logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

بحران در شرق اروپا، فرصتی برای صادرات فولاد ایران

صادرات فولاد ایران

تحریم‌های روسیه و اوکراین و تأثیر آن بر بازار فولاد جهانی

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از فولادبان، نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران بیان کرد: بعد از گذشت حدود یک ماه از بحران روسیه و اوکراین این دو کشور با مشکلاتی در زمینه تولید و صادرات محصولات فولادی روبه‌رو شده و صادرات تقریبا 40 میلیون تن فولاد، گندله و سنگ‌آهن متوقف شده است. توقف صادرات فولاد توسط این دو کشور، منجر به افزایش قیمت مواد اولیه تولید فولاد در بازارهای جهانی شده است.

بهادر احرامیان در ادامه اشاره کرد: بازار محصولات فولادی از درگیری‌ها در شرق اروپا تاثیر زیادی پذیرفته و این بحران اثراتی بر قیمت ذغال‌سنگ، انرژی، سنگ‌آهن و در نهایت قیمت محصولات فولادی گذاشته است.
احرامیان افزود: باتوجه به نقش موثر این دو کشور در تامین محصولات فولادی، سهم زیادی از تامین فولاد قراضه، میلگرد، ورق گرم و سرد به روسیه تعلق داشت که مسائل به وجود آمده سبب شد، آن‌ها نتوانند این محصولات را تامین کنند و قیمت‌ها روندی صعودی داشته باشند.

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به سیاست‌های صادراتی ایران گفت: شرایط به وجود آمده می‌تواند فرصت خوبی را برای بازار فولاد ایران فراهم آورده تا محصولات فولادی خود را صادر کرده و بازارهای صادراتی کشورهای منطقه و بازارهای جهانی را در دست گیرد.

با وجود تحریم روسیه از سوی کشورهای اروپایی و آمریکا، اکنون در بازارهای تحریمی فروش فولاد، روسیه رقیب ایران به شمار می‌آید.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا