logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

بسته بندی ورق گالوانیزه

بسته بندی ورق گالوانیزه

ورق های گالوانیزه معمولاً برای اطمینان از محافظت از آنها در هنگام حمل و نقل و ذخیره سازی بسته بندی می شوند. روش های بسته بندی بسته به ابعاد، ضخامت و استفاده مورد نظر از ورق ها ممکن است متفاوت باشد.بسته بندی ورق های گالوانیزه نقش مهمی در تضمین کیفیت و یکپارچگی محصول در طول مسیر آن از تولید تا استفاده نهایی ایفا می کند.

مطالعه پیشنهادی : انواع ورق فلزی و کاربرد آن ها 

در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که اهمیت بسته بندی گالوانیزه را برجسته می کند:

اهمیت بسته بندی ورق گالوانیزه

محافظت در برابر خوردگی: ورق گالوانیزه با یک لایه روی پوشانده می شود تا از فولاد زیرین در برابر خوردگی محافظت کند. با این حال، بسته بندی مناسب با محافظت از ورق ها در برابر رطوبت، که به طور بالقوه می تواند باعث خوردگی در طول حمل و نقل و ذخیره سازی شود، این محافظت را بیشتر می کند.

تسهیل حمل و نقل: بسته بندی کارآمد، مانند پالت سازی و بسته بندی، حمل و نقل ورق های گالوانیزه را قابل کنترل تر می کند. خطر تصادفات را کاهش می دهد، هزینه های جابجایی مواد را به حداقل می رساند و امکان بارگیری و تخلیه کارآمدتر را فراهم می کند.

شناسایی و قابلیت ردیابی پیشرفته محصول: برچسب زدن و شناسایی مناسب ورق های گالوانیزه بسته بندی شده امکان ردیابی آسان موجودی و قابلیت ردیابی را در سراسر زنجیره تامین فراهم می کند. این امر تحویل به موقع را تضمین می کند و به حفظ سوابق دقیق موجودی کمک می کند.

قیمت ورق فولادی تحت تأثیر عواملی مانند هزینه مواد اولیه، فرآیندهای تولید، تقاضای بازار و شرایط اقتصادی جهانی است.انواع ورق‌ فلزی شامل فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، فولاد کربنی و فولاد گالوانیزه است که هر کدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهند.کاربرد ورق گالوانیزه:ورق های گالوانیزه به دلیل مقاومت در برابر خوردگی، دوام و مقرون به صرفه بودن به طور گسترده در ساخت و ساز، خودروسازی، لوازم خانگی و تجهیزات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند.

ورق گالوانیزه از جمله مواد ساختمانی پرکاربرد است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ورق‌ها با استفاده از فرآیند گالوانیزه‌سازی به زنگ زدگی مقاوم تبدیل می‌شوند و از پوسیدگی محافظت می‌کنند.

یکی از موارد مهم در خرید ورق گالوانیزه، قیمت آن است. قیمت ورق گالوانیزه معمولاً به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله اندازه، ضخامت، بازار و کشور تولید کننده. در نهایت، در خرید ورق گالوانیزه، نیاز است که به قیمت روز ورق گالوانیزه دقت کرده و با توجه به نیاز خود اقدام به خرید کنید تا از بهترین محصول با بهترین قیمت بهره‌مند شوید.”

 

گاوانیزه بسته بندی شده24

جهت اطلاع از قیمت ورق st37 کلیک نمایید.

انواع بسته بندی ورق های گالوانیزه

 

  • بسته بندی ورق های گالوانیزه 601

در این روش تنها حفاظت از لبه های داخلی و خارجی ورق گالوانیزه امکان پذیر است. از آنجایی که این نوع بسته بندی از پوشش های محافظ سطحی استفاده نمی کند، نمی توان انتظار داشت که سطح بالایی از ایمنی را فراهم کند. بنابراین بسته بندی نوع 601 برای نگهداری کوتاه مدت ورق های گالوانیزه مناسب است.

  • انبار کردن ورق های گالوانیزه نوع 621

برخلاف نوع 601، در این روش ورق گالوانیزه به طور کامل بسته بندی می شود و سطح آن نیز از آسیب و عوامل خارجی محافظت می شود. همچنین در روش 621 از یک سری کاغذهای ضد آب برای محافظت از لبه های داخلی و خارجی ورق برای نگهداری طولانی مدت ورق های گالوانیزه استفاده می شود.

  • بسته‌بندی 631 ورق گالوانیزه

این نوع بسته بندی شباهت زیادی به مدل 621 دارد اما با یک تفاوت قابل توجه: استفاده از پالت های چوبی! این پالت ها در زیر ورق های نورد شده قرار می گیرند و از حرکت خود به خود جلوگیری می کنند.

  • بسته‌بندی 641 ورق های گالوانیزه

بسته بندی 641 جامع ترین نوع بسته بندی ورق های گالوانیزه است که تمامی سطوح اعم از لبه های داخلی و خارجی توسط کاغذ ضد آب و روکش های تخصصی محافظت می شود. به همین دلیل ورق های گالوانیزه بسته بندی شده با این روش را می توان برای مدت طولانی تری در انبارها نگهداری کرد. البته باید توجه داشت که هزینه این بسته بندی نیز بسیار بالاست و ممکن است برای برخی کاربردها صرفه اقتصادی نداشته باشد.

  • بسته‌بندی 651 ورق گالوانیزه

بسته بندی ورق گالوانیزه به روش 651 معمولاً برای صادرات به سایر کشورها استفاده می شود. زیرا از نظر محافظت از سطح و لبه شباهت زیادی به روش بسته بندی 641 دارد و همچنین برای حمل و نقل راحت تر به پالت های چوبی مجهز شده است.

مطالعه پیشنهادی : آشنایی با ورق گالوانیزه 

 

گالوانیزه بسته بندی شده2

جهت اطلاع از قیمت ورق سیاه 3 میل کلیک نمایید.

نکات بسته بندی ورق گالوانیزه

استفاده از لوازم ایمنی

اطمینان از ایمنی کارگران در هنگام حمل و نقل ورق های گالوانیزه بسیار مهم است. لبه های تیز و وزن قابل توجه این ورق ها در صورت عدم استفاده با دقت می تواند خطرات قابل توجهی را به همراه داشته باشد. بنابراین استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب مانند کلاه ایمنی، دستکش، کفش تخصصی و عینک مناسب ضروری است. این تجهیزات حفاظتی نه تنها احتمال بروز حوادث را کاهش می دهد، بلکه رفاه کارگران را در حین کار با ورق های گالوانیزه تضمین می کند و از خطرات جبران ناپذیر محافظت می کند.

مراقبت از تسمه‌های فولادی

در حالی که تسمه ها در اطراف رول ها بسیار محکم هستند،اگر در حین کشش گیر کنند و به طور بالقوه آسیب قابل توجهی به کارگران وارد میکنند، همچنان می توانند خطر جدی ایجاد کنند. بنابراین توصیه می شود از ابزارهای مناسب برای جابجایی ورق ها استفاده شود و از کشیدن مستقیم تسمه ها روی زمین خودداری شود. این اقدام احتیاطی ایمنی کارگران را تضمین می کند و خطر صدمات ناشی از شکستن تسمه را به حداقل می رساند.

دقت در انبارداری ورق گالوانیزه

محصولات فولادی و گالوانیزه به دلیل شرایط نامناسب نگهداری می توانند به سرعت خراب شوند و منجر به آسیب و خوردگی شوند. بنابراین، اجتناب از قرار دادن این بسته‌ها در تماس با رطوبت و اطمینان از تهویه مناسب در مکان‌های ذخیره‌سازی ضروری است. اگر این کار را انجام ندهید ممکن است سطوح گالوانیزه مستعد زنگ زدگی شوند.بسته‌بندی ورق روغنی و ورق سیاه و ورق سیاه گیلان هم به منظور حفاظت از این محصولات در طول حمل و نقل و انبارداری انجام میشود.

جهت اطلاع از قیمت ورق st52 کلیک نمایید.

 

(برای اطلاع از قیمت ورق سیاه 10 میل و قیمت ورق سیاه 12 میل و قیمت ورق سیاه 6 میل و قیمت ورق سیاه 2میل و ورق ۴ میل سیاه و ورق سیاه 8 میل به صفحه مربوطه مراجعه نمایید)

 

نتیجه گیری

به طور کلی، بسته بندی ورق های گالوانیزه برای حفظ کیفیت، محافظت از آنها در برابر آسیب، تسهیل حمل و نقل و حمل و نقل، اطمینان از قابلیت ردیابی و افزایش ارائه آنها در بازار ضروری است.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا