logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

راهنمای خرید لوله

راهنمای خرید لوله

راهنمای خرید لوله می تواند شما را برای خرید مطمئن لوله های مورد نیازتان راهنمایی کند. اگر قصد خرید انواع لوله را دارید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. لوله های فولادی از جمله پرکاربردترین مواد در ساخت و ساز، زیرساخت ها و سایر صنایع هستند. آنها دوام، استحکام و قابلیت اطمینان را ارائه می دهند و آنها را برای انتقال سیالات، گازها و جامدات در کاربردهای مختلف ضروری می کند.

با این حال، پیمایش گزینه های بی شمار موجود در بازار می تواند دلهره آور باشد. در این راهنمای جامع، ما فاکتورهای کلیدی را که باید هنگام خرید لوله های فولادی در نظر بگیرید، بررسی خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که تصمیمات آگاهانه ای برای پروژه های خود می گیرید.

راهنمای خرید لوله

ایتدا برای خرید لوله باید نوع لوله ی مورد نیازتان را تعیین کنید. در ادامه می توانید با انواع لوله ها آشنا شوید:

خرید لوله

لوله های فولادی بدون درز

لوله های بدون درز بدون درز جوش تولید می شوند و یکنواختی و استحکام را ایجاد می کنند. آنها برای کاربردهای فشار بالا مانند خطوط لوله نفت و گاز و اجزای ساختاری ایده آل هستند. لوله های فولادی جوش داده شده: لوله های جوش داده شده با جوشکاری صفحات فولادی یا کلاف ها ساخته می شوند که مقرون به صرفه بودن و تطبیق پذیری را ارائه می دهند. آنها در اشکال و اندازه های مختلف هستند و برای طیف گسترده ای از کاربردها از جمله لوله کشی، ساخت و ساز و سیستم های مکانیکی مناسب هستند.

جهت اطلاع از قیمت لوله مانیسمان کلیک نمایید.

لوله های بدون درز

لوله‌های بدون درز یا لوله های مانیسمان یک نوع لوله است که بدون هیچ درز و اتصال محکمی در طول آن ساخته می‌شوند هیچ گونه جای جوشی بر روی آن ها نیست. این لوله‌ها معمولاً از طریق فرآیندی به نام اکستروژن  تولید می‌شوند که در آن، قطعات فلزی در دمای بالا و فشار زیاد به شکل لوله‌ای با ضخامت یکنواخت و بدون هیچ درزی شکل داده می‌شوند. این لوله‌ها به دلیل عدم وجود درزها، از مقاومت بالا در برابر فشار و نشت، استفاده‌های گسترده‌ای در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت و گاز، آب و فاضلاب، ساخت و ساز، و حمل و نقل دارند.

راهنمای لوله

 

گریدها ومشخصات لوله فولادی

  • استانداردهای ASTM

انجمن آمریکا برای تست و مواد (ASTM) استانداردهایی را برای تولید لوله های فولادی ایجاد می کند تا از کیفیت، عملکرد و انطباق با الزامات خاص اطمینان حاصل کند.

  • استانداردهای API

موسسه نفت آمریکا (API) استانداردهایی را برای لوله های فولادی مورد استفاده در صنعت نفت و گاز با تمرکز بر عواملی مانند ترکیب مواد، آزمایش و معیارهای عملکرد تعیین می کند.

  • استانداردهای DIN

موسسه Deutsches Institut für Normung (DIN) استانداردهایی را برای لوله های فولادی مورد استفاده در بازارهای اروپایی ارائه می دهد و از مشخصات فنی و انطباق با مقررات اطمینان می دهد.

جهت اطلاع از قیمت لوله گوشتی کلیک نمایید.

تعیین ابعاد و اندازه لوله های فولادی

قطر بیرونی (OD) و ضخامت دیوار

قطر لوله و ضخامت دیوار مورد نیاز را بر اساس کاربرد، فشار و سرعت جریان در نظر بگیرید.

اندازه اسمی لوله (NPS)

NPS اندازه استاندارد لوله های فولادی را نشان می دهد که سازگاری با اتصالات، شیرها و سایر اجزا را تسهیل می کند.

ارزیابی پوشش ها و پایانه های لوله های فولادی

لوله های فولادی گالوانیزه

گالوانیزه شامل پوشش دادن لوله های فولادی با روی برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی می شود و آنها را برای کاربردهای بیرونی، دریایی و صنعتی مناسب می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره لوله ها می توانید به مقاله لوله مانیسمان چیست مراجعه نمایید.

نکات خرید لوله

لوله های فولادی سیاه

لوله های فولادی سیاه تصفیه نشده و دارای سطح اکسید شده هستند و راه حل های مقرون به صرفه ای را برای اهداف لوله کشی، سازه ای و تزئینی ارائه می دهند.

لوله های فولادی پوشش داده شده

پوشش هایی مانند اپوکسی، پلی اتیلن و قیر محافظت بیشتری در برابر خوردگی، سایش و عوامل محیطی ایجاد می کنند و طول عمر لوله های فولادی را در شرایط سخت افزایش می دهند.

جهت اطلاع از قیمت لوله گوشتدار کلیک نمایید.

در نظر گرفتن عوامل محیطی و کاربردی

  • محیط های خورنده

لوله های فولادی مقاوم در برابر خوردگی را برای کاربرد در محیط های خورنده مانند کارخانه های فرآوری شیمیایی، تاسیسات تصفیه فاضلاب و سازه های دریایی انتخاب کنید.

  • دما و فشار مورد نیاز

لوله های فولادی را با درجه بندی دما و فشار مناسب برای اطمینان از ایمنی، قابلیت اطمینان و انطباق با استانداردهای نظارتی انتخاب کنید.

  • سازگاری

سازگاری لوله های فولادی با اتصالات، شیرها و اجزای ساخته شده از مواد مختلف را در نظر بگیرید تا از یکپارچگی بدون درز و عملکرد بهینه اطمینان حاصل کنید.

انتخاب تامین کننده

انتخاب تامین کننده خوب تقریبا نیمی از کار است. شما باید تامین کننده ای را انتخاب کنید که خریدی امن و راحت از آن داشته باشید. فولاد حامیران با بیش از 50 سال سابقه درخشان در عرصه فولاد و آهن آلات این اطمینان را به شما می دهد تا بتوانید تجربه خوبی از خرید لوله و یا سایر مقاطع فولادی و آهنی داشته باشید.

تامین کننده خرید لوله

تجزیه و تحلیل قیمت

هزینه اولیه، هزینه های نصب و نگهداری طولانی مدت گزینه های مختلف لوله فولادی را مقایسه کنید. کل هزینه مالکیت، از جمله دوام، طول عمر و عملکرد را در نظر بگیرید تا تصمیمات مقرون به صرفه ای اتخاذ کنید که با بودجه و الزامات پروژه شما هماهنگ باشد. در این راستا می توانید لوله های خود را از فولاد حامیران با روش های مختلف اقساطی از جمله فروش عرفی فولاد، فروش ال سی آهن آلات، فروش چکی فولاد و فروش قسطی آهن آلات خریداری نمایید.

جهت اطلاع از خرید لوله مانیسمان کلیک نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا