logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

کف سازی با آرماتور چیست

کف سازی با آرماتور

کف سازی با آرماتور فرایندی که در آن میلگرد ها با ترتیب و اصول خاصی کنار هم چیده می‌شوند و به‌ واسطه ی بست فلزی یا جوشکاری سرد برای تحمل وزن بتن در ساختمان‌سازی به هم وصل می‌شود.

آرماتوربندی کف

هر ساختمان از اجزای مختلفی تشکیل شده است. به طور معمول بیشترین استفاده از یک قسمت ساختمان، کف آن است که به دلیل جاذبه، به زمین زیر خود متصل است. بتن خاصیت خمیری شکل داشته و تحت تأثیر شرایط بخصوصی مقاومت خود را از دست می‌دهد. آرماتوربندی کف ساختمان برای نگهداری بتن در سازه‌های بتنی در نظر گرفته‌شده است. در حقیقت، استحکام بتن را وابسته به نظر مهندسین افزایش داده و مقاومت سازه‌ها را بالا می‌برد.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد آلیاژی کلیک نمایید.

 

کف سازی با آرماتور یک روش پیشرفته و قوی برای ساخت کف های ساختمانی است. در این روش، از مصالح سازه ای یا آرماتور استفاده می شود تا مقاومت و استحکام کف را افزایش دهد. آرماتورها معمولاً از فولاد تشکیل شده اند و به صورت گره ها و شبکه ها درون بتن قرار می گیرند.

 

آرماتور

 

مزایای کف سازی با آرماتور

یکی از مزایای کف سازی با آرماتور، افزایش مقاومت و پایداری ساختمان است. آرماتورها به عنوان استخوان های سازه عمل می کنند و به بتن کمک می کنند تا بارهای نیرویی را به طور یکنواخت تر و بهتری تحمل کند. این باعث کاهش شکستگی و ترک خوردگی ساختمان شده و عمر مفید آن را افزایش می دهد. همچنین، با استفاده از آرماتورها، می توان کف های بزرگتر و با بازدهی بالاتری ساخت که بدون آن ممکن نبود.

همچنین، کف سازی با آرماتور همچنین باعث بهبود عملکرد حرارتی و صوتی ساختمان می شود. آرماتورها مانند پلی برقی عمل می کنند و از تاثیرات حرارتی و مکانیکی جلوگیری می کنند. در نتیجه، ساختمان مقاومت بیشتری در برابر تغییرات دمایی و فشارهای خارجی دارد. همچنین، با استفاده از آرماتورها می توان صدای ناشی از استفاده روزمره در ساختمان را کاهش داد و به صدای جلوه گراندی نیز مقاوت بیشتری داد. به طور کلی، کف سازی با آرماتور روشی پیشرفته و کارآمد برای ساختمان های مقاوم و پایدار است.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد آجدار کلیک نمایید.

 

میلگرد مناسب کف سازی با آرماتور

در واقع این که ابعاد و کیفیت میلگردهای آرماتور کفسازی بتنی چگونه باشد به نوع کارآیی آن سطحی بستگی دارد که می خواهیم کفسازی بتنی را بر روی آن پیاده کنیم. اگر قرار است که بارهای زیادی بر روی آن سطح حمل شود میلگردها باید ابعاد بزرگتری دارد و از جنس قدرتمند تری انتخاب شود ولی اگر بار چندانی بر روی کفسازی بتنی اعمال نخواهد شد، نیاز به چنین میلگردهایی نخواهیم داشت. برای ساخت ساختمان از انواع میلگرد ها از جمله میلگرد 8، میلگرد 10، میلگرد 12، میلگرد 14، میلگرد 16، میلگرد 18 ، میلگرد 20، میلگرد 22 و… استفاده می شود.

البته محاسبه و برآورد بار وارده بر کفسازی بتنی را باید از دو جهت بررسی کرد. برخی بارها، بارهای ثابت است. از جمله وزن خود کفسازی بتنی و یا ابزارها و سازه ها و اشیایی که به طور دائم و مستمر بر روی آن قرار می گیرند و دیگر بار مکانیکی که ممکن است به طور متغیر و متفاوت بر روی کفسازی بتنی اعمال شود.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد بناب کلیک نمایید.

همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت میلگرد برند های مختلف از جمله میلگرد شاهین بناب ، میلگرد ابرکوه ، میلگرد ابهر ، میلگرد فایکو ، میلگرد ذوب آهن اصفهان ، میلگرد ظفربناب ، میلگرد شاهرود ، میلگرد ساده متین ، میلگرد میانه ، میلگرد زاگرس ، میلگرد آناهیتا گیلان ، میلگرد راد همدان ، میلگرد نیشابور ، میلگرد پرشین فولاد و میلگرد بافق یزد ، میلگرد هیربد زرندیه ، میلگرد اهواز ، میلگرد عتیق آذر سهند میلگرد آذر فولاد امین ، میلگرد پردیس آذربایجان و میلگرد آریان فولاد ، می توانید به قیمت انواع میلگرد مراجعه فرمایید.

مزایای آرماتوربندی در کف سازی با آرماتور

 •  باعث ایجاد بتنی، باقدرت فشرده‌سازی و تراکم سازی بیشتر به نسبت دیگر مصالح ساختمانی می‌شود.
 •  باعث افزایش مقاومت سازه‌های بتنی علاوه بر نیروهای کششی در برابر آب و آتش نیز می‌شود.
 • پایداری ساختمان‌های مجهز به ساختار آرماتوربندی نسبت به دیگر بنا‌ها بیشتر است.
 • قابلیت شکل ‌دهی متنوع بتن با عمل آرماتوربندی در ساختمان امکان‌پذیر می‌باشد.
 • آرماتوربندی مانع انحراف ساختمان از حالت ابتدایی تحت تأثیر عوامل مختلف شده.
 • بتن دارای آرماتوربندی از هزینه نگهداری کمی برخوردار است.
 • به کمک آرماتوربندی، می‌توان بتن را به شکل‌های مختلف و متنوع شکل‌دهی کرد.
 • سیستم ساختمانی دارای آرماتور نسبت به سیستم سایر ساختمان‌ها پایدارتر است

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ساده کلیک نمایید.

 

آرماتور با میلگرد

 

مراحل آرماتوربندی در کف سازی با آرماتور

 • طراحی یک ساختمان و مشخص کردن اجزای آن
 • خرید میلگرد
 • با طراح نقشه آرماتوربندی ساختمان مشورت کنید.
 • انتخاب روش مناسب برای آرماتوربندی
 • در مورد نحوه قرارگیری آرماتور و میلگرد‌ها تصمیم بگیرید. (نحوه نصب و قرارگیری آرماتور‌ها بر روی سازه‌ها از مهم‌ترین بخش‌های آرماتوربندی ساختمان است)
 • چک مجدد آرماتوربندی ساختمان
 • قالب گذاری آرماتور و بتن‌ریزی

جهت اطلاع از قیمت میلگرد اصفهان 14 کلیک نمایید.

 

جزئیات لازم برای اجرای میلگردها

نقشه های اجرایی و کارگاهی آرماتوربندی در کف سازی با آرماتور نیز باید شامل موارد زیر باشد:

 1. قطر، تعداد و طول میلگردهای طولی
 2. قطر میلگردهای عرضی و فاصله بین آن ها
 3. جزئیات و شعاع خم میلگردها، محل خم، و طول مستقیم پس از خم
 4. جزئیات قلاب ها
 5. جزئیات، نوع، طول و محل وصله ها
 6. ضخامت پوشش بتن روی میلگردها
 7. قطر بزرگترین سنگدانه قابل مصرف در بتن
 8. جدول میلگردها، شامل جزئیات قطعات میلگردها و وزن میلگرد مصرفی
 9. جزئیات و نحوه آرماتوربندی، شامل سیم های آرماتوربندی، قطعات مکانیکی و …

برای اطلاعات بیشتر درباره ی انواع میلگرد می توانید مقالات میلگرد کامپوزیتی، میلگرد عصایی،  میلگرد آلومینیوم، نورد میلگرد، میلگرد پلی یورتان، بندیل میلگرد، آشنایی کامل با نرده حفاظ میلگرد، راهنمای جامع علامت های اختصاری میلگرد، نسبت میلگرد به بتن، نحوه میلگرد گذاری فونداسیون، محاسبه میلگرد فونداسیون، مزایا و معایب جوشکاری میلگرد، دلایل شکستن میلگرد و روش جلوگیری از آن، روش های اتصال میلگرد، اورلب میلگرد، مقدار میلگرد ساختمان دو طبقه، میلگرد ژوئن، میلگرد پیش تنیده، میلگرد حرارتی، تیرچه کرومیت، 0 تا 100 کاشت میلگرد، کوپلر میلگرد چیست، میلگرد ksc چیست

بهترین میلگرد شناژ، تفاوت گریدهای میلگرد، مقایسه وزن میلگرد کارخانه های مختلف، 12 روش‌ تشخیص میلگرد تقلبی از اصل، دوخت بتن با میلگرد، فرآیند استاندارد خمکاری میلگرد، نحوه شناسایی انواع میلگرد، میلگرد گالوانیزه چیست، 7 تفاوت میلگرد صنعتی و میلگرد ساختمانی و تفاوت میلگرد و مفتول را در دانشنامه تخصصی فولاد و آهن آلات فولاد حامیران مطالعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا