logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

روش های اتصال تیرآهن

اتصال تیرآهن

سازه فولادی از مجموعه اعضای مختلف مانند ستون ها و تیرآهن ها تشکیل شده است که با روش های متعددی اتصال تیرآهن را می توان انجام داد. اتصالات عناصر سازه ای هستند که برای اتصال اعضای مختلف سازه های فولادی استفاده می شوند. اتصالات تیرآهن انواع مختلفی دارد. آنها عمدتاً به دو گروه اتصالات نشسته و قاب بندی تقسیم می شوند.

در اتصال تیرآهن نشسته، همانطور که از نام آن پیداست، تیر بر روی نشیمن مشابه دیوارهای بنایی قرار می گیرد. در حالی که در اتصال تیرآهن قاب بندی، تیر از طریق اتصالی به المان تیرآهن نگهدارنده متصل می شود. اتصالات تیرآهن نیز می‌تواند برای اتصالات شیبدار، ستون‌های غیرمعمول نسبت به مقاطع و ارتباط با شبکه‌های قطعه مورد نیاز باشد. اینها به عنوان اتصالات فوق العاده طبقه بندی می شوند و به طور جداگانه با آنها برخورد می شود.

انواع اتصال تیرآهن

  • اتصالات قاب پیچ شده
  • اتصالات نشیمن پیچ شده
  • اتصالات قاب جوش داده شده
  • اتصالات نشیمن جوش داده شده
  • اتصالات صفحه انتهایی
  • اتصالات ویژه – اتصالات ساده، صلب و نیمه صلب

جهت اطلاع از قیمت تیرآهن هاش کلیک نمایید.

اتصالات قاب پیچ شده

به طور منظم، اتصال بسته به انبوهی که به سمت انتهای تیر قرار دارد، برنامه ریزی می شود. هنگام طراحی اتصال باید کیفیت، نوع و اندازه چفت و کیفیت مواد پایه را در نظر گرفت. حداقل طول زاویه اتصال باید در هر حال نیمی از عمق جان تیرآهن روشن باشد. این معیار برای تضمین استحکام و استحکام کافی نشان داده شده است. اتصالات قاب پیچ شده با اندازه های استاندارد مختلف همراه با توانایی آنها توسط کدها وجود دارد. دلیل این گونه انجمن های نهادینه شده تسریع در طرح است.

 

اتصال تیرآهن پیچ و مهره

اتصالات نشسته پیچ و مهره ای

کانکتورهای نشیمن پیچ دار در دو نوع وجود دارند

  • اتصالات سفت شده
  • اتصالات سفت نشده

جهت اطلاع از قیمت تیرآهن فایکو کلیک نمایید.

اگر نیروی واکنش به سمت پایان میله بسیار زیاد باشد، در آن نقطه استفاده از نوع اتصال سفت شده تجویز می شود زیرا دارای همبستگی حیاتی برای مقابله با این قدرت ها است. اگرچه، در صورت عدم سفت شدن نوع اتصال، نقطه شکستی برای مخالفت با قدرت ها وجود دارد. اتصالات نشیمن برای ساخت عملی است. جدای از این، آنها به جزییات تیرآهن اصلی نیز نیاز ندارند. این اتصالات سازگار با محیط زیست هستند زیرا سازه ای که این اتصال را دارد می توان از هم جدا کرد و در فعالیت های مختلف مورد استفاده قرار داد.

اتصالات قاب جوشی

هدف از ساخت و ساز جوشی این است که تضمین شود که اتصالات ستون به مقطع اصلی در شرایط کارخانه ایجاد می شود و می تواند اتصالات بدون خم شدن با کیفیت کامل باشد. برای انجام این کار، در حالی که هنوز تخمین های قطعه برای حمل و نقل کم است، قطعات کوتاهی از بخش های فولادی مانند فولاد ck45 به بخش ها جوش داده می شود. اتصال پایه به بقیه تیر به طور منظم با اتصال صفحه پوششی پیچ و مهره ای انجام می شود. توجه داشته باشید که اتصالات پیچ و مهره ای باید از تجمعات تکان از قبل بارگذاری شده استفاده کنند.

شرکت فولاد حامیران ارائه دهنده انواع خدمات برش از جمله خدمات برش لیزر فلزات و خدمات برش لیزر آهن و خدمات برش ورق با لیزر میباشد.

اتصالات نشیمن جوشی

این مانند یک اتصال نشیمن پیچ و مهره است، با این حال از جوش برای بستن به جای پیچ و مهره استفاده می شود. پشته های روی میله تیر فولادی به طور غیرعادی بر طراحی جوش تأثیر می گذارد و فشار ایجاد می کند. در امتداد این خطوط، به عنوان اتصالات قاب جوشی، باید چنین بارهایی در نظر گرفته شود. برخی از انواع اتصالات نشیمن جوش داده شده شامل نشیمنگاه سفت نشده و نشیمنگاه سفت شده است. قبلی به دلیل بارهای کم اعمال شده استفاده می شود، اگرچه آخرین مورد برای مثال بارهای بزرگ مناسب است.

جهت اطلاع از قیمت تیرآهن 14 اصفهان امروز کلیک نمایید.

اتصال تیرآهن جوشی

اتصالات صفحه انتهایی

اتصال صفحه انتهایی قابل تطبیق شامل صفحه ای است که به دو طرف شبکه در ساختارهای ستون فلزی توسط جوش فیله ای محکم می شود. اتصال باید برش عمودی را منتقل کند و اجازه دهد که محورهای انتهایی میله ها بدون پیشروی عظیم اتفاق بیفتد. آنها اتصال ایمن بین تیرآهن ها و ستون ها در کنار لبه ها یا یک دقیقه اتصال مقاوم به تیرهای کشیده ایجاد می کنند. اتصالات صفحه انتهایی قابل انطباق معمولی ممکن است عمق ناقص یا عمق کامل داشته باشند و به سازه‌های میله فلزی مقاوم جوش داده شوند.

جهت اطلاع از قیمت تیرآهن 12 اهواز کلیک نمایید.

ستون در آن نقطه به محور یا قطعه نگهدارنده نزدیک تکان می خورد. این نوع اتصال عموماً کم تخمین زده می‌شود، با این حال ناراحتی کمی در باز برای تغییر سایت را دارد. طول شفت عمومی نیاز به تولید تیر فولادی در نقاط برش محکم دارد، علیرغم این واقعیت که بسته ها برای جبران انعطاف پذیری ایجاد و مقاومت در برابر نصب استفاده می شوند. در نهایت، اتصالات صفحه انتهایی برای سازه های تیر فولادی بلند معقول نیست.

اتصالات ویژه – اتصالات ساده، صلب و نیمه صلب

این نوع اتصال برای شرایطی استفاده می شود که دوره های عمل مولفه اصلی به گونه ای باشد که اتصالات استاندارد قابل استفاده نباشد. به عنوان مثال، نبشی های تقاطع ممکن است با درجه خاصی متفاوت باشند. نمونه‌های اتصالات ویژه شامل صفحه پیچ‌خورده احاطه شده، صفحه جان تیرآهن منفرد، محدود ناهموار، صفحه جان تیرآهن تنظیم‌شده و اتصال نوع z است.

جهت اطلاع از پروفیل ساختمانی کلیک نمایید.

اتصالات صلب، اتصالاتی هستند که در کمتر از چند دقیقه به طور کلی تغییر شکل نمی دهند. این بدان معناست که آنها محدودیت های چرخشی 90٪ یا بیشتر دارند. در پایان روز، تداوم کامل در اتصال داده می شود. سازه تیر فولادی از اتصالات بین افراد مختلف مانند قطعات، میلگردها و تیرها تشکیل شده است. قطعات سازه ای مورد استفاده برای اتصال افراد متعدد از سازه های فولادی به عنوان اتصالات شناخته می شوند.تیرآهن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا