logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معرفی فولاد بهلر

فولاد بهلر

در این نوشته توضیحاتی درباره فولاد، فولاد بهلر و محصولات تولیدی آن ارائه خواهیم کرد. در واقع فولاد یک آلیاژ آهن است که برای ساخت آن ابتدا سنگ آهن استخراج شده از معدن را برای حذف ناخالصی های آن داخل کوره میریزند که برای این کار میتوان از کوره های بلند و کوره های  قوس الکتریکی استفاده کرد. بعد از این مرحله نوبت اضافه کردن عناصری که آهن را تبدیل به فولاد میکنند فرا میرسد از جمله این عناصر میتوان به کربن،مولیبدن،کروم و نیکل و …. اشاره کرد.

 

انواع فولاد

فولاد غیر آلیاژی

فولادهای غیر آلیاژی که با نام فولادهای کربنی نیز شناخته می شوند، نوعی فولاد هستند که علاوه بر کربن، تنها حاوی مقادیر کمی از عناصر دیگر هستند. فولادهای غیر آلیاژی رایج ترین نوع فولاد هستند و به طور گسترده در ساخت و ساز، ماشین آلات و کاربردهای مختلف دیگر استفاده می شوند. دو نوع اصلی فولادهای غیر آلیاژی وجود دارد: فولاد کربنی ساختاری و فولاد کربنی ابزار.

 

محصولات بهلر

 

فولاد کم آلیاژی

فولادهای کم آلیاژ نوعی فولاد هستند که علاوه بر کربن حاوی مقادیر کمی از عناصر آلیاژی هستند. این عناصر آلیاژی ممکن است شامل نیکل، کروم، مولیبدن، وانادیم و غیره باشند. افزودن این عناصر آلیاژی استحکام، چقرمگی و مقاومت در برابر خوردگی فولاد را بهبود می بخشد و آن را برای طیف وسیعی از کاربردها مناسب می کند. فولادهای کم آلیاژ معمولاً در صنایعی مانند خودروسازی، هوافضا و انرژی و همچنین در پروژه های ساختمانی و زیرساختی استفاده می شوند.

جهت اطلاع از فروش فولاد سمانته کلیک نمایید.

 

فولاد پرآلیاژی

فولادهای پر آلیاژ دسته ای از فولادها هستند که علاوه بر کربن دارای درصد بالایی از عناصر آلیاژی هستند. این عناصر آلیاژی می توانند شامل کروم، نیکل، مولیبدن، تنگستن و غیره باشند. افزودن این عناصر آلیاژی استحکام، سختی و مقاومت در برابر خوردگی فولاد را افزایش می دهد و آن را برای طیف وسیعی از کاربردها مناسب می کند. فولادهای پر آلیاژ معمولاً در صنایعی مانند هوافضا، هسته ای و شیمیایی و همچنین در کاربردهایی که به استحکام و مقاومت در برابر خوردگی بالا نیاز دارند، مانند محیط های دریایی استفاده می شود.

جهت اطلاع از قیمت فولاد آموتیت کلیک نمایید.

 

فولاد بهلر

کارخانه فولاد بهلر فعالیت خود را در مارس 1914 آغاز کرد. اولین بخش از کارخانه فولاد بهلر در سال 1915 به بهره برداری رسید و تا سال 1919 بیش از 2500 کارگر را استخدام کرد.

فولاد بهلر اولین کارخانه تولید فولاد در اروپا بود که در سال 1929 بخش مدیریت بازرگانی را در دوسلدورف آلمان تأسیس کرد. این بخش تحقیقات دقیقی در مورد کارخانه، کار و گردش کار انجام داد.

جهت اطلاع از قیمت فولاد بهلر کلیک نمایید.

 

محصولات فولاد بهلر

فولاد زنگ نزن (310): که در استاندارد DIN آلمان با نام 1.4841 شناخته می شود، فولاد ضد زنگ 310 که با نام X15CrNiSi25-20 نیز شناخته می شود، به دلیل مقاومت بالا در برابر دماهای تا 1200 درجه سانتیگراد شناخته می شود. معمولاً برای تولید ورق های مقاوم در برابر حرارت، لوله های دیگ بخار و مبدل های حرارتی، تیغه های توربین و دریچه های خروجی برای موتورهای احتراق داخلی استفاده می شود.

 

فولاد سردکار (2210): همچنین به عنوان فولاد نقره، فولاد کار سرد 2210 یا Böhler’s K510 شناخته می شود، یک فولاد آلیاژی است که به دلیل حفظ سختی بالا در دماهای پایین شناخته می شود. برای کاربردهایی که به مقاومت در برابر سایش بالا در دماهای پایین نیاز دارند، مانند برش در دماهای پایین، مناسب است.

 

کارخانه فولاد بهلر

 

فولاد بلبرینگ: فولادهای بلبرینگ که در قطعاتی که تحت بارهای سنگین و اصطکاک زیاد قرار دارند استفاده می شود، باید تنش های استاتیکی و دینامیکی را تحمل کنند، مانند یاتاقان های غلتکی و اتصالات سوزنی. این فولادها اغلب پر کربن و گاهی اوقات آلیاژ بالا هستند و محتوای کروم آنها بیش از 16٪ است.

 

فولاد ضد زنگ: فولاد ضد زنگ، همچنین به عنوان فولاد مقاوم در برابر خوردگی شناخته می شود، حاوی حداقل 10.5٪ کروم است که یک لایه اکسید محافظ روی سطح آن تشکیل می دهد. ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر حرارت، طول عمر و ظاهری جذاب را ارائه می دهد.

جهت اطلاع از قیمت فولاد سمانته کلیک نمایید.

 

فولاد ضد زنگ مارتنزیتی و فریتی: این فولادها مشابه فولادهای زنگ نزن آستنیتی دارای محتوای کروم بالا (تا 27 درصد) و خواص مغناطیسی هستند. آنها مقاومت در برابر خوردگی خوبی دارند اما انعطاف پذیری کمتری نسبت به فولادهای زنگ نزن آستنیتی دارند.

 

فولاد ضد زنگ دوبلکس: فولادهای زنگ نزن دوبلکس که به عنوان راه حلی برای نقاط ضعف فولادهای زنگ نزن آستنیتی، فریتی و مارتنزیتی معرفی شده اند، مقاومت در برابر خوردگی استثنایی و استحکام تسلیم بالایی دارند.

 

فولاد ابزار آلیاژی SPK (K100): SPK یک فولاد ابزار آلیاژی سرد کار است که به دلیل محتوای بالای کروم خود شناخته شده است و مقاومت در برابر سایش عالی دارد.

 

بهلر

 

فولاد ابزار گرمکار: بولر بر روی پرداختن به چالش های مشتری در تولید فولاد ابزار و قالب تمرکز می کند و یکی از بالاترین اولویت ها فولاد ابزار کار داغ است. این فولادها، فولادهای آلیاژی ابزار آلیاژی هستند که برای پروژه هایی که دمای سطح آنها معمولاً بیش از 200 درجه سانتیگراد است، استفاده می شود.

 

فولاد بهلر به تکامل و معرفی آلیاژهای فولادی جدید ادامه داده است و کاربردهای صنعتی مختلف را برآورده می کند و چالش های مواد خاص را برطرف می کند. شرکت فولاد حامیران نمایندگی فولاد بهلر آلمان در ایران است. می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد بهلر با کارشناسان شرکت فولاد حامیران تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا