logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

کاربرد پروفیل چیست + ویژگی و مزایا

کاربرد پروفیل حامی آلیاژ آسیا

پروفیل های سازه ای، دایره ای و مستطیلی، از نظر کشش، خمش و پیچش خواص بسیار خوبی برای مقاومت در برابر بارهای ساکن دارند. آنها می توانند مزایای اقتصادی خوبی داشته باشند. پروفیل به دلیل خواص و شکلی که دارد در طیف وسیعی از صنایع و کاربرد ها استفاده می شود. گاهی از پروفیل ها برای زیبایی ظاهری و خصوصیات هندسی استفاده می شود. قبل از مطالعه کاربرد پروفیل پیشنهاد میشود، در صورتی که اطلاعات کاملی از پروفیل ندارید، از ویدیوهای زیر بازدید نمایید.

درباره پخش ویدیو ویدیو پروفیل قسمت اول

پروفیل آهنی که در بازار بیشتر آن را با نام قوطی می شناسند دارای دو دسته ی کلی پروفیل ساختمانی و پروفیل صنعتی می باشد که طیف گسترده ای از کاربرد ها را پوشش می دهد, این پروفیل ها دارای اشکال مستطیلی , مربعی و دایره ی می باشند که همین امر دامنه ی کاربرد و تطبیق پذیری آنها را زیاد می کند.
کاربرد پروفیل در ساختمان برای مستحکم سازی سازه و کمک به افزایش ظرفیت باربری سازه است از طرفی کاربرد پروفیل صنعتی در مصارف مختلفی همچون خودرو سازی, پتروشیمی و سایر صنایع می باشد .

درباره پخش ویدیو ویدیو پروفیل قسمت دوم

انواع کاربرد های پروفیل

استفاده پروفیل در ساخت سازه ها

بطور ویژه از پروفیل ها در ساخت ستون ها استفاده می شود. برای مثال تیر های مشبک نقش ستون های اصلی سازه و پروفیل های قوطی نقش فریم های سقف ایفا می کنند. در معماری مدرن از پروفیل در دیگر موارد از جمله در زیبایی ظاهر سازه استفاده می شود. امروزه، بسیاری از سازه های لوله ای را می توان در ایستگاه های راه آهن مشاهده کرد. از قوطی ها در پشت بام ها، استادیوم ها و راهرو ها استفاده می شود.

جهت اطلاع از قیمت پروفیل ۴۰ در ۸۰ کلیک نمایید.

استفاده پروفیل در ساخت پل ها

همانطور که اشاره شد پروفیل ها هم به دلیل زیبایی ظاهری و هم به دلیل کاربرد فراوان در موارد بسیاری کاربرد دارند. ساخت پل ها نیز یکی دیگر از این موارد است که پل معروف فورث یکی از نمونه های بارز پل های ساخته شده با پروفیل قوطی می باشد.

استفاده پروفیل در سد ها و حائل ها

ویژگی های زیادی منجربه استفاده پروفیل ها در ساخت سازه های هیدرولیکی می شود.یکی از این سازه ها سد ها و حائل ها هستند. با توجه به محدودیت های محیطی و نگهداری و حفظ سازه های هیدرولیکی و با توجه به قیمت بالای آنها دوام آنها حائز اهمیت می باشد. پروفیل های قوطی حساسیت کمتری در برابر خوردگی دارند و نیز دارای ضریب کشش کمتری می باشد که باعث نیروی وارده کمتری در اثر بارگذاری موج می شود.

پروفیل

 

استفاده پروفیل در سازه های ساحلی

بیشتر سازه های ساحلی از پروفیل های گرد (لوله ها) ساخته می شوند. برای تقویت سازه هایی همچون برج های ساحلی برای تحمل فشار موج های ساحل و نیز برخی دلایل دیگر از لوله های استفاده می شود. پروفیل ها برای ساخت برج ها، پایه ها، سازه های مورب ، جرثقیل ها، تکیه گاه ها، پل ها، سازه های پشتیبانی عرشه هلیکوپتر و بیشتر در سازه های ثانویه مختلف مانند پله ها، نردبان ها استفاده می شوند.

جهت اطلاع از قیمت قوطی ۳×۳ کلیک نمایید.

استفاده پروفیل در ساخت برج ها و دکل ها

با در نظر گرفتن عوامل محیطی مثل باد، حفاظت در برابر خوردگی و ظاهر معماری، شکی نیست که پروفیل ها انتخاب مناسبی هستند. در بسیاری از کشورها، دکل های انتقال برق با اتصالات پیچی ساده و مقاطع زاویه ای ساخته شده اند. امروزه ظاهر معماری اهمیت بیشتری پیدا کرده و با توجه به محدودیت های زیست محیطی، حفاظت و نگهداری و عوامل دیگر همچون اینها باعث ده پروفیل ها یا مقاطع تو خالی ساخته شوند.

 

پیشنهاد مطالعه:

در این مقاله شما با کاربرد پروفیل آشنا شده اید. ما در مقاله راهنمای خرید پروفیل از بازار آهن شادآباد تلاش نمودیم، هر اطلاعاتی که شما جهت خرید پروفیل در شادآباد نیاز دارید را منتشر نماییم اما قبل از بازدید از این صفحه پیشنهاد می شود مقالات پروفیل چیست ، انواع پروفیل و جدول اشتال قوطی چیست را مطالعه نمایید تا با اطلاعات دقیق تری جهت خرید پروفیل اقدام نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا