logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معرفی کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

در معرفی کارخانه میلگرد آناهیتا گیلان باید گفت که این کارخانه یکی از تولیدکنندگان پیشرو میلگرد فولادی در منطقه شمال کشور می باشد. آنها انواع میلگردهای فولادی پرتقاضا را با رعایت استانداردهای ملی و بین المللی تولید و عرضه می کنند.

کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

کارخانه فولاد آناهیتا گیلان از جمله شرکت های سهامی خاص است که در سال 1389 در پی خرید سهام و تغییر کاربری به ثبت رسید. تغییر کاربری اراضی انجام شده در این کارخانه مربوط به تولید انواع میلگردهای فولادی ساختمانی است.

بر اساس اطلاعیه های رسمی ارائه شده در سایت کارخانه فولاد آناهیتا گیلان، این کارخانه با هدف خودکفایی در صنعت فولاد در زمینی به مساحت 20908 متر مربع فعالیت خود را آغاز کرد. این شامل بخش های تخصصی برای تولید، مدیریت و تدارکات است. موقعیت جغرافیایی این کارخانه در محدوده شهر صنعتی شهرستان رشت است که موقعیت استراتژیک را برای فعالیت آن فراهم می کند.کارخانه فولاد آناهیتا با شماره 16174 در اداره کار محلی رشت مجوز فعالیت از مراجع ذیربط دریافت کرد.

 

میلگرد فولاد آناهیتا

 

یکی از دستاوردهای قابل توجه این شرکت کمک به ایجاد فرصت های شغلی متعدد برای جوانان است. کارخانه فولاد آناهیتا توانسته است برای ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم از اشتغال ۱۳۰۰ نفر حمایت کند. همچنین این مجموعه ممتاز اولین کارخانه ای است که جایزه معتبر ملی تعالی ایران را دریافت کرده است.

این کارخانه در سال 1390 موفق به اخذ مجوز تاسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان شد و پس از مطالعات فنی و محاسباتی فعالیت عملیاتی خود را آغاز کرد. کارخانه فولاد آناهیتا گیلان در ماه های ابتدایی سال 1391 موفق به نصب و راه اندازی ماشین آلات صنعتی خریداری شده از شرکت های خارجی و اروپایی با کمک کارشناسان داخلی شد.

علیرغم موانع و چالش های پیش رو، سرانجام کارخانه فولاد آناهیتا گیلان تولید آزمایشی خود را در سال 1392 آغاز کرد. ظرفیت تولید میلگرد فولادی آناهیتا سالانه به 320000 تن می رسد که سایزهای 8 تا 32 را در دو گرید A2 و A3 پوشش می دهد. این واحد صنعتی با اشتغالزایی مستقیم 250 نفر و به طور غیرمستقیم در اشتغال 1300 نفر مشارکت داشته است.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد کلیک نمایید.

افتتاح رسمی این شرکت در شهریور 1393 صورت گرفت. آناهیتا گیلان مفتخر است که با تکیه بر نیروی انسانی متخصص و توانمندی های پژوهشی و سیستم های نوین کنترل و مدیریت کیفیت به عنوان یک پروژه نمونه صنعتی شناخته شده است. کارخانه فولاد آناهیتا گیلان تنها شرکت فولادی کشور است که موفق به دریافت اعتبار ملی شده است و در سال 1396 موفق به دریافت گواهینامه 5 ستاره از سوی وزارت صنعت و معدن شد.

فاز تولید کارخانه فولاد آناهیتا گیلان 

فاز اول: تولید میلگرد فولادی

تمرکز کارخانه در این فاز بر روی تولید میلگردهای فولادی با ظرفیت اولیه 250 هزار تن در سال است که اکنون به 320 هزار تن در سال افزایش یافته است. میلگردهای فولادی مصالح ساختمانی ضروری هستند که در پروژه های مختلف ساختمانی و زیربنایی مورد استفاده قرار می گیرند.

فاز دوم: خط ذوب فولاد

این مرحله احتمالاً شامل فرآیند ذوب فولاد برای ایجاد مواد خام برای میلگردهای فولادی است. ذوب یک مرحله حیاتی در تولید فولاد است و شامل تبدیل مواد خام به فولاد مذاب است که می تواند بعداً به محصولات مختلف فولادی تبدیل شود.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد 16 امروز کلیک نمایید.

فاز سوم: تولید میلگردهای فولادی سایز کوچک

در فاز سوم، این کارخانه در تولید میلگردهای فولادی با سایز کوچکتر تخصص دارد. این میلگردها ممکن است برای نیازهای ساختمانی خاص یا کاربردهایی که به میلگردهای فولادی کوچکتر یا با اندازه های متفاوت نیاز دارند، طراحی شوند. این مرحله عرضه محصولات کارخانه را برای پاسخگویی به تقاضاهای مختلف بازار متنوع می کند.

هر یک از این فازها نقش مهمی در فرآیند کلی تولید فولاد در کارخانه فولاد آناهیتا گیلان ایفا می کند و به موفقیت آن به عنوان یک تولید کننده برجسته فولاد در منطقه شمال کشور کمک می کند.

میلگرد گیلان

جهت اطلاع از قیمت میلگرد زاگرس کلیک نمایید.

فرآیند تولید میلگرد کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

تهیه مواد اولیه: در کارخانه از بیلت هایی استفاده می شود که معمولاً شمش های 5SP با ابعاد 120120، 125125، 140140 و 150150 می باشد.

شارژ در کوره: پس از تایید شدن بیلت ها در کوره شارژ می شوند. این فرآیند شارژ خودکار است و توسط میز شارژ کوره و سیستم فشار دهنده مدیریت می شود.

گرمایش و ذوب: بیلت ها پس از شارژ شدن فرآیند گرمایش را با استفاده از سیستم دوگانه سوز انجام می دهند. این فرآیند توسط یک سیستم کوره اتوماتیک کنترل می شود. در این مرحله دمای کوره تا 1250 درجه سانتیگراد می رسد. سپس بیلت ها از کوره خارج شده و با استفاده از میز تخلیه به آسیاب نورد هدایت می شوند.

عملکرد کارخانه نورد: بیلت ها در میلگردهای فولادی در کارخانه نورد نورد می شوند. بسته به اندازه میلگرد فولادی مورد نیاز، مواد در 3 تا 5 مرحله از طریق پایه های میانی هدایت می شوند. در فرآیند نورد، سطح مقطع شمش فولادی کاهش می یابد و در نهایت میلگرد فولادی مورد نظر تولید می شود. عملیات نورد نهایی در غرفه های تکمیل انجام می شود.

فرآیند خنک سازی: در ادامه فرآیند نورد، میلگردهای فولادی از یک دستگاه خنک کننده به نام ترمکس عبور می کنند. این دستگاه به دستیابی به خواص مکانیکی مطلوب برای میلگردهای فولادی کمک می کند.

برش و برچسب زدن: سپس میلگردهای فولادی با استفاده از برش گیوتین به طول 12 متر بریده می شوند. پس از آن، آنها برچسب زده شده و به انبار منتقل می شوند.

این فرآیند تولید تضمین کننده ساخت میلگردهای فولادی با کیفیت بالا در کارخانه فولاد آناهیتا گیلان با رعایت استانداردهای مشخص شده مکانیکی و شیمیایی برای مصارف ساختمانی و صنعتی می باشد.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ساده کلیک نمایید.

استاندارد محصولات کارخانه فولاد آناهیتا گیلان 

فولاد آناهیتا گیلان میلگردهای فولادی را مطابق با استاندارد GOST 5781 از کشور روسیه تولید می کند. این میلگردها در دو استاندارد اصلی A2 و A3 و سایزهای مختلف شامل میلگرد 10، میلگرد 12، میلگرد 14، میلگرد 16، میلگرد 18 تا میلگرد 32 موجود می باشد. این میلگردها تحت استاندارد ملی ایران ISIRI 3132 معادل میلگردهای فولادی Aje 340 و Aje 400 می باشد. در بین سایزهای ذکر شده، سایزهای 8 و 10 مطابق با استاندارد A2 هستند و بقیه سایزها مطابق با استاندارد A3 تولید می شوند. این تضمین می کند که میلگردهای فولادی با استانداردهای کیفیت بین المللی و ملی مطابقت دارند و آنها را برای کاربردهای مختلف ساختمانی و صنعتی مناسب می کند.

 

میلگرد آناهیتا

جهت اطلاع از قیمت میلگرد 14امروز کلیک نمایید.

محصولات کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

محصولات این کارخانه در انواع مختلفی تولید می‌شوند که شامل میلگرد‌های آجدار (مارپیچ-دوکی-مرکب) و ساده هستند.

پساده با علامت س 240

آجدار مرکب (دوکی) با علامت‌های آج 500 و آج 520

آجدار مارپیچ (یکنواخت یا دوکی) با علامت‌های آج 340 و آج 350

آجدار جناغی (یکنواخت یا دوکی) با علامت‌های آج 400 و آج 420

جهت اطلاع از قیمت میلگرد آجدار کلیک نمایید.

مشخصات مکانیکی میلگرد فولادی آناهیتا گیلان 

مشخصات مکانیکی میلگرد فولادی آناهیتا برای مصرف کنندگان در صنعت ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. این خواص مکانیکی شامل استحکام تسلیم، استحکام کششی و درصد کشیدگی می باشد. مقاومت تسلیم حداقل مقاومت مجاز میلگرد فولادی را نشان می دهد که نشان دهنده توانایی آن در تحمل بارها بدون تغییر شکل دائمی است. اندازه گیری انعطاف پذیری یا شکنندگی میلگرد فولادی آناهیتا از طریق آزمون درصد کشیدگی و خمش تعیین می شود. یک شاخه میلگرد فولادی باید از نظر خواص مکانیکی این انتظارات را برآورده کند.

آدرس : رشت، شهرک صنعتی، بلوار صنعت 2 و خیابان پنجم

کد پستی: 4337188446

نمابر (فکس): 31884886 – 013

شماره تماس: 33884191 – 013

آدرس الکترونیکی Info@anahitasteel.com

برای اطالاع از دیگر کاخانه ها می توانید به مقالات کارخانه نیک صدرای توس، کارخانه فولاد مهر سهند تبریز، کارخانه جهان فولاد پارس، کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان، کارخانه کیان فولاد ابهر، کارخانه فولاد ظفر بناب، کارخانه فولاد کویر کاشان، کارخانه فولاد سیرجان حدید، کارخانه فولاد آریا ذوب، کارخانه فولاد شاهین بناب، کارخانه فولاد کوهپایه اصفهان، کارخانه فولاد البرز ایرانیان، کارخانه متین فولاد سپاهان، کارخانه درپاد تبریز، کارخانه فولاد نورد متین یزد، کارخانه فولاد ظهوریان مشهد، کارخانه فولاد بافق یزد

 کارخانه فولاد امیرکبیر خزر، کارخانه ذوب و نورد ملایر، کارخانه فولاد صنعت شاهرود، کارخانه فولاد قائم رازی، کارخانه فولاد نطنز، کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش، کارخانه جهان فولاد غرب کرمانشاه، کارخانه پردیس آذربایجان، کارخانه حسن رود گیلان، کارخانه فولاد هیربد زرندیه، کارخانه فولاد روهینا جنوب، کارخانه فولاد ارگ تبریز، کارخانه فولاد یاوران زنجان، کارخانه فولاد خرمدشت تاکستان، کارخانه فولاد سرمد ابرکوه ، کارخانه ذوب آهن اصفهان، کارخانه فولاد سپهر ایرانیان، کارخانه آریان فولاد، کارخانه فولاد خراسان ( نیشابور )، 

کارخانه فولاد راد همدان، کارخانه فولاد آذربایجان (مجتمع فولاد میانه)، کارخانه صبا فولاد زاگرس، کارخانه آذر فولاد امین، کارخانه نورد گرم سمنان، کارخانه جهان فولاد سیرجان  می توانید به دانشنامه تخصصی فولاد و آهن آلات فولاد حامیران مراجعه فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا