logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

آیا احتمال دارد قیمت فولاد افزایش یابد؟

نرخ فولاد

براساس آمارهای جهانی نرخ مواد معدنی نوساناتی داشته و قیمت‌ها در این بازار، پرتلاطم گزارش شده است. اما در میان مواد معدنی قیمت فولاد روندی نزولی را تجربه کرده است. کاهش قیمت فولاد در بازارهای جهانی، سبب ایجاد نگرانی‌هایی برای فعالان در این عرصه شده است. دلیل اصلی نگرانی فعالان عرصه فولاد، ادامه دار شدن این روند است.

تأثیر نوسانات قیمت فولاد جهانی بر بازار فولاد

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد حامیران، در ماه‌های آینده، شروع مجدد فعالیت‌ها سبب حل این مسئله شده و بخش معدن را رونق می‌دهد. طبق پیش‌بینی‌های انجام شده توسط کارشناسان، با افزایش تقاضا در ماه‌های سپتامبر و اکتبر قیمت فولاد نیز روند صعودی را درپیش خواهد گرفت. در واقع افزایش تقاضای فولاد در ماه‌های سپتامبر تا اکتبر متاثر از فزونی ساخت و سازها در چین به طور سنتی است که اثر مثبتی بر مصرف فولاد دارد.

سوال مهمی که مطرح می‌شود این است که نوسانات قیمت چه اثراتی بر بازار فولاد در کشورمان خواهد گذاشت؟ براساس باور کارشناسان این حوزه، ایران هم به طور قطعی مانند سایر کشوها از این روند تاثیر می‌پذیرد زیرا کشور ما از صادرکنندگان مقاطع فولادی همچون بیلت و اسلب است. آمار صادرات در این بازه زمانی روند نزولی را طی خواهد کرد. بنا به پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته نوسانات قیمت در بازار فولاد و سنگ‌آهن تا پایان امسال ادامه خواهد داشت. البته در نیمه دوم شهریور ماه تا نیمه اول آبان ماه بازار فولاد ایران نیز به تبع بازار جهانی روند صعودی در قیمت‌ها را تجربه خواهد کرد و پس از آن طبق مکانیزم بازار، قیمت‌ها کاهش خواهدیافت.

با وجود این شرایط، کارشناسان حوزه فولاد به فعالان این عرصه پیشنهاد می‌کنند که حداکثر بهره‌وری در جهت صادرات را، از دو ماه سپتامبر و اکتبر کسب کنند. همچنین نهادهای تصمیم‌گیر در حوزه فولاد، باید اقدامات لازم برای تحقق هرچه بیشتر صادرات و فعال‌کردن واحدهای فولادی را انجام دهند.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا