logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معرفی کارخانه فولاد اکسین خوزستان

کارخانه اکسین خوزستان

کارخانه های متعددی در کشور به طور فعال در زمینه تولید انواع ورق های فولادی فعالیت می کنند که یکی از آنها کارخانه فولاد اکسین خوزستان می باشد.

 

آشنایی با کارخانه فولاد اکسین خوزستان

ورق های آهن و فولاد به دلیل کاربردهای متنوع در صنایعی مانند خودروسازی، کشتی سازی، ساخت مخازن ذخیره سازی و مخازن تحت فشار، تولید انواع لوله و صنعت ساختمان کاربرد فراوانی دارند.

کارخانه فولاد اکسین خوزستان به شماره 248247 با شناسه ملی 10102888400 در کیلومتر 10 جاده بندر امام خمینی (ره) اهواز، استان خوزستان واقع شده است. در سال 1384  با هدف تامین نیازهای متنوع صنایع به ورق های فولادی عریض و عملیات حرارتی در بخش هایی مانند نفت، گاز، پتروشیمی، دریایی، ماشین آلات و تامین نیازهای استراتژیک صنعتی کشور تاسیس شد.

جهت اطلاع از قیمت ورق آجدار فابریک کلیک نمایید.

 

این شرکت تولید انبوه را در سال 1388 با بهره گیری از فناوری های روز و کارآمد آغاز کرد. امروزه به عنوان باکیفیت ترین تولید کننده ورق فولادی در ایران شناخته می شود و محصولاتی تخصصی با خواص مطلوب بر اساس سلیقه مشتری تولید می کند.

کارخانه فولاد اکسین خوزستان ظرفیت اسمی تولید سالانه یک میلیون و 50 هزار تن ورق فولادی با حدود 210 هزار تن عملیات حرارتی دارد. ماده اولیه اولیه مورد استفاده در این شرکت دال های فولادی ریخته گری پیوسته از کارخانه های فولادسازی می باشد. این اسلب های فولادی دارای ابعادی بین 110 تا 130 میلی متر ضخامت، 1200 تا 2200 میلی متر عرض و 3000 تا 4500 میلی متر طول می باشد.

جهت اطلاع از قیمت ورق کلیک نمایید.

 

محصولات کارخانه فولاد اکسین خوزستان

  • ورق‌های خطوط انتقال نفت و گاز
  • ورق‌های فولادی ساختمانی
  • ورق‌های فولادی مخازن تحت فشار
  • ورق‌های فولادی کشتی سازی

 

کارخانه اکسین

 

مراحل تولید ورق کارخانه فولاد اکسین خوزستان

در کارخانه فولاد اکسین خوزستان ورق های فولادی عریض با عرض زیاد طی شش مرحله ضروری تولید می شود:

پیش گرم کردن صفحات فولادی: کوره های فولادی در کوره های پیش گرم تا دمای نورد لازم، تقریباً 1200 درجه سانتیگراد گرم می شوند. پس از دستیابی به ساختار متالورژیکی همگن و حل شدن عناصر آلیاژی، اسلب ها از کوره خارج می شوند.

جهت اطلاع از قیمت روز ورق گالوانیزه کلیک نمایید.

 

عملیات نورد گرم: عملیات نورد گرم برای ورق های عریض شامل سه مرحله است:

رسوب زدایی: اسپری آب با فشار بالا (bar225) رسوب را از روی صفحات فولادی پاک می کند.

نورد داغ: کوره ها از یک قفسه با چهار غلتک به عقب و جلو عبور می کنند و با عبور از یک دستگاه موج گیر داغ، شکل می گیرند.

خنک‌سازی: ورق‌های تولید شده برای خنک‌سازی کنترل‌شده به محل‌های بستر خنک‌کننده هدایت می‌شوند.

بازرسی ورق: بازرسی ورق گسترده شامل دو مرحله است:

بازرسی بصری (VT) در دو طرف ورق برای شناسایی عیوب احتمالی و گزارش آنها.

تست اولتراسونیک (UT) که از دستگاه UT می گذرد تا به طور دقیق هر گونه نقص داخلی را تعیین و تعیین کند. نتایج این بازرسی برای مراحل بعدی برش ورق بسیار مهم است.

جهت اطلاع از قیمت ورق استیل 304 کلیک نمایید.

 

برش ورق: انواع مختلف قیچی برای اهداف برش خاصی استفاده می شود:

قیچی برش لبه برای برش لبه های ورق.

قیچی طولی برای کاهش عرض نهایی ورق.

قیچی برش متقاطع برای برش ورق های کویل و برش نمونه برای تست های آزمایشگاهی.

عملیات حرارتی: این عملیات شامل فرآیندهای کوئنچ، تلطیف و نرمالیزاسیون است که روی ورق های فولادی اعمال می شود.

جهت اطلاع از ورق استیل 316 کلیک نمایید.

 

بسته بندی محصول: این شامل توزین، ثبت اطلاعات لازم مشتری روی برگه ها، بسته بندی، برچسب زدن با مشخصات و انتقال به انبار محصول است.

 

ورق اکسین

 

فرآیند تولید ورق در کارخانه فولاد اکسین خوزستان

 

 نورد ترمومکانیکال:  ساختاری یکنواخت و ریزدانه را تولید می کند که امکان تولید فولادهای با مقاومت بالا و انعطاف پذیری کافی را فراهم می کند. مزایایی مانند شکل پذیری خوب، جوش پذیری عالی به دلیل کربن معادل کم، خواص مکانیکی عالی، و دستیابی به خواص مشابه با فولاد نرمال شده (بدون عملیات حرارتی و با فرآیند تولید کوتاهتر) را ارائه می دهد.

نرمالایزینگ : شامل حرارت دادن فولاد به ناحیه آستنیتی و خنک شدن آهسته هوا است. از مزایای آن می توان به دستیابی به ساختار ریزدانه همگن، کاهش تنش های پسماند غلتشی و کاهش تشکیل نوارها اشاره کرد.

کوئنچ و تمپر:  شامل نورد گرم معمولی فولاد و به دنبال آن حرارت دادن تا دمای آستنیتی، خنک شدن سریع تا دمای محیط و تلطیف در حدود 600 درجه سانتیگراد برای جلوگیری از تشکیل مارتنزیت شکننده است. این فرآیند منجر به افزایش سختی فولاد، مقاومت در برابر سایش، بهبود چقرمگی، افزایش مقاومت در برابر ضربه و کاهش حساسیت به ترک می‌شود.

 

استانداردهای محصولات کارخانه فولاد اکسین خوزستان

کارخانه فولاد اکسین خوزستان به‌منظور ایجاد محیطی ایمن و سالم برای همکاران و ذینفعان و نیز حفظ و صیانت از محیط‌ زیست، از استقرار سیستم مدیریت کیفیت مطابق با ISO 9001، کیفیت ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ISO/TS 29001، محیط‌ زیست ISO 14001 و ایمنی و بهداشت حرفه‌ای OHSAS 18001 بهره می‌برد.

 

آدرس : اهواز- کیلومتر ۱۰ جاده بندر امام خمینی (ره)

تلفن : ۰۶۱۳۲۹۰۹۰۰۰-۹

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا