logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

همه چیز درباره ی نبشی کرنربید

همه چیز درباره ی نبشی کرنربید

نبشی کرنربید چیست

نبشی های کرنربید برای نصب دیوارهای کاذب سبک کاربرد دارند و به خاطر فرم منحصر به فردی و استحکامی که دارند استفاده می شوند. نبشی‌ های کرنربید اغلب از فلز ساخته می‌شوند، با سوراخ‌ های مشبک یا بزرگ‌تر در کناره ‌هایشان و یک لبه تقویت ‌شده در مرکز. آنها همچنین می توانند از پلاستیک ساخته شوند، با همان طراحی مشابه فلزی خود.

نبشی کرنربید چیست

یک نبشی کرنربید اجازه می دهد تا گوشه های بیرونی که در آن دو ماده به یکدیگر می رسند بدون نیاز به برش و پر کردن شکاف بین آنها به طور یکپارچه به هم متصل شوند. نبشی کرنربید نه تنها یک روکش با کیفیت را ارائه می دهند، بلکه دوام دیوار کاذب شما را نیز بهبود می بخشند. بسته به نوع سازه و کاربرد مورد نیاز یک پروژه، گزینه های زیادی وجود دارد.

انواع نبشی دیوار های کاذب

نبشی های کرنربید

گاهی اوقات نبشی کرنربید نامیده می شوند، از نبشی های زاویه ای برای ایجاد یک لبه صاف زمانی که صفحات دیوار کاذب با یکدیگر در یک گوشه خارجی برخورد می کنند، استفاده می شود. آنها نوارهای بلندی هستند که از فلزی مانند فولاد گالوانیزه یا پلاستیک ساخته شده اند، با یک خط مرکزی و دو بال در دو طرف. آنها طوری طراحی شده اند که به هر دو ورق دیوار کاذب گچی متصل شوند و یک گوشه عالی در محل اتصال باقی بگذارند.

جهت اطلاع از قیمت نبشی گالوانیزه کلیک نمایید.

 

آنها همچنین از گوشه های دیوارهای شما محافظت می کنند که یک لبه در معرض دیوار کاذب قادر به ایجاد آن نیست. نبشی های کرنربید دارای طول های مختلفی هستند، اما معمولاً بین 2 تا 3 متر هستند.

نبشی کرنربید

نبشی های استپ

نبشی‌ های لبه ‌ای که گاهی به آن نبشی ‌های استپ نیز می‌گویند، برای تقویت لبه‌های دیوار کاذب زمانی که در کنار مواد متفاوتی مانند چارچوب درب چوبی، دیوار سنگی در مجاورت یا سقف کاذب قرار می‌گیرند، استفاده می‌شوند. آنها نوارهای بلند و قلابی هستند که به لبه پانل دیوار کاذب شما متصل می شوند. آنها به محافظت از لبه های تخته گچ شما کمک می کنند و به شما امکان می دهند با دقت تا یک درز گچ کاری کنید و ظاهری حرفه ای به دیوارهای شما می بخشد. نبشی های لبه یا نبشی های استاپ معمولاً در طول 3 متر هستند.

نبشی های استپ

جهت اطلاع از قیمت نبشی 4 کلیک نمایید.

انواع نبشی کرنربید

نبشی کرنربید فلزی

نبشی کرنربید فلزی یکی از پرمصرف ترین نبشی های کرنربید هستند. این نبشی ها از فولاد گالوانیزه ساخته شده اند و مقاوم در برابر زنگ زدگی هستند و گوشه ای با زاویه ی مناسب برای پرداخت تمیز ایجاد می کنند. نبشی کرنربید فلزی را می توان به روش های مختلفی نصب کرد، از جمله میخ یا پیچ، منگنه یا چسباندن با چسب.

انواع نبشی کرنربید

با تغییرات جزئی می توان این نبشی ها را به صورت قوس های منحنی خمکاری نمود. با این حال، این انعطاف پذیری آنها را در برابر پیچش در حین نصب آسیب پذیر می کند. روکش یک نبشی کرنربید همچنین می‌تواند بر میزان دوام آنها تأثیر بگذارد. برخی از روکش ‌ها بهتر از سایرین عمل می‌کنند، به همین دلیل است که برخی از تامین ‌کنندگان کاغذ لمینیت گچی را به سطح بیرونی اضافه می‌کنند و به محصول تکمیلی کمک می‌کنند تا به نبشی بچسبد.

جهت اطلاع از قیمت نبشی 3 کلیک نمایید.

نبشی کرنربید وینیل

نبشی کرنربید وینیل معادل پلاستیکی نبشی کرنربید فلزی هستند. این نبشی ها معمولاً با استفاده از چسب مخصوص نصب می شوند، اما می توان از منگنه ها یا پیچ ها برای تقویت بیشتر استفاده کرد. نبشی کرنربید وینیل انعطاف پذیری بیشتری نسبت به همتایان فلزی خود دارند و کمتر در معرض فرورفتگی یا تغییر شکل در حین حمل و نقل قرار می گیرند. نصب این نبشی ها کند تر و پیچیده تر است و احتمال نصب نادرست آن بیشتر است. در صورت استفاده از چسب، هر ناحیه ای که به درستی چسبیده نشود ، می تواند منجر به جدا شدگی و یا ترک خوردگی شود.

نحوه نصب نبشی های کرنربید

نبشی های کرنربید را می توان به روش های مختلف بر روی دیوارهای کاذب نصب کرد.

  • اندازه گیری

قبل از نصب باید نبشی کرنربید  خود را اندازه گیری و برش دهید. طول مورد نیاز را اندازه بگیرید و قبل از شکستن آن از وسط، از یک قیچی یا ابزار برش قوی استفاده کنید. لبه‌ های نبشی‌ های کرنربید اغلب بیش از حد باز هستند، بنابراین ایده خوبی است که آن‌ها را فشار دهید تا در زاویه 45 درجه قرار گیرند.

قیمت نبشی

  • اتصالات

میخ‌ ها، پیچ‌ ها یا منگنه‌ ها به شما این امکان را می‌ دهند که بدون استفاده از چسب، نبشی کرنربید را روی تخته گچ خود محکم کنید. میخ زدن توصیه نمی شود، زیرا میخ ها اغلب می توانند نبشی را از مرکز دور کنند و جدا کردن میخ ها در صورت اشتباه دشوار است. پیچ‌ ها امکان نصب دقیق‌ تری را فراهم می‌کنند و به شما امکان می‌دهند نبشی کرنربید  خود را محکم کنید، اگرچه باید آنقدر عمیق وارد شوند که فرورفتگی در نبشی کرنربید  ایجاد کنند. این اطمینان حاصل می کند که در هنگام اعمال پوشش نهایی، پیچ ها از زیر لایه ی گچ قابل مشاهده نیستند.

جهت اطلاع از قیمت نبشی کلیک نمایید.

منگنه‌ ها روشی است که توسط اکثر گچ‌کاران استفاده می‌شود، اگرچه شما به یک  تفنگ منگنه قوی نیاز دارید . در حالی که آن را با یک لبه مستقیم در جای خود نگه داشته اید، پایین، وسط و بالای هر دو طرف نبشی کرنربید  را منگنه کنید. منگنه ها به راحتی جدا می شوند و به شما این امکان را می دهند که نبشی های زاویه را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که آن را به دقت قرار داده اید.

اتصال نبشی

همچنین می‌توانید از گچ چسبی برای چسباندن نبشی کرنربید به گوشه‌ های دیوار کاذب استفاده کنید. برای این کار گچ و آب را با هم مخلوط کرده و مخلوط غلیظی درست کنید. از گچ استفاده کنید تا در هر 4 سانتی متر در هر دو لبه ی دیوار، لایه های ضخیم گچ بسازید. سپس، به سادگی نبشی کرنربید  را روی گوشه فشار دهید، به طوری که گچ اضافیاز حفره های نبشی را خارج شود. گچ روی نبشی را قبل از اینکه ببندد با دقت با ماله بتراشید.

  • تراز نمودن

یک ایده خوب می تواند این باشد که با استفاده از یک خط کش، یک خط کامل در امتداد هر دو طرف بکشید، تا علامت بصری واضحی از جایی که نبشی کرنربید  باید در هنگام تثبیت آن روی دیوار کاذب باشد، داشته باشید و به شما این امکان را می دهد که ببینید آیا آن را اشتباه نصب کرده اید یا خیر.

کرنربید

  • زاویه زنی

هنگام اتصال دو نبشی کرنربید  بر روی دیوارهای خود، یک استراتژی معمول برش دادن زوایای 45 درجه در دو طرف اتصال در هر دو نبشی کرنربید است، بنابراین آنها فقط در وسط به هم می رسند. این برای جلوگیری از مشکلات ناشی از منبسط شدن انتهای نبشی های زاویه است.

نبشی دیوار کاذب

نتیجه

برای محافظت از دیوارهای دیوار کاذب و ارائه یک گوشه حرفه ای، نبشی های کرنربید و نبشی های استپ ضروری هستند. آنها به دو صورت پلاستیکی و فلزی هستند که هر دو به طور مشابه عمل می کنند. بهترین روش برای نصب آنها با پیچ، میخ، منگنه محکم و یا با گچ است. هنگامی که آنها را نصب کردید، می توانید دیوار خود را با دقت گچ کاری کنید، که گوشه ای تمیز و بدون نبشی قابل مشاهده ایجاد می کند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا