logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

اهمیت انتخاب فولاد در تزریق پلاستیک

انتخاب فولاد

اهمیت انتخاب فولاد

تزریق پلاستیک فرایندی است که امروزه در تمامی صنایع کاربرد دارد, از اینرو انتخاب فولاد مناسب برای تامین قالب های پلاستیک از اهمیت بالایی برخوردار است. ما در این مقاله به معرفی انواع فولاد های قالب پلاستیک و کلاس های تولیدی آنها می پردازیم .

اهمیت انتخاب فولاد

فولاد های قالب پلاستیک

انواع فولاد مورد استفاده برای قالب گیری تزریق پلاستیک چیست؟

 • P-20 (کلاس 4 و 5)
 • فولاد ضد زنگ 420 (کلاس 1 و 2)
 • H-13 (کلاس 1 و 2)
 • S136H (کلاس 3)
 • 718H (کلاس 3)

اهمیت انتخاب فولاد
قالب‌ گیری تزریق پلاستیک به یکی از مؤثرترین و خلاقانه‌ترین فرآیندهای تولید در تمام صنایع تبدیل شده است و کارایی را ارائه می‌دهد که مانند هیچ‌کدام از صنایع دیگر وجود ندارد. این راندمان ساخت به تولید محصولات پلاستیکی با کیفیت بالا در مدت زمان کوتاه و بدون افت کیفیت کمک کرده است. در مرکز تولید پلاستیک، قالب‌ های تزریق پلاستیک قرار دارد که به تولید محصولات پلاستیکی ساخته شده از تزریق پلاستیک مذاب کمک می‌کند. این قالب ها به طور ویژه برای شکل دادن به محصولات پلاستیکی مختلف و مقاومت در برابر سختی های تولید انبوه طراحی و ساخته شده اند.

جهت اطلاع از قیمت فولاد قالب پلاستیک کلیک نمایید.

 

این امر فولاد را به ماده ایده‌آلی برای استفاده در تولید پلاستیک تبدیل می‌کند، زیرا ویژگی‌های مثبت آن‌ها مانند دوام بالا و مقاومت در برابر دما، کیفیت‌های مورد نیاز برای تولید بهترین محصولات هستند.

کلاس های قالب پلاستیک

قالب‌ های تزریق پلاستیک را می‌توان به کلاس‌های مختلفی تقسیم کرد که هر کدام به انواع مختلفی از فولاد برای تولید مؤثر محصولات نیاز دارند. هر کلاس امکان توسعه انواع مختلف محصولات فولادی را فراهم می کند، به این معنی که هر نوع فولاد باید بتواند نیازهای مختلف تولید را برآورده کند. در اینجا کلاس های قالب های تزریق پلاستیک مورد استفاده در صنعت قالب گیری تزریق پلاستیک آورده شده است.

 • کلاس 1 و 2

این دسته از قالب های تزریق پلاستیک به فولاد قالبی نیاز دارد که می تواند برای دوام بیشتر سخت شود، زیرا سایر انواع فولاد ممکن است تحت فشار شدید ترک بخورند. مقاومت حرارتی بالا نیز مورد نیاز است، زیرا اکثر این قالب ها در طول فرآیند تولید در معرض دمای شدید قرار دارند. این ویژگی ها آنها را برای اهداف تولید انبوه عالی می کند .

کلاس های قالب پلاستیک

 • کلاس 3

کلاس 3 به قالب های فولادی نیاز دارد که از قبل سخت شده باشند. این باعث می شود که به اندازه کافی بادوام باشد تا در برابر سختی های تولید مقاومت کند. فولاد پیش سخت شده عمدتاً به عنوان فولاد همه منظوره استفاده می شود و یک ابزار قالب گیری فولادی محبوب است.

 • کلاس 4 و 5

کلاس 4 و 5 مجموعه دیگری از طبقات است که از فولاد همه منظوره استفاده می کند. به طور عمده برای ایجاد حفره در پایه قالب‌گیری استفاده می‌شود، برخی از انواع فولادی در این کلاس برای ایجاد قالب‌ هایی با اهمیت کم استفاده می‌شوند که باعث صرفه جویی در هزینه  و نگهداری و تعویض آن‌ ها می‌شود.

انواع فولاد قالب پلاستیک

فولاد به ماده اصلی مورد استفاده در صنایع مختلف تبدیل شده است که شامل صنعت قالب گیری تزریق پلاستیک می شود. فولاد به عنوان یکی از بادوام ترین و همه کاره ترین مواد موجود در اطراف، می تواند به اشکال مختلف قالب گیری و شکل داده شود و در برابر فشارها و نیازهای تولید انبوه مقاومت کند. در اینجا برخی از رایج ترین انواع فولاد موجود در صنعت قالب گیری تزریق پلاستیک آورده شده است:

 • P-20 (کلاس 4 و 5)

این رایج ترین نوع فولاد مورد استفاده در قالب گیری تزریق پلاستیک است، P20 یک فولاد همه منظوره است که برای قالب های فشرده سازی لاستیک ، قالب های تزریق پلاستیک، قالب های نمونه اولیه، قالب های انتقال و بلوک های نگهدارنده استفاده می شود. این نوع فولاد از قبل سفت شده است و آن را به یک ماده قوی و محکم برای استفاده تبدیل می کند. برای کسانی که به دنبال یک نوع فولادی همه کاره هستند که بتوان از آن در کاربردها و اشکال مختلف استفاده کرد، این یکی از بهترین انواع موجود است.

انواع فولاد قالب پلاستیک

 • فولاد ضد زنگ 420 (کلاس 1 و 2)

یکی دیگر از انواع رایج فولاد مورد استفاده برای قالب های تزریق پلاستیک، فولاد ضد زنگ 420 است که مقاومت بالایی در برابر خوردگی و سایش دارد. این ویژگی ها آن را برای تولید قطعات پلاستیکی برای فرآوری مواد غذایی ، لوازم الکترونیکی و محصولات پزشکی عالی می کند، که همگی به انواع پلاستیکی بادوام و مقاوم در برابر دماهای بالا و مواد قوی نیاز دارند.

جهت اطلاع از قیمت فولاد 420 کلیک نمایید.

 

 • H-13 (کلاس 1 و 2)

H-13 نوعی فولاد سخت‌کننده هوا است که در قالب‌های دایکاست استفاده می‌شود که دارای مقاومت و دوام در برابر دمای بالا است. این باعث می‌شود از آن برای ایجاد حفره‌های قالب پلاستیکی استفاده شود که در طی فرآیند تولید در معرض دماهای شدید قرار می‌گیرند.

 • S136H (کلاس 3)

نوع دیگری از فولاد پیش سخت شده S136H نوعی فولاد است که در برابر مواد اسیدی بسیار مقاوم است و برای محیط های مرطوب مانند مناطق گرمسیری که بارندگی ثابت است مناسب است. این ماده آن را به ماده خوبی برای قالب‌های تزریق پلاستیک تبدیل می‌کند، زیرا مقاومت و دوام بالایی در برابر خوردگی دارد و آن را برای تولید محصولات پلاستیکی مانند ظروف یکبار مصرف، قطعات دوربین، عینک آفتابی و انواع تجهیزات آزمایشگاهی ایده‌آل می‌کند. مانند فولاد ضد زنگ 420، S136H یک نوع فولاد ایده آل برای صنایع پزشکی و غذایی است که دما و مقاومت در برابر مواد شیمیایی مهم است.

قیمت فولاد قالب

 • 718H (کلاس 3)

این نوع فولاد قبل از استفاده برای قالب‌گیری تزریقی پلاستیک، سخت شده و تمپر می‌شود، که به دوام بالا کمک می‌کند و آن را به یک ماده بسیار کارآمد در ساخت پلاستیک تبدیل می‌کند. این به کوتاه شدن زمان چرخه کمک می کند و راه حل تولیدی مقرون به صرفه تری ارائه می دهد که می تواند محصولات با کیفیت بیشتری ایجاد کند. برای تولید اقلام به صورت عمده، این نوع فولادی استحکام و مقاومت بالایی دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا