logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

احتمال کاهش قیمت جهانی فولاد

احتمال کاهش قیمت جهانی فولاد

تأثیر پاندمی کرونا بر صنعت فولاد

با وجود اینکه پاندمی کرونا در سطح دنیا، تولید و عرضه را در بسیاری از صنایع مختلف مختل و تحت تاثیر خود قرار داده است؛ اما درخصوص صنعت فولاد اینگونه نبوده و بر عکس موجب رشد تولید و افزایش قیمت در سطح جهانی شده است.
به گزارش واحد روابط عمومی فولاد حامیران؛ در کنار این موارد باید افزایش سرعت واکسیناسیون و تلاش برای ازسرگیری فعالیت های اقتصادی را هم در نظر گرفت. این موضوع هم شوک مجددی به بازار فولاد وارد کرده و موجب افزایش قیمت فولاد در سطح جهان شده است. با تمام این تفاسیر مراجع تخصصی بین المللی معتقدند؛ این انتظار وجود دارد که در آینده نزدیک با افزایش تولید و بهبود عرضه جهانی فولاد، روند قیمت آن با کاهش مواجه شود.
به تازگی موسسه CARE Ratings با اعلام رشد 15 درصدی تولید جهانی فولاد در ماه های اخیر نسبت به سال گذشته افزود که این تغییر جدیدی از اوج گیری قیمت فولاد در جهان دیده نمی شود.
آنگونه که این آژانس می گوید؛ با وجود اوجگیری کرونا و روند عادی سازی فعالیت های اقتصادی برخلاف کاهش تولید بسیاری از صنایع، تمام اقتصادهای بزرگ تولیدکننده فولاد با افزایش تولید فولاد مواجه بوده و این امر موجب افزایش قیمت فولاد در سطح جهان شده است.
به گفته کارشناسان اگر تقاضای فولاد به طور مداوم با رشد مواجه شده و قیمت سنگ آهن نیز به روند افزایشی خود ادامه دهد، به تدریج قیمت فولاد کاهش خواهد یافت.
روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا