logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

آشنایی با 4 کاربرد عمومی نبشی

آشنایی با 4 کاربرد عمومی نبشی

کاربرد عمومی نبشی

نبشی که به آن زاویه فولادی یا میله های زاویه ای نیز گفته می شود، محصولات فولادی هستند که از فولاد کربنی  گرم نورد شده ساخته می شوند. از آنجایی که نبشی عمدتاً برای ایجاد پشتیبانی ساختاری استفاده می شود ، ایده آل ترین ترکیب، فولاد کم آلیاژ و در عین حال با استحکام بالا با شکل پذیری و چقرمگی مناسب است. با در نظر گرفتن این موضوع، نبشی در کاربرد های مختلفی از جمله  ساخت پل ها، انبارها، تولید تجهیزات، قاب ‌های پشتیبانی، قفسه ‌ها یا حتی چرخ دستی‌های ابزار می تواند نقش های متفاوتی از خود نشان دهد.

کاربرد های عمومی نبشی

اگرچه نبشی به‌ عنوان ابتدایی ‌ترین نسخه از هر فولاد رول ‌فرم‌ شده در نظر گرفته می‌شوند، اما مزایای بسیار خوبی دارند، به خصوص در مورد قاب‌بندی، تقویت‌ کننده، تزئینات زیبایی، براکت‌ها و موارد مشابه. همراه با خواص ذاتی فولاد کم آلیاژ، این نبشی ها در کاربرد های عمومی خود بسیار پرکاربرد هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

جهت اطلاع از قیمت نبشی ۸ سنگین کلیک نمایید.

 

پله و اجزای سازنده پل

نبشی به ندرت به صورت بدون پوشش استفاده می شود ولی در اکثر مواقع با یک لایه محافظ, پوشش داده می شود تا در برابر خوردگی و سایر عوامل مقاوم باشد. به این ترتیب، اکثر نبشی که در بازار پیدا می‌کنید یا گالوانیزه یا روکش پودری هستند. گالوانیزه یک لایه مقاوم در برابر خوردگی بر روی مواد ایجاد می کند، در حالی که پوشش پودری نوعی پوشش سطحی است که از رزین های رسوب شده با اسپری الکترواستاتیک (ESD) ساخته شده است . با این حال، نبشی ها هنگامی که در راه پله ها و یا ساخت پله ها استفاده می شوند باید به درستی پوشش داده شده و یا گالوانیزه شوند.

پله و اجزای سازنده پل

از نبشی می توان برای تشکیل هر قسمت از پله استفاده کرد. برای دماغه پله، نبشی ها می تواند تقویت کننده بتن پله و عوامل سازنده ی آن باشند. جدای از این، نبشی را می توان در اجزای پل مانند قوس ها، تیرها، ستون ها یا مسیرهای عابر پیاده نیز یافت. پل های دارای اجزای فولادی به دلیل استحکام و استحکام مواد حتی در شرایط تحمل بار یا شرایط محیطی تاثیرگذار برای چندین سال یا حتی دهه ها دوام می آورند.

جهت اطلاع از قیمت نبشی 8*8 کلیک نمایید.

 

انبارها و سازه های ذخیره سازی

همانطور که مشخص شد، نبشی ها نوعی محصول ساختاری هستند. برای انبارها یا هر نوع ساخت و ساز ساختمان ، نبشی یک انتخاب عالی بوده است. آنها می توانند پایه و اساس یک انبار را تشکیل دهند، ساختار یک سیستم نیم طبقه را تکمیل کنند، یا از طریق یک عرشه فولادی یا تیرک، پشتیبانی سقف را فراهم کنند.

انبارها و سازه های ذخیره سازی

برای سازه های از پیش ساخته، نبشی ها می‌توانند از الزامات کف‌سازی و ایجاد قفسه ها پشتیبانی کنند. نبشی برای تحمل سطوح مختلفی از بارها یا ضربه های وارده به ساختار توسط تجهیزات و یا سایر اجزای سازنده مناسب می باشد. این موضوع حتی برای طرح‌ های سازه های از پیش ساخته ی مختلف هم صادق است سازه های از پیش ساخته ی مختلفی همچون سیلو ها انبار ها و سایر موارد میتوانند با استفاده از نبشی ها بهبود ظرفیت باربری را تضمین کنند.

جهت اطلاع از قیمت نبشی ۵ کلیک نمایید.

 

در انبارهای ارزان قیمت، نبشی در تشکیل بخشی از سقف یا سازه سقف ساختمان نیز مفید بوده است. نبشی هنگامی که با سایر لوازم جانبی فولادی از جمله تسمه ها، ورقه ها، کوپلینگ‌ها، پرلین‌ها ترکیب شود می تواند یک سازه ی مقاوم و پایداری را برای انبار محصولات و حفاظت از آنها ایجاد کند.

ساخت تجهیزات

اکثر تجهیزات الکتریکی یا لوازم خانگی روزمره تا به امروز از یک نوع فولاد ساخته شده اند. بدنه ی کلی لوازم خانگی ممکن است با نبشی تقویت شده باشند, شکل منحصر به فرد نبشی باعث می شود که گوشه  و کناره های لوازم خانگی در برابر ضربه های احتمالی و یا بار های وارده مقاومت خوبی از خود نشان دهند و به آسانی دچار حادثه نشوند.

ساخت تجهیزات

استفاده از نبشی در ساخت تجهیزات هزینه ها را برای تولید کننده و مصرف کننده به شدت کاهش داده است. از آنجایی که تولید کنندگان به دنبال محصولات فلزی با دوام و کم هزینه هستند نبشی می تواند جایگزین کارآمدی برای آنها باشد و علاوه بر تضمین استحکام ساختاری در صرفه جویی هزینه ها نیز کمک حال تولید کنندگان باشد. فرم دهی آسان نبشی ها و به طور کلی فرایند ساخت آسان آنها باعث شده که این محصول رند مصرفی بازار شود و برای تمامی صنایع مورد استفاده قرار گیرد.

آشنایی با کاربرد های عمومی

استفاده از نبشی مصرف فولاد در انواع مختلف ماشین آلات هزینه های نگهداری و تعمیر را تا حد زیادی کاهش می دهد. همانطور که قبلا ذکر شد، فولاد می تواند برای چندین دهه، حتی در زمان بارگزاری، دوام بیاورد. مشاغلی که در عملیات خود به تجهیزات سنگین وابسته هستند، حتی اگر از آن آگاه باشند یا نه، از وجود نبشی بهره مند خواهند شد.

قاب ها

یکی دیگر از کاربردهای رایج نبشی، قاب بندی است. نبشی اغلب در قاب بندی دیوارها، سقف ها و کف در پروژه های ساختمانی استفاده می شود. این یک چارچوب محکم برای سایر مصالح ساختمانی مانند دیوار خشک، عایق یا کفپوش ایجاد می کند. قاب‌های زاویه‌ دار فولادی معمولاً در ساختمان‌های صنعتی، انبارها و سازه‌های تجاری که دوام و استحکام ضروری است استفاده می‌شود.

قاب ها

قاب های ساخته شده با نبشی می تواند با استفاده از پیچ یا پرچ به هم متصل شده و سازه ای پایدار را تشکیل دهند. فرم ساختاری نبشی آنها را قادر می سازد که در برابر بار های جانبی و فشار از خود عملکرد قابل قبولی را ارائه دهند. برای ساخت قاب ها می توان علاوه بر نبشی از سایر انواع پروفیل صنعتی و یا پروفیل ساختمانی استفاده نمود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا