logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

تشکیل صندوق سرمایه گذاری فولادی با هدف کاهش آلاینده ها

کاهش آلاینده ها

7/7 میلیارد دلار مبلغی است که یکی از بزرگترین شرکت‌‌های فولاد جهان قرار است در جهت کاهش آلایندگی ها سرمایه‌گذاری کند.

سرمایه‌گذاری بزرگترین شرکت فولادی جهان به منظور کاهش آلایندگی و حفظ محیط زیست

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد حامیران، شرکت Baowu Steel Group یکی از بزرگترین شرکت‌های فولادی در دنیا، صندوق سرمایه‌گذاری با هدف پیگیری پروژه‌‌های انرژی پاک تاسیس کرده است. این صندوق قصد دارد کشور چین را در جهت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌‌ای و خنثی سازی کربن یاری کند.

فناوری سبز، سرمایه‌‍‌گذاری بر انرژی‌‌های پاک از جمله انرژی باد و خورشید، کنترل آلودگی هوا و حفظ محیط زیست از جمله مقاصدی است که این صندوق در پی تحقق بخشیدن به آن است.
ذغال‌ سنگ سوختی است که در زنجیره تبدیل سنگ آهن به فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ این سوخت باعث افزایش آلاینده ها می‌شود. فولاد‌سازان می‌توانند به منظور افزایش سودآوری خود از فناوری‌های توسعه‌یافته در زمینه انرژی‌های پاک استفاده کنند و در جهت کاهش اتکای خود به ذغال‌سنگ به عنوان سوخت، کوشا باشند. مزیت استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر عدم تولید گازهای مضر و تغییرات آب و هوایی است.

با توجه به افزایش تقاضای فولاد، تامین این میزان از فولاد نیازمند تولید انرژی بیشتری است. افزایش تولید انرژی مستلزم صرف هزینه‌ی افزون‌تری است؛ با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر می‌توان این هزینه را کاهش داد. مهم ترین ویژگی این نوع از انرژی‌ها موجود بودن آن ها به صورت دائمی است.

بخش انرژی در رتبه اول و پس از آن صنعت فولاد در مرتبه دوم به عنوان بزرگترین تولیدکنندگان و منتشرکنندگان کربن دی اکسید در کشور چین محسوب می‌شوند؛ از این رو شهر پکن به اجبار باید تاسیسات خود را که در زمینه تولید سوخت فسیلی فعالیت می‌کند، محدود کند. افزایش تجهیزات تولید انرژی های طبیعی و پاک مثل انرژی خورشیدی می‌تواند اقدامی مناسب در این جهت باشد.
چشم‌انداز شرکت Baowu کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال 2023 است. غایت مطلوب این شرکت خنثی سازی کربن در سال 2050 که در جهت دستیابی به آن تلاش می‌کند.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا