logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

فلزات مورد استفاده در تولید پروفیل فلزی

آشنایی با انواع پروفیل فلزی

پروفیل فلزی

پروفیل ها مقاطع تو خالی دارای مقاومت بالا هستند که در عین پایین بودن وزنشان کارایی فوق العاده ای دارند, در این میان پروفیل فلزی بخاطر جنس فلزی که دارند علاوه بر استحکام ساختاری, زیبایی و دوام را نیز برای ما به ارمغان می آورد. ما در این مقاله به بررسی انواع پروفیل فلزی و کاربرد های آنها می پردازیم .

انواع پروفیل فلزی

 

پروفیل فولادی

استحکام و استقامت فولاد آن را برای استفاده در ساخت پروفیل های فلزی ایده آل می کند. از استحکام ساختاری آن در ساخت قاب ها و مهاربندهای ساختمانی و همچنین تکیه گاه انواع ماشین آلات و تجهیزات سنگین استفاده می شود.جهت اطلاع از پروفیل ساختمانی و قیمت پروفیل ساختمانی کلیک نمایید.

جهت اطلاع از قیمت پروفیل مبلی کلیک نمایید.

 

پروفیل آلومینیومی

تطبیق پذیری و استحکام آلومینیوم آن را به گزینه ای عالی برای تشکیل پروفیل های فلزی تبدیل می کند. اگرچه مقاومت کششی آن مانند فولاد نیست، اما همچنان از پایداری کافی برای استفاده به عنوان پشتیبان برای کاربردهای خاص برخوردار است. کانال های آلومینیومی را می توان در پسوند قاب، تیرهای نور، وسایل روشنایی، قاب پنجره ها و درها، اتصالات و ساخت نردبان های سبک یافت. از آنجایی که آلومینیوم دارای رسانایی عالی است، کانال های فلزی آلومینیومی به عنوان رسانای گرما و بازتابنده استفاده می شوند

قیمت پروفیل مبلی تهران

پروفیل برنجی

درجات مختلف برنج برای ساخت پروفیل های فلزی استفاده می شود. برنج 385 که از آن به عنوان برنز معماری یاد می شود، فرم بسیار محکم و ارتجاعی از برنج است که مقاومت در برابر خوردگی استثنایی دارد و به راحتی می توان آن را شکل داد و شکل داد. برنج 385 ظاهر زیبایی شناسی دلپذیری دارد که براق می شود و به عنوان پشتیبان برای کاربردهای تزئینی مانند قفسه بندی و پایه های دیواری برای نمایشگرها استفاده می شود. برنج را می توان با تحمل های دقیق و در طول های متناسب با هر کاربرد تولید کرد.

پروفیل برنجی

پروفیل استیل ضد زنگ

نمرات بسیار زیاد فولاد ضد زنگ آن را به یک ماده ایده آل برای رول کردن پروفیل های فلزی تبدیل می کند. کیفیت و ویژگی های فولاد ضد زنگ بستگی به عیار دارد و برخی از آنها ویژگی های بهتری دارند. دلایل اصلی استفاده از فولاد ضد زنگ خواص مکانیکی، مقاومت در برابر خوردگی و ظاهر دلپذیر آن است. از آنجایی که فولاد ضد زنگ در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم است، به یکی از اصلی ترین متریال در تولید محصولات برای صنایعی تبدیل شده است که به تمیزی و شرایط بهداشتی استثنایی نیاز دارند.

جهت اطلاع از قیمت استیل 304 کلیک نمایید.

 

نمرات فولاد ضد زنگ معمولاً استیل 304 و استیل 316 استفاده می شود که استیل 304 رایج ترین آنها است. خاصیت ارتجاعی فولاد ضد زنگ به دلیل آلیاژ شدن فولاد با کروم و نیکل است که به آن مقاومت در برابر اکسیداسیون و خوردگی می دهد. فولاد ضد زنگ گرید 316 گرید دریایی و دومین فرم پرکاربرد فولاد ضد زنگ است.

قیمت استیل 316

پروفیل مسی

دلیل اصلی استفاده از مس در رول‌ سازی، شکل‌ پذیری آن است، که باعث می‌ شود قالب در هر یک از پروفیل‌ های فلزی بسیار آسان شود. در بسیاری از موارد مس با روی برای ساختن برنج و قلع برای ساختن برنز آلیاژ می شود. آلیاژ شدن فلزات ویژگی ها و کیفیت آنها را افزایش می دهد. تمام نسخه های مس به عنوان فلزات قرمز شناخته می شوند. حتی پس از گذراندن فرآیند رول‌سازی، همچنان استحکام اولیه خود را حفظ می‌کنند.

قیمت پروفیل تهران

نتیجه

انتخاب فلزات مورد استفاده در تولید پروفیل های فلزی به عوامل مختلفی از جمله استحکام، دوام، تطبیق پذیری، مقاومت در برابر خوردگی و وزن بستگی دارد. فولاد به دلیل استحکام و تطبیق پذیری برتر مورد علاقه است، در حالی که آلومینیوم به دلیل ویژگی های سبک وزن و مقاوم در برابر خوردگی خود برجسته است. هر دو فلز نقش مهمی در ارائه پشتیبانی ساختاری و خدمت به اهداف خاص در کاربردهای ساختمانی و صنعتی دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا