logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

آیا چشم‌انداز فولاد چین در 2022 همچنان کربن‌زدایی است؟

decarbonization-of-chinese-steel

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از متال بولتن، طی اطلاعیه‌ای که توسط کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین منتشر شد، قرار است این کشور از اول ژانویه 2022 مجموعه‌ای از استانداردهای مصرف انرژی را در فرآیند فولادسازی برای کربن‌زدایی به کار گیرد.

استاندارد های مصرف انرژی در فولاد سازی چین

رئیس و مهندس ارشد موسسه تحقیقات و برنامه‌ریزی صنعت متالورژی چین (MPI)، لی شین چوانگ، در دهمین مجمع فناوری و اقتصاد فولاد چین بیان کرد: در سال 2022 چشم‌اندازی که برای تولید فولاد خام چین در نظر گرفته شده معادل 1 میلیارد تن است.
پیش‌تر لی شین چوانگ میزان تولید فولاد خام این کشور در سال 2021 را برابر با 02/1 میلیارد تن تخمین زده بود.

کشور چین در ده ماه نخست سال 2021 میلادی با تولید 05/877 میلیون تن فولاد خام نسبت به سال 2020، 7/0 درصد روند نزولی را طی نمود.
طبق پیش‌بینی شرکت Guotai Junan GTJA واقع در شانگهای، تولید فولاد خام چین در سال جدید میلادی در مقایسه با سال 2021 حدود 8/1 درصد کاهش می‌یابد.

بر اساس گفته فعالان عرصه فولاد، احتمال دارد کشور چین به جهت حفظ بیشتر محصولات فولادی برای مصارف داخلی و همین طور کاهش صادرات بر برخی از این محصولات عوارض گمرکی وضع کند.

صنایع پایین دستی کشور چین به جهت کاهش انتشار کربن و صرفه جویی در مصرف انرژی قصد دارند از فولاد با مقاومت و کیفیت بالاتر استفاده کنند. مثلا صنعت خودروسازی در راستای تحقق این هدف و کاهش وزن خودروهای تولیدی، در حال توسعه فولاد مصرفی مستحکم‌تر در این صنعت است.
مورد انتظار است که سیاست کاهش مصرف کربن در چین صنعت فولاد این کشور را به استفاده از انرژی بادی و خورشیدی به جهت تامین انرژی در فرآیند فولادسازی وادار کند.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا