل تأمین مواد اولیه و سنگ آهن برای پیشبرد این طرح مورد نیاز است؛ برای ایجاد موازنه میان نیاز و ظرفیت کشور در تأمین سنگ آهن مورد استفاده در زنجیره تولید فولاد باید سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای در زمینه فعالیت‌های اکتشافی و استخراج از معادن صورت گیرد.

تحقق طرح جامع فولاد از سوی دیگر، نیازمند بهبود ساختارهای حمل و نقل به خصوص حمل ریلی در کشور به جهت انتقال آسان مواد معدنی استخراج شده در مدت زمان کوتاه، به کارخانه‌های تولید کننده فولاد است.

راهکارهایی که اکنون می‌توان در زمینه توسعه تولید و صادرات محصولات فولادی در نظر گرفت، احداث شرکت‌های فولادسازی در نزدیکی بنادر است تا علاوه بر کاهش هزینه‌های حمل و نقل، صادرات فولاد را تسهیل کند. امروزه جایگزین کردن صادرات فولاد خام با محصولات فولادی دارای ارزش افزوده به توسعه این صنعت و دستیابی به طرح جامع فولاد کمک شایانی خواهد کرد.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا