logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

درباره ضایعات آهن و ضایعات فولاد بیشتر بدانیم !

ضایعات آهن

شاید شما از جمله کسانی باشید که در مورد ضایعات آهن نشنیده اید! ضایعات آهن که به عنوان ضایعات فولاد نیز شناخته می شود، به عنوان مهم ترین منبع تامین مواد اولیه بسیاری از گریدهای فولادی شناخته می شود. در این مقاله قصد داریم در مورد ضایعات آهن و ضایعات فولاد صحبت کنیم.

ضایعات چیست

به عبارت ساده، ضایعات به موادی اطلاق می‌شود که می‌توان آنها را بازیافت کرد. ضایعات کاربردهای زیادی دارند و می‌توانند به طرق مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

جالب است بدانید که حدود 10 تا 15 درصد مصالح به کار رفته در ساخت و ساز را ضایعات غیر فلزی مانند آجر و چوب تشکیل می دهند. برخی از مواد زائد مانند آهن قراضه، چدن، مس و حتی آلومینیوم قابل بازیافت هستند و به همین دلیل است که بسیاری از مردم مشتاق خرید این نوع ضایعات هستند.

ضایعات

شاید بسیاری از مردم تصور می کنند که قراضه ها به دلیل تولید معیوب، ضایعات و غیرقابل استفاده هستند. اما اینطور نیست! ضایعات فولادی یا ضایعات آهن به چرخه تولید بازیافت می شوند و هرگز نباید به عنوان زباله طبقه بندی شوند.

جهت اطلاع از قیمت امروز ضایعات فولاد کلیک نمایید.

 

آشنایی با ضایعات آهن

اگر با روش‌های تولید محصولات فولادی مانند ورق‌های فولادی آشنا باشید، احتمالاً می‌دانید که آهن قراضه ماده اولیه برای تولید بسیاری از این محصولات است. اما ضایعات آهن دقیقاً چیست؟ انواع مختلفی از ضایعات وجود دارد که متفاوت هستند. در روش های تولید، آلیاژها و کاربردهای مورد نظر آنها که طبیعتاً قیمت آنها متفاوت است.
ضایعات فولاد
در اصل ضایعات فولادی به محصولات جانبی تولید فولاد و آهن اطلاق می شود که به دلایلی مانند معیوب بودن غیرقابل استفاده هستند. با این حال، اصطلاح “ضایعات” به طور خاص برای محصولات قابل بازیافت استفاده می شود. بنابراین، حتی مواد دور ریخته شده از صنایعی مانند خودروسازی و ساخت و ساز که قابلیت بازیافت دارند نیز ضایعات محسوب می شوند.

ضایعاتی که پس از بازیافت به چرخه تولید باز می گردند، به عنوان ضایعات آهن نیز شناخته می شوند. ضایعات آهن و ضایعات فولاد را می توان از آهن، چدن، آلومینیوم، مس و غیره ساخت.

ضایعات آهن اصطلاحی است که برای ضایعات فولاد کم کربن استفاده می شود که به ضایعات آهن یا فولاد ساده نیز گفته می شود که پس از استفاده دوباره می توانند ذوب شوند. ضایعات آهن از ضایعات تولید شده در خطوط تولید فولاد، ضایعات صنعتی، محصولات فولادی برگشتی، خودروسازی، عملیات پرس، تولید لوازم خانگی، ضایعات فلزی از اقلام خانگی، بسته بندی مواد غذایی، ضایعات تاسیسات عمومی، محصولات مختلف فولادی، خودروسازی، عملیات پرس، ساخت لوازم خانگی، کشتی سازی، ماشین سازی، قطعه سازی، برج های انتقال نیرو، راه آهن، صنایع نفت و پتروشیمی، صنایع کارخانه سیمان، سدسازی، پل سازی، تاسیسات مختلف، صنایع ماشین آلات کشاورزی، آهنگری و ریخته گری، ابزار آهن باقی مانده از خسارات سیل و زلزله، تخریب خانه های خشتی، برچیدن واگن کشتی و قطار، بازسازی خطوط راه آهن، ماشین آلات راهسازی، انواع خودروهای اسقاط شده و بازسازی خطوط تولید تامین می شود.

جهت اطلاع از خرید ضایعات آهن کلیک نمایید.

انواع ضایعات فولاد

در طی مراحل تولید، مصرف یا عدم استفاده طولانی مدت، بخشی از محصولات تولیدی به دلایلی مانند شکستگی، تولید مازاد، انقضای محصول و غیره غیر قابل استفاده می شود که به این قسمت های استفاده نشده یا غیرقابل استفاده، ضایعات و قابل مصرف گفته می شود. به طور کلی زباله ها به دو دسته تقسیم می شوند:

  • ضایعات فولاد عادی

ضایعات عادی در طول عملیات تولید به دلیل ماهیت فرآیند تولید ایجاد می شوند. اینها اجتناب ناپذیر هستند و به عنوان زباله در تولید شناخته می شوند.

  • ضایعات فولاد غیر عادی

ضایعات غیر عادی به دلایلی مانند عدم مهارت کارگری، سهل انگاری و موارد مشابه ایجاد می شود. از طریق آموزش صحیح و استانداردسازی می توان از این موارد جلوگیری کرد یا به حداقل رساند.

جهت اطلاع از پیشنهاد ویژه موجودی های امروز انبار فولاد حامیران کلیک نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا