logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

کاربرد ورق در ماشین سازی

ورق در ماشین سازی

کاربرد های ورق در ماشین سازی بسیار گسترده است طوری که  اگر محصول از فولاد ساخته نشده باشد، احتمالاً توسط دستگاه فولادی تولید می شود. فولاد در اطراف ما است، ماشین شما، تلفن همراه شما، یخچال شما، و حتی بطری های پلاستیکی و شیشه ای در یخچال شما یا از فولاد ساخته شده اند یا با ابزار فولادی ساخته شده اند. قطعات پلاستیکی خودرو، عینک و کیس کامپیوتر همگی با استفاده از قالب های فولادی ساخته می شوند. فولاد در دنیای مدرن ما ضروری است.

کاربرد های ورق در ماشین سازی

در کشاورزی، از بیل‌ها و چنگال‌ها گرفته تا گاوآهن‌ها، سیستم‌های آبیاری و انبارهای غله، فولاد در همه جا وجود دارد و کشاورزی را آسان‌تر و کارآمدتر کرده است. کشاورزی بدون فولاد غیرقابل تصور است. از کشت زمین و کاشت بذر گرفته تا آبیاری، برداشت، ذخیره سازی و حمل و نقل محصولات، فولاد ضروری است. فولاد در تغذیه، سرپناه و حمل و نقل دام کمک می کند. علاوه بر این، ماشین آلات و تجهیزاتی که رژیم غذایی ما را پردازش می کنند نیز از فولاد ساخته شده اند.

جهت اطلاع از قیمت ورق آهن 1 میل روغنی کلیک نمایید.

تقریباً هر شکلی از ارتباطات انسانی به نوعی از فولاد استفاده می کند. روزنامه و کتاب بدون پرس فولاد ساخته نمی شود. رایانه ها و قلم ها حاوی فولاد هستند و با استفاده از تجهیزات ساخته شده از فولاد تولید می شوند. سیستم های پستی در سراسر جهان برای تحویل نامه ها و بسته های ما به تجهیزات و زیرساخت های مرتب سازی فولاد متکی هستند.

ورق در صنایع ماشین سازی

حتی اگر فقط یک تماس تلفنی داشته باشیم، فولاد سخت کار می کند. فرستنده های رادیویی اساس بسیاری از روش های ارتباطی ما هستند، همچنین از فولاد ساخته شده اند و در اسباب بازی ها، تلفن های همراه، رادارها و ماهواره ها استفاده می شوند. در تولید خودرو و کامیون نیز از ربات های صنعتی ساخته شده از فولاد استفاده می شود.

روکش و محفظه ماشین آلات

در صنعت ماشین‌آلات، جایی که حفاظت از اجزای داخلی ظریف بسیار مهم است، ورق‌های فولادی اغلب برای تولید محفظه‌ها استفاده می‌شوند. این محفظه ها از ماشین آلات در برابر عوامل خارجی مانند گرد و غبار، رطوبت و ضربه محافظت می کنند. ویژگی‌های مقاوم در برابر خوردگی آلیاژهای فولادی خاص، طول عمر این پوشش‌ها را تضمین می‌کند و عملکرد و یکپارچگی ماشین‌آلات داخل آن را حفظ می‌کند.

مزایای ورق در ماشین سازی

استحکام و دوام

یکی از دلایل اصلی استفاده گسترده ورق های فولادی در صنعت ماشین آلات، استحکام و دوام ذاتی آنها است. اجزای ماشین آلات اغلب در حین کار با تنش های مکانیکی شدید و شرایط محیطی مواجه می شوند. ورق های فولادی، به ویژه آنهایی که دارای استحکام کششی و مقاومت ضربه ای بالا هستند، یکپارچگی ساختاری لازم برای مقاومت در برابر این چالش ها را فراهم می کنند. چه چارچوب یک ماشین صنعتی بزرگ باشد و چه اجزای یک ابزار دقیق، ورق های فولادی به استحکام و طول عمر کلی ماشین آلات کمک می کنند.

جهت اطلاع از قیمت ورق آهن 1 میل کلیک نمایید.

شکل پذیری

ورق های فولادی درجه بالایی از سفارشی سازی و شکل پذیری را به تولیدکنندگان ارائه می دهند. توانایی شکل دادن ورق های فولادی به اشکال و اندازه های مختلف امکان تولید اجزای سفارشی را فراهم می کند که الزامات طراحی خاص را برآورده می کند. این انعطاف پذیری در سفارشی سازی، صنعت ماشین آلات را قادر می سازد تا محصولات متنوعی از ماشین آلات سنگین برای ساخت و ساز تا اجزای پیچیده در دستگاه های پزشکی ایجاد کند.

ورق در صنعت ماشین سازی

استفاده از ورق فولاد ابزار در ماشین سازی

فولاد مورد استفاده برای ساخت قطعات اغلب به عنوان “فولاد ابزار” نامیده می شود. آنچه آنها را از سایر فولادها متمایز می کند خواص ویژه آنهاست که از طریق استفاده از محتوای آلیاژی خاص و ریزساختار به دست می آید. این به آنها ویژگی های منحصر به فردی مانند سختی بالا و مقاومت در برابر حرارت، سایش و خوردگی می دهد. این امر برای شکل‌دهی و شکل‌دهی میلیون‌ها قطعه برای محصول نهایی، هرکدام از کیفیت و تحمل‌های یکسان، ضروری است. یک مثال ساده پرس برای اعضای بدن است. فولادهای ابزاری که برای تشکیل قطعات خودرو استفاده می‌شوند باید سخت‌تر از فولادی باشند که به آن شکل می‌گیرند و باید برای مدت طولانی بدون ترک خوردن یا ساییدگی استفاده شوند.

جهت اطلاع از قیمت ورق آهن ۱۰ میل کلیک نمایید.

فولادهای ابزار در کاربردهای مختلف تولیدی استفاده می شوند. آنها عبارتند از فولاد کار سرد، فولاد کار گرم و فولاد شکل دهی پلاستیک

ابزار کار سرد، شکل دادن و ایجاد محصولات ساخته شده از مواد سرد است. پانچ کردن، کشیدن، شکل دهی، پرس و اکستروژن تنها برخی از کاربردهای مورد استفاده هستند. درب ماشین شما و یا فولاد ضد زنگ موجود در کالاهای سفید آشپزخانه شما، احتمالاً توسط پرس و با استفاده از فولاد سرد ساخته شده است.

ابزار کاری گرم: این فولادها باید در برابر حرارت مقاوم بوده و در اثر حرارت شدید ذوب یا تغییر شکل ندهند. کاربردهای معمولی عبارتند از ریخته گری، آهنگری، اکستروژن و مهر زنی داغ.

قالب‌گیری پلاستیک، قطعات پلاستیکی را برای محصولات روزمره مانند بطری‌ها، محفظه‌های تلویزیون، تلفن و تقریباً هر جسم پلاستیکی در محیط اطراف شما شکل می‌دهد. این فولادها مسئول ظاهر و ظاهر قطعات هستند. سطح ابزار باید “عاری از نقص” باشد، که نیاز به فرآیندهای خاصی در کارگاه ذوب دارد. بدون اکستروژن پلاستیک، قالب‌گیری دمشی و قالب‌گیری تزریقی، خانه‌های ما کاملاً متفاوت به نظر می‌رسند.

کاربرد ورق در ماشین سازی

فولاد 100٪ قابل بازیافت است، به این معنی که وقتی یک ماشین را اسقاط می کنید، احتمالاً فولاد آن نه تنها در ماشین جدید شما بازیافت می شود، بلکه در ربات های صنعتی مورد استفاده برای ساخت خود ماشین نیز بازیافت می شود. بازیافت باعث صرفه جویی در منابع طبیعی و انرژی می شود و هرچه فولاد بیشتر بازیافت شود، محیط زیست بیشتر محافظت می شود.

جهت اطلاع از قیمت ورق ۱۰ میل اصفهان کلیک نمایید.

 

(برای اطلاع از قیمت ورق سیاه 10 میل و قیمت ورق سیاه 12 میل و قیمت ورق سیاه 6 میل و قیمت ورق سیاه 2میل و قیمت ورق سیاه 3 میل و ورق ۴ میل سیاه و ورق سیاه 8 میل به صفحه مربوطه مراجعه نمایید)

 

نتیجه

در صنعت ماشین‌آلات، کاربرد ورق‌های فولادی گسترده و متنوع است و سازگاری مواد را با نیازهای مختلف تولید نشان می‌دهد. ورق های فولادی چه به یکپارچگی ساختاری ماشین آلات سنگین کمک کنند و چه دقت مورد نیاز در ابزارهای ظریف را فراهم کنند، ورق های فولادی سنگ بنای فرآیند تولید ماشین آلات هستند. با پیشرفت تکنولوژی و توسعه آلیاژهای فولادی جدید، نقش ورق‌های فولادی در شکل‌دهی آینده صنعت ماشین‌آلات مهم‌تر می‌شود و جایگاه آنها را به عنوان یک ماده اساسی در تولید مدرن تقویت می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا