logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

پرکاربردترین میلگردهای ساختمانی

میلگرد

در دنیای ساخت و ساز، میلگرد های تقویت کننده که معمولاً به عنوان میلگرد شناخته می شوند، نقشی حیاتی در ایجاد استحکام و پایداری سازه های بتنی دارند. این میله های فولادی به طور گسترده برای تقویت بتن مورد استفاده قرار می گیرند و توانایی آن را در مقاومت در برابر نیروهای کششی و فشاری تضمین می کنند. در این مقاله به دنیای میلگردهای ساختمانی می پردازیم و پرکاربردترین انواعی که به استانداردهای صنعتی تبدیل شده اند را بررسی می کنیم. از پر کاربردترین میلگرد های ساختمانی می توان به میلگرد میلگرد 8، میلگرد 10، میلگرد 12، میلگرد 14، میلگرد 16، میلگرد 18 ، میلگرد 20، میلگرد 22 و… اشاره کرد.

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار نوعی میلگرد تقویت کننده است که دارای دنده های برجسته یا تغییر شکل در امتداد سطح آن است. این دنده ها اتصال مکانیکی تقویت شده ای را با بتن اطراف ایجاد می کنند و چسبندگی بین میلگرد و ماتریس بتن را بهبود می بخشند.

جهت اطلاع از قیمت روزانه میلگرد کلیک نمایید.

الگوی آجدار روی سطح میلگرد به میزان قابل توجهی مقاومت آن را در برابر لغزش افزایش می دهد و انتقال موثر بار بین فولاد و بتن را تضمین می کند. این نوع میلگرد معمولاً در پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد که سازه نیاز به لنگر قوی و آرماتور قوی دارد، مانند ساختمان های مرتفع، پل ها و پروژه های زیربنایی در معرض بارهای سنگین و نیروهای لرزه ای. میلگرد آجدار استحکام باند برتر، یکپارچگی ساختاری بهبود یافته و مقاومت در برابر ترک خوردگی را افزایش می دهد و آن را به یک جزء ضروری در سازه های بتن مسلح تبدیل می کند.

 

میلگرد-3

 

همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت میلگرد برند های مختلف از جمله میلگرد شاهین بناب ، میلگرد ابرکوه ، میلگرد ابهر ، میلگرد فایکو ، میلگرد ذوب آهن اصفهان ، میلگرد ظفربناب ، میلگرد شاهرود ، میلگرد ساده متین ، میلگرد میانه ، میلگرد زاگرس ، میلگرد آناهیتا گیلان ، میلگرد راد همدان ، میلگرد نیشابور ، میلگرد پرشین فولاد و میلگرد بافق یزد ، میلگرد هیربد زرندیه ، میلگرد اهواز ، میلگرد عتیق آذر سهند میلگرد آذر فولاد امین ، میلگرد پردیس آذربایجان و میلگرد آریان فولاد ، می توانید به قیمت انواع میلگرد مراجعه فرمایید.

میلگردهای فولاد کشته شده

میلگردهای فولادی کشته شده که به میلگردهای سیاه نیز معروف هستند، رایج ترین و پرکاربردترین نوع میلگرد در پروژه های ساختمانی می باشند. آنها از فولاد کم کربن ساخته شده اند و جوش پذیری و شکل پذیری عالی دارند. میلگردهای فولادی کشته شده برای مقاصد عمومی ساختمانی از جمله ساختمان های مسکونی، پل ها و سازه های بتنی کوچک تا متوسط مناسب هستند.

جهت اطلاع از قیمت فولاد ساختمانی کلیک نمایید.

 

میلگردهای تغییر شکل یافته با مقاومت بالا (HSD)

میلگردهای تغییر شکل یافته با مقاومت بالا، که اغلب به عنوان میلگرد HSD شناخته می شوند، برای ایجاد استحکام کششی و شکل پذیری افزایش یافته طراحی شده اند. این میلگردها دارای تغییر شکل (دنده) در سطح خود هستند که باعث بهبود پیوند بین میلگرد و بتن می شود. میلگردهای HSD به طور گسترده در ساختمان های بلند، پروژه های زیربنایی بزرگ و سازه هایی که نیاز به تحمل بارهای سنگین و نیروهای لرزه ای دارند استفاده می شود.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ۱۶ امروز کلیک نمایید.

 

میلگرد با پوشش اپوکسی

برای محافظت از میلگردها در برابر خوردگی، از میلگردهای با روکش اپوکسی استفاده می شود. این میلگردها با لایه ای از رزین اپوکسی پوشانده شده اند که به عنوان مانعی در برابر رطوبت، مواد شیمیایی و عناصر محیطی عمل می کند. میلگردهای با پوشش اپوکسی معمولاً در مناطق ساحلی، سازه هایی که در معرض شرایط آب و هوایی سخت قرار دارند و پروژه هایی که دوام طولانی مدت ضروری است استفاده می شود.

میلگرد ساختمانی

میلگردهای فولادی ضد زنگ

میلگردهای فولاد ضد زنگ که در دسته پروفیل ساختمانی قرار دارند، مقاومت فوق العاده ای در برابر خوردگی دارند و به طور خاص در محیط هایی که خوردگی تهدید قابل توجهی است استفاده می شود. آنها معمولاً در سازه های دریایی، تصفیه خانه های فاضلاب و پروژه های زیربنایی واقع در محیط های بسیار خورنده استفاده می شوند. میلگردهای فولادی ضد زنگ دوام طولانی مدت و یکپارچگی ساختاری را ارائه می دهند و آنها را به انتخابی ارجح در کاربردهای حیاتی تبدیل می کنند. دسته دیگری از پروفیل ها پروفیل صنعتی می باشند. پیشنهاد میشود، جهت کسب اطلاعات بیشتر از پروفیل صنعتی کلیک نمایید.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ۱۸ کلیک نمایید.

 

نتیجه

میلگردها جزء جدایی ناپذیر سازه های بتن آرمه هستند که استحکام، پایداری و طول عمر را فراهم می کنند. صنعت ساخت و ساز به انواع مختلفی از میلگردها برای برآوردن نیازهای پروژه خاص متکی است. میلگردهای فولادی کشته شده، میلگردهای تغییر شکل یافته با مقاومت بالا، میلگردهای پوشش داده شده با اپوکسی، میلگردهای فولادی ضد زنگ و پارچه سیم جوشی از جمله پرکاربردترین گزینه ها هستند که هر کدام از نظر استحکام، مقاومت در برابر خوردگی و مناسب بودن برای کاربردهای مختلف، مزایای متمایز را ارائه می دهند. با درک ویژگی ها و کاربردهای این میلگردها، مهندسان و متخصصان ساخت و ساز می توانند تصمیمات آگاهانه ای اتخاذ کنند تا از دوام و ایمنی پروژه های خود اطمینان حاصل کنند.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی انواع میلگرد می توانید مقالات میلگرد کامپوزیتی، میلگرد عصایی،  میلگرد آلومینیوم، نورد میلگرد، میلگرد پلی یورتان، بندیل میلگرد، آشنایی کامل با نرده حفاظ میلگرد، راهنمای جامع علامت های اختصاری میلگرد، نسبت میلگرد به بتن، نحوه میلگرد گذاری فونداسیون، محاسبه میلگرد فونداسیون، مزایا و معایب جوشکاری میلگرد، دلایل شکستن میلگرد و روش جلوگیری از آن، روش های اتصال میلگرد، اورلب میلگرد، مقدار میلگرد ساختمان دو طبقه، میلگرد ژوئن، میلگرد پیش تنیده، میلگرد حرارتی، تیرچه کرومیت، 0 تا 100 کاشت میلگرد، کوپلر میلگرد چیست، میلگرد ksc چیست

بهترین میلگرد شناژ، تفاوت گریدهای میلگرد، مقایسه وزن میلگرد کارخانه های مختلف، 12 روش‌ تشخیص میلگرد تقلبی از اصل، دوخت بتن با میلگرد، فرآیند استاندارد خمکاری میلگرد، نحوه شناسایی انواع میلگرد، میلگرد گالوانیزه چیست، 7 تفاوت میلگرد صنعتی و میلگرد ساختمانی و تفاوت میلگرد و مفتول را در دانشنامه تخصصی فولاد و آهن آلات فولاد حامیران مطالعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا