logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

سازه سبک پیش ساخته CFS

سازه سبک پیش ساخته CFS

سازه سبک پیش ساخته  CFS یا ساخت و ساز فولاد با سرد کار، یک روش ساخت و ساز نوآورانه و قابل اعتماد است که به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و از ساخت قاب چوبی در جنبه های مختلف طراحی و ساخت پیشی می گیرد

چندین مزیت از جمله سهولت ساخت، استحکام، انعطاف‌پذیری طراحی، پایداری و حمل و نقل سبک را ارائه می‌دهد و در نتیجه سرعت ساخت، ایمنی و کیفیت را افزایش می‌دهد. با این حال، مستعد آتش سوزی است و نیاز به پوشش حفاظتی در برابر آتش دارد.

عناصر CFS بر اساس استاندارد ASTM A1003، با استفاده از ورق‌های فولادی سازه‌ای که به شکل‌های قوی C، Z یا S تشکیل شده‌اند که قادر به تحمل بارهای سنگین هستند، تولید می‌شوند. فولاد سبک سنج که به عنوان فولاد سرد شکل نیز شناخته می شود، از فرآیند شکل دادن اعضای فولادی سرچشمه می گیرد.

جهت اطلاع از قیمت فولاد ضد زنگ کلیک نمایید.

استحکام و انعطاف‌پذیری قاب‌های فولادی گیج سبک منجر به افزایش دهانه‌ها، بازشوهای سفارشی، دیوارهای منحنی و درمان‌های مختلف نمای خارجی شده است. این ویژگی ها آن را به یک مصالح ساختمانی همه کاره تبدیل می کند. عناصر قاب فولادی سبک سنج باید با روی، آلومینیوم یا ترکیبی از آنها گالوانیزه شوند تا محافظت طولانی مدت در برابر خوردگی ایجاد کنند.

سازه پیش ساخته CFS

اجزای سازه سبک پیش ساخته  CFS

 •  سیستم دیوار

دیوارهای باربر بارهای عمودی را از ساختمان بالا یا بارهای جانبی را از باد حمل می کنند. این بارها ممکن است به صورت جداگانه یا ترکیبی عمل کنند. دیوارهای داخلی و خارجی هر دو ممکن است بار را تحمل کنند. از انواع دیگر دیوارها می توان به دیوارهای غیر باربر، روکش دیوار و پارتیشن اشاره کرد.

 • سیستم کف سازی

سیستم کفپوش می تواند از مقاطع C به عنوان تیرچه های متصل به حامل های مقطع C تشکیل شود. تیرچه های کف را می توان از طیف وسیعی از اندازه های مقطع C بسته به پارامترهای بارگذاری طراحی کرد.

جهت اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه اجدار کلیک نمایید.

 • سیستم سقف

ساختار سقف معمولاً یک سیستم خرپا فولادی است که برای ورق های فلزی یا کاشی طراحی شده است. سیستم اسکلت سقف فولادی می‌تواند طرح‌های سقف‌های مختلفی مانند لگن، شیروانی، شیروانی هلندی، ورق سقف فولادی یا کاشی را در خود جای دهد و می‌تواند مستقیماً روی قاب دیوار پیچ شود.

 • پوشش CFS

ضخامت پوشش اعمال شده بر روی سطح فولاد گیج سبک بر اساس شرایط محیطی که اعضای فولادی در آن قرار می گیرند متفاوت است. به طور معمول، محیط های دریایی به بیشترین حفاظت نیاز دارند، در حالی که مناطق خشک به حفاظت کمتری نیاز دارند.

سازه سبک پیش ساخته

 • اشکال قاب CFS

شکل های C برای گل میخ ها، تیرچه ها و تیرها استفاده می شود. تارهای اعضای C شکل در کارخانه پانچ می شوند تا سوراخ هایی با فواصل 600 میلی متر ایجاد کنند.

این طرح‌ها به سیم‌کشی، لوله‌کشی و مهاربندی اجازه می‌دهند تا بدون نیاز به سوراخ کردن در محل ساخت و ساز از گل میخ‌ها و تیرچه‌ها عبور کنند. شکل کانال برای صفحات دیوار بالا و پایین و برای هدر تیرچه استفاده می شود.

جهت اطلاع از قیمت ورق فولاد d2 کلیک نمایید.

 • لوازم جانبی

انواع زوایای ورق های فلزی، تسمه ها، صفحات، کانال ها، و اشکال دیگر به عنوان لوازم جانبی برای ساخت و ساز فولادی گیج سبک تولید می شوند.

 •  اتصالات

اعضای CFS معمولاً با استفاده از پیچ‌های خود حفاری و خودکشی به هم متصل می‌شوند که حفره‌هایی ایجاد می‌کنند و در حین حرکت، رزوه‌های مارپیچی را در سوراخ‌ها تشکیل می‌دهند.

جوشکاری معمولاً برای مونتاژ پانل‌های اسکلت فلزی پیش‌ساخته در یک کارخانه و گاهی اوقات در محل‌های ساخت‌وساز که به اتصالات قوی مورد نیاز است، استفاده می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره لوله ها می توانید به مقاله لوله مانیسمان چیست مراجعه نمایید.

سازه سبک CFS

جهت اطلاع از فروش لوله مانیسمان کلیک نمایید.

مزایای سازه سبک پیش ساخته  CFS

 • قابلیت ساخت

در ساخت اسکلت فلزی گیج سبک، اعضای سازه ای و غیرسازه ای هر دو در کارخانه تولید می شوند. این امر کار در محل را کاهش می دهد، ضایعات را به حداقل می رساند و کیفیت ساخت و ساز را افزایش می دهد.

 • سبک وزن

وزن سبک سیستم قاب فولادی به اندازه پایه کوچکتر نیاز دارد و حمل و نقل آسان را تسهیل می کند.

جهت اطلاع از قیمت فولاد 2510 کلیک نمایید.

 • قدرت

علیرغم وزن کم، فولاد گیج سبک از استحکام قابل توجهی برخوردار است که مزیت مهم این ماده ساختمانی است.

 • طراحی انعطاف پذیری

استحکام قاب های فولادی سبک سنج باعث می شود که دهانه های بلندتر و فضاهای باز بزرگتر بدون نیاز به ستون های میانی یا دیوارهای باربر وجود داشته باشد.

 • سرعت ساخت

قاب فولادی سازه ای به دلیل وجود اعضای سازه ای پیش ساخته که به دلیل ماهیت سبک وزن به راحتی قابل کنترل هستند، می تواند به سرعت برپا شود.

سازه CFS

 • ایمنی سازه

استحکام و خواص غیر قابل احتراق فولاد آن را قادر می سازد در برابر آتش سوزی، زلزله و طوفان مقاومت کند.

 • کیفیت بالا

ساختمان‌های ساخته شده با قاب‌های فولادی سبک دارای کیفیت عالی هستند که نه تنها بادوام هستند، بلکه به تعمیر و نگهداری کمی نیز نیاز دارند. آنها پوسیده نمی شوند، منقبض نمی شوند، منحرف نمی شوند و تجزیه نمی شوند.

جهت اطلاع از قیمت ورق a106 کلیک نمایید.

 • بازسازی آسان

ساختار قاب فولادی گیج سبک را می توان به راحتی در هر نقطه از عمر مفید آن تغییر داد. دیوارهای غیر باربر را می توان به راحتی جابجا کرد، برداشت یا تغییر داد.

 • قابل بازیافت

تمام محصولات فولادی قابل بازیافت هستند.

 • معایب سازه سبک پیش ساخته  CFS

در حالی که این یک ماده غیر قابل احتراق است، فولاد گیج سبک باید با ورق های درجه بندی آتش در برابر آتش محافظت شود، زیرا هنگام قرار گرفتن در معرض آتش استحکام خود را از دست می دهد.

سازه های دارای قاب سبک اجازه عبور صدا را می دهند و به عایق صدا و عایق حرارتی نیاز دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا