logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معرفی کارخانه آذر فولاد امین

کارخانه آذر فولاد امین

گروه شرکت های آفا در حوزه صنعت و فولاد مشتمل بر سه کارخانه آذر فولاد امین ، فولاد امیر آذربایجان و آذر ساخت آرتین در مجموعه خود است که به تولید و ساخت انواع میلگرد ساختمانی و شمش فولادی و ماشین آلات و قطعات خطوط نورد می پردازد.

آشنایی با کارخانه آذر فولاد امین

کارخانه آذر فولاد امین در سال 1388 در محیطی به مساحت 14 هکتار در تیکمه داش میانه، با مجوزهای لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت تاسیس شد. کارخانه آذر فولاد امین با نام تجاری AFA STEEL ثبت شده در اداره کل مالکیت صنعتی فعالیت می کند.
ساخت کارخانه آذر فولاد امین در دو مرحله برنامه ریزی شد:
فاز اول: احداث کارخانه نورد میلگرد با ظرفیت اسمی 300000 تن در سال.
فاز دوم: ساخت کارخانه نورد میلگرد با ظرفیت اسمی 600000 تن در سال.

میلگرد آذر فولاد امین
در حال حاضر فاز اول کارخانه آذر فولاد امین با تولید میلگرد بر اساس استانداردهای INSO 3132 و GOST 5781 با گریدهای All برای سایزهای 8 و 10 و Alll برای سایزهای 8 تا 32 در حال بهره برداری است. همچنین امکان تولید گرید AIV نیز بر اساس آن وجود دارد. بر اساس سفارش مشتری آذر فولاد امین در سال 2013 گواهینامه ISO 9001 را دریافت کرد و دارای گواهینامه های سیستم مدیریت از BAS انگلستان است.
در حال حاضر کارخانه آذر فولاد امین با برخورداری از امکانات تولیدی و آزمایشگاهی موجود و همچنین نیروی انسانی ماهر و مجرب به تولید بهینه محصولات خود می پردازد. کارخانه آذر فولاد امین با تجارب ارزنده در فناوری فولاد و توانمندی های قابل توجه در صنعت فولاد، در رفع نیازهای فولاد کشور و منطقه کمک شایانی می کند. این قابلیت، آذر فولاد امین را همگام با سایر کارخانه های داخلی قرار می دهد و در مجموع در جهت خودکفایی تلاش می کنند.
کارخانه آذر فولاد امین تولید کننده انواع میلگرد از جمله گرید A2 و A3 می باشد. میلگردهای آذر فولاد امین درجه A3 از نوع آجدار هستند. دنده های این محصولات دارای الگوی ستاره ای هفت یا هشت پر هستند که به راحتی قابل تشخیص هستند. محتوای کربن بالا در ترکیب این محصولات باعث ایجاد یک ماده شکننده و سخت با استحکام بالا می شود. به دلیل شکنندگی، ازدیاد طول نسبی میلگردهای گرید A3 14 درصد است که برای کاربردهایی که نیاز به تغییر شکل قابل توجه میلگرد دارند توصیه نمی شود. علاوه بر این، عملیات جوشکاری روی این محصول ممنوع بوده و فقط برای تقویت سازه ها استفاده می شود.
از طرفی میلگرد با گرید A2 آذر فولاد امین نیز از نوع میلگرد آجدار بوده اما تنش سطحی و استحکام کششی کمتری نسبت به گرید A3 دارد. محتوای کربن در ترکیب شیمیایی آن کمتر است و آن را نسبتا نرم تر با درصد کشیدگی بالاتر می کند. میلگردهای درجه A2 برای اهداف ساختمانی، تقویت و کاربردهایی که به میلگرد نیمه شکننده نیاز است، مناسب هستند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد آجدار کلیک نمایید.

شایان ذکر است میلگردهای گرید A2 آذر فولاد امین تنها در دو سایز 8 و 10 به فروش می رسد.

محصولات کارخانه آذر فولاد امین

• میلگردهای ساختمانی

نبشی

جهت اطلاع از قیمت میلگرد کلیک نمایید.

• شمش فولادی
• ماشین آلات

کارخانه فولاد امیر آذربایجان

فولاد امیر آذربایجان یک شرکت خصوصی پیشرو در تولید انواع شمش فولاد، در سال 1390 در زمینی به مساحت تقریبی 10 هکتار در شهرستان بستان آباد با هدف ایجاد اشتغال مستقیم برای 300 نفر و تولید سالانه 500 هزار تن شمش فولاد تاسیس شد. کارخانه فولاد امیر آذربایجان مجهز به تکنولوژی روز، از جمله کوره های القایی، کوره های قوس الکتریکی و ماشین های ریخته گری پیوسته است که امکان تولید انواع شمش های فولادی ساختاری و آلیاژی در اندازه های 120120 تا 200200 و طول های مختلف را فراهم می کند.
فولاد امیر آذربایجان با بهره گیری از شش کوره القایی 40 تنی با آخرین تکنولوژی برای تولید فلز مذاب از ضایعات و آهن اسفنجی و به کارگیری ماشین آلات ریخته گری مداوم در چهار خط، بر کیفیت بالا تاکید دارد. فولاد امیر آذربایجان با بهره گیری از جدیدترین تجهیزات آزمایشگاهی و نیروی انسانی مجرب، به عنوان پیشرو در تولید فولاد با کیفیت در منطقه ایستاده است.

جهت اطلاع از قیمت فولاد ضد زنگ کلیک نمایید.

فرآیندهای کارخانه فولاد امیر آذربایجان شامل تفکیک و فرآوری قراضه در سه سایت فرآوری، تولید فلز مذاب از ضایعات و آهن اسفنجی در کوره‌های القایی، انتقال فلز مذاب به کوره‌های قوس الکتریکی برای آلیاژسازی و فرآیندهای ریخته‌گری و برش بعدی است.
از نقاط قوت کارخانه فولاد امیر آذربایجان می توان به نزدیکی به مسیرهای اصلی ترانزیتی، دسترسی به بزرگراه اصلی، نزدیکی به راه آهن و خطوط انتقال گاز اشاره کرد. این شرکت به دلیل استفاده از مدرن ترین فناوری ها در صنعت فولادسازی از رقبا متمایز است.
مدیریت این مجموعه به تحقق اهداف راهبردی که شامل افزایش تولید با کیفیت بالا، کاهش خطرات ایمنی و بهداشتی، رسیدگی به آلودگی های زیست محیطی و دستیابی به استانداردهای ملی و بین المللی می باشد، اختصاص دارد. این اهداف در خط مقدم برنامه ها و استراتژی های بلند مدت فولاد امیر آذربایجان قرار دارند.

نبشی های تولیدی این کارخانه از کیفیت بالایی برخوردار است. نبشی های این کارخانه از نوع نبشی بال مساوی و بال نامساوی است که به نام نبشی تیکمه داش در بازار شناخته می شود.

جهت اطلاع از قیمت نبشی 3 کلیک نمایید.

کارخانه آذر ساخت آرتین

آذر ساخت آرتین از بدو تاسیس کارگاهی برای تولید و ماشین آلات با هدف ایجاد قطعات و مجموعه های خط نورد تاسیس کرد. بیش از 70 درصد تجهیزات خط نورد در امور فنی و مهندسی توسط پرسنل این مجموعه طراحی، ساخت و مونتاژ شده است. در سال های اخیر کلیه تجهیزات ماشین ریخته گری پیوسته (CCM) و سالن های فلزی فولادسازی در آذر ساخت آرتین طراحی، ساخته و نصب شده است. همچنین تمامی سازه های فولادی مجتمع های 120 هکتاری ارس طرلا امین و ارس طرلا امیر در اینجا طراحی، ساخته و نصب شده است. در حال حاضر آذر ساخت آرتین با برخورداری از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و پرسنل مجرب به عنوان یکی از قطب های قدرتمند طراحی، ساخت قطعات و مجموعه ها و نصب سازه ها و تجهیزات فولادی در کشور می باشد.

کارخانه آذر ساخت آرتین

پروژه های قابل توجه طراحی و اجرا شده در آذر ساخت آرتین

ساخت و نصب تخت خنک کننده فولادسازی
ساخت و نصب بیلت شیفتر
ساخت و نصب ماشین های شارژ برای حمل ضایعات
ساخت و نصب سیستم های انتقال مواد برای فولادسازی
ساخت و نصب تجهیزات ریخته گری ماشین ریخته گری پیوسته (CCM).
ساخت و نصب ماشین انتقال متقاطع فولادسازی
ساخت انواع دستگاه های کج کننده
طراحی، ساخت و نصب سالن های سنگین و سبک فولادسازی
طراحی، ساخت و نصب مخازن آهن اسفنجی
ساخت و نصب انواع قطعات اسکلت فلزی برای نیروگاه ها
تولید قطعات یدکی فولادسازی
طراحی، ساخت و نصب تخت خنک کننده خط نورد
طراحی، ساخت و نصب کلیه جعبه های نورد لاین
طراحی، ساخت و نصب گیربکس بستر خنک کننده
طراحی، ساخت و نصب غرفه های خطوط نورد
طراحی، ساخت و نصب تجهیزات برش شمش
طراحی، ساخت و نصب ست ترمکس
طراحی، ساخت و نصب برج های خنک کننده
طراحی، ساخت و نصب جرثقیل سقفی با ظرفیت های 16، 25 و 32 تن
طراحی، ساخت و نصب سازه خط نورد کوره
طراحی، ساخت و نصب سازه دودکش فلزی برای کوره
طراحی، ساخت و نصب قطعات یدکی خطوط نورد
طراحی، ساخت و نصب اسکلت فلزی گلخانه های صنعتی
طراحی، ساخت و نصب قطعات یدکی مجتمع های گلخانه ای
طراحی، ساخت و نصب سیستم تراکم مجتمع های گلخانه ای
ساخت و نصب سیستم لوله کشی مجتمع های گلخانه ای.

محصولات آذر فولاد امین

استانداردهای کارخانه آذر فولاد امین

DIN 488-2: 2009
ISO 6935-2:2019
GOST 5781-82: 1993
JIS G 3112:2010
BS 4449:2009
ASTM A 615:2005

آدرس : کیلومتر 12 جاده بستان آباد به میانه، جنب پست برق تیکمه داش
تماس : 04133335050

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا