logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معرفی کارخانه فولاد شاهین بناب

کارخانه فولاد شاهین بناب

در معرفی کارخانه میلگرد شاهین بناب باید گفت که یکی از تولیدکنندگان بزرگ فولاد در منطقه شمال غرب ایران، واقع در استان آذربایجان شرقی است. این مجتمع فولادی در سال ۱۳۸۶ تأسیس شد.

معرفی کارخانه فولاد شاهین بناب

کارخانه فولاد شاهین بناب یکی از تولیدکنندگان بزرگ فولاد در منطقه شمال غرب ایران، واقع در استان آذربایجان شرقی است. این مجتمع فولادی در سال ۱۳۸۶ تأسیس شد.
این مجتمع از چهار واحد زیرمجموعه مجتمع فولاد شاهین بناب، مجتمع فولاد صنعت سهند، طرح گسترش فولاد شهریور و یک واحد دیگر تولید فولاد تشکیل شده است. این واحدها مجموعا هفت خط تولید با ظرفیت تولید سالانه تا 520 هزار تن محصولات فولادی را اداره می کنند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد شاهین بناب کلیک نمایید.

یکی از محصولات اولیه تولیدی این مجموعه میلگرد فولادی است که در بازار به میلگرد شاهین معروف است. میلگرد فولادی یک ماده ساختمانی مهم است که در پروژه های مختلف ساختمانی و زیربنایی مورد استفاده قرار می گیرد. ظرفیت تولید قابل توجه و محصولات فولادی باکیفیت این مجتمع به رفع نیازهای بخش های ساختمانی و صنعتی در منطقه و فراتر از آن کمک می کند.
کارخانه فولاد شاهین بناب در اواخر سال 1390 با همکاری نهادهای مختلف از جمله بانک گردشگری ، شرکت سرمایه گذاری ایرانیان، توسعه گردشگری فناوری اطلاعات ایران، بازرگانی بین المللی هاماوران آریا، صنایع ماهان و … تاسیس شد. توسعه معادن و خدمات سرمایه گذاری پارس کیمیا. این کنسرسیوم مجتمع فولاد بناب را که شامل چهار شرکت زیرمجموعه با تولید فعال و دو پروژه در دست اجرا بود، خریداری کرد.
این خرید منجر به تشکیل یک هلدینگ جدید به نام کنسرسیوم فولاد بناب شد. واحد جدید به منظور نظارت و مدیریت عملیات و تحولات صنعت فولاد ایجاد شد و مالکیت زمینی به مساحت 140 هکتار که قبلاً متعلق به مجتمع فولاد بناب بود را در اختیار گرفت.
کنسرسیوم فولاد بناب با هدف گسترش بیشتر حضور خود در صنعت فولاد و صنایع وابسته، به رشد و توسعه بخش فولاد در ایران کمک می کند.

کارخانجات زیرمجموعه فولاد شاهین بناب

صنایع فولاد شاهین بناب شامل کارخانه های نورد و ریخته گری می باشد. کارخانه های نورد دارای هفت خط تولید می باشند که قابلیت تولید انواع میلگرد در گریدهای مختلف از جمله A2، A3 و A4 و همچنین انواع میلگرد آلیاژی، آهن نبشی و سایزهای مختلف تیرچه فولادی را دارند.
کارخانه های ریخته گری در صنایع فولاد شاهین بناب شامل یک خط کوره قوس الکتریکی (EAF) با ظرفیت 320000 تن و خط دیگر با کوره های القایی با قابلیت تولید 180000 تن می باشد. تمرکز این ریخته‌گری‌ها بر تولید انواع شمش‌های فولادی و آلیاژی است.
ظرفیت تولید سالانه کارخانه فولاد شاهین بناب در بخش نورد گرم تقریباً 1.9 میلیون تن است. ظرفیت ریخته گری حدود 500000 تن در سال است. این سطح از ظرفیت تولید، صنایع فولاد شاهین بناب را در زمره برترین تولیدکنندگان فولاد ایران قرار می دهد و در بین تمامی شرکت های تولید کننده فولاد، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

کارخانجات زیرمجموعه شاهین

محصولات کارخانه فولاد شاهین بناب

کارخانه فولاد شاهین بناب طیف گسترده ای از محصولات فولادی را در عملیات نورد گرم و ریخته گری فولاد تولید می کند. در بخش نورد گرم محصولات آنها عبارتند از:
میلگردها: در گریدهای مختلف (A2، A3، A4) و اندازه های مختلف از 8 تا 32 میلی متر موجود است.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان کلیک نمایید.

نبشی 
فولاد کانالی (ناودانی)
تیرآهن فولادی 
مفتول های آلیاژی
در بخش ریخته‌گری فولاد، محصول اولیه شمش‌های فولادی معروف به شمش فولادی است. این شمش ها در ابعاد 150 در 150 میلی متر و 125 میلی متر در 125 میلی متر با طول های 6 تا 12 متر تولید می شوند. صنایع فولاد شاهین بناب مجهز به ارائه طیف گسترده ای از محصولات فولادی است که آنها را به یک بازیگر قابل توجه در صنعت فولاد تبدیل می کند.

نبشی شاهین بناب

جهت اطلاع از قیمت روز میلگرد آناهیتا کلیک نمایید.

میلگرد شاهین بناب:
میلگرد شاهین بناب به دلیل کیفیت و محبوبیت بالا در بازار ایران شناخته شده است.
این در گریدهای A1، A2، A3 و A4 با انواع سایز ها از جمله میلگرد 10، میلگرد 12، میلگرد 14، میلگرد 16، میلگرد 18 تا میلگرد 32 میلی‌متر موجود است.
تولید محصولات ترمکس بر اساس استانداردهای BS 4449:2005+A3:2016 در سایزهای بین 8 تا 50 میلی متر.
تولید میلگرد S420,B420B,B420C در تمامی سایزها با استانداردهای TS 708/nisan ترکیه 2016 در سایزهای 8mm تا 50mm.
تولید کلیه محصولات میلگرد B500 با رعایت استانداردهای ISO 6935-2:2015.
تولید محصولات میلگرد مطابق با استانداردهای ASTM – A615.
عواملی مانند نوسانات نرخ ارز، هزینه های تهیه مواد اولیه، اندازه های مورد نیاز و ضخامت می تواند بر قیمت میلگرد شاهین بناب تأثیر بگذارد.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ساده کلیک نمایید.

 

تیرآهن های شاهین بناب I:
کارخانه شاهین بناب تیرآهن آی را با برند ظفر بناب در سایزهای 14، 16 و 18 به طول 12 متر تولید می کند.
کیفیت فوق العاده بالای این مقاطع فولادی قیمت آنها را در مقایسه با رقبا توجیه می کند.
قیمت I-beams می تواند تحت تاثیر شرایط بازار جهانی و نوسانات نرخ ارز باشد.

نبشی : 
نبشی شاهین بناب را در ابعاد 50x50x3، 4x50x50، 5x50x50، 3x60x60، 4x60x60، 5x60x60 و 6x60x60 با روش نورد گرم تولید می کند.
نوبشی شاهین بناب به دلیل کیفیت عالی، مقرون به صرفه بوده و جایگاه برجسته ای در بین خریداران دارد.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ابهر کلیک نمایید.

میلگرد شاهین بناب

علامت اختصاری کارخانه فولاد شاهین بناب

علامت اختصاری “BS” روی محصولات میلگرد صنایع فولاد شاهین بناب به عنوان علامت شناسایی فولاد تولید شده توسط کارخانه آنها می باشد. این به مشتریان و کاربران کمک می کند تا محصولات میلگرد خود را به راحتی تشخیص دهند.

جهت اطلاع از قیمت نبشی کلیک نمایید.

آزمایشگاه های کارخانه فولاد شاهین بناب

آزمایشگاه شیمی: این آزمایشگاه احتمالاً مسئول تجزیه و تحلیل شیمیایی است تا اطمینان حاصل شود که ترکیب فولاد با استانداردها و مشخصات لازم مطابقت دارد. این به تعیین سطوح عناصر مختلف در فولاد کمک می کند که برای کنترل کیفیت ضروری است.
آزمایشگاه طیف سنجی: طیف سنجی یک تکنیک تحلیلی دقیق است که برای تعیین ترکیب عنصری مواد استفاده می شود. در زمینه تولید فولاد، می تواند به شناسایی ناخالصی ها کمک کند و اطمینان حاصل کند که فولاد استانداردهای مشخص شده را برآورده می کند.
آزمایشگاه خواص مکانیکی: این آزمایشگاه وظیفه آزمایش خواص مکانیکی فولاد را بر عهده دارد که شامل مقاومت کششی، استحکام تسلیم، ازدیاد طول و … می باشد. این داده ها برای ارزیابی توانایی فولاد در تحمل بارها و تنش های مختلف بسیار مهم است.
وجود این آزمایشگاه ها در محل نشان دهنده تعهد به تولید محصولات فولادی با کیفیت بالا و انجام کنترل کیفیت کامل است. اگر سوال خاصی دارید یا نیاز به اطلاعات تکمیلی در مورد این آزمایشگاه ها یا سایر جنبه های شاهین بناب دارید، لطفا به من اطلاع دهید.

آدرس: آذربایجان شرقی، بناب، شهرک صنعتی بناب
تلفن: 37780610-041
فکس: 37780617-041

برای اطالاع از دیگر کاخانه ها می توانید به مقالات کارخانه نیک صدرای توس، کارخانه فولاد مهر سهند تبریز، کارخانه جهان فولاد پارس، کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان، کارخانه کیان فولاد ابهر، کارخانه فولاد ظفر بناب، کارخانه فولاد کویر کاشان، کارخانه فولاد سیرجان حدید، کارخانه فولاد آناهیتا گیلان، کارخانه فولاد آریا ذوب، کارخانه فولاد کوهپایه اصفهان ، کارخانه فولاد البرز ایرانیان، کارخانه متین فولاد سپاهان، کارخانه درپاد تبریز، کارخانه فولاد نورد متین یزد، کارخانه فولاد ظهوریان مشهد، کارخانه فولاد بافق یزد

 کارخانه فولاد امیرکبیر خزر، کارخانه ذوب و نورد ملایر، کارخانه فولاد صنعت شاهرود، کارخانه فولاد قائم رازی، کارخانه فولاد نطنز، کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش، کارخانه جهان فولاد غرب کرمانشاه، کارخانه پردیس آذربایجان، کارخانه حسن رود گیلان، کارخانه فولاد هیربد زرندیه، کارخانه فولاد روهینا جنوب، کارخانه فولاد ارگ تبریز، کارخانه فولاد یاوران زنجان، کارخانه فولاد خرمدشت تاکستان، کارخانه فولاد سرمد ابرکوه ، کارخانه ذوب آهن اصفهان، کارخانه فولاد سپهر ایرانیان، کارخانه آریان فولاد، کارخانه فولاد خراسان ( نیشابور )، 

کارخانه فولاد راد همدان، کارخانه فولاد آذربایجان (مجتمع فولاد میانه)، کارخانه صبا فولاد زاگرس، کارخانه آذر فولاد امین، کارخانه نورد گرم سمنان، کارخانه جهان فولاد سیرجان  می توانید به دانشنامه تخصصی فولاد و آهن آلات فولاد حامیران مراجعه فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا