logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

کاهش عوارض سنگ آهن هماتیت و گندله

فولاد

عوارض سنگ آهن هماتیت و گندله کاهش می‌یابد

در پی نامه معاون اول رییس جمهور در خصوص لغو عوارض صادراتی، سیف الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اعلام کرد که وزیر صنعت، معدن و تجارت به این نامه پاسخ داده و راهکارهای حمایت از تولید را ارائه کرده است. او اظهار کرد که تصمیم نهایی در این زمینه به عهده هیئت وزیران است.

امیری اشاره کرد که برخی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان به دلیل عدم آگاهی از میزان قطعی عوارض، کالاهای خود را با قیمتی کمتر از میزان عوارض مرداد ماه صادر کرده‌اند. بنابراین قطعاً منطقی نیست که از ابتدای سال مشمول عوارض قطعی شوند.

جهت اطلاع از قیمت ورق آهن 1 میل کلیک نمایید.

 

آهن نیوز به نقل از امیری ادامه داد: عوارض کالایی مثل سنگ آهن مگنتیت که کمبود آن در داخل وجود دارد، ۲۰ درصد بوده و تغییری نکرده؛ اما عوارض کالاهایی مثل سنگ آهن هماتیت و گندله که مازاد داریم، در نامه وزیر صمت به معاون اول کاهش پیدا کرده است.

اگر این تصمیم نهایی شود، ممکن است هزینه تولید فولاد نیز در بازار جهانی تحت تأثیر قرار گیرد. از طرفی دیگر این امکان وجود دارد که با افزایش تأمین مواد اولیه مانند سنگ آهن، قیمت تولید فولاد کاهش یابد، که می‌تواند تأثیر مستقیم بر قیمت فروش نهایی محصولات فولادی داشته باشد.

 

صنعت فولاد و آهن

 

البته، تأثیرات دقیق و کامل این تغییرات بر قیمت فولاد ضد زنگ و سایر محصولات صنعتی نیاز به مشاهده و بررسی دقیق‌تر در بازارهای مختلف دارد. همچنین، عوامل دیگری مانند تقاضا و عرضه جهانی، نرخ ارز، شرایط اقتصادی و سیاست‌های داخلی نیز در تعیین قیمت‌ها نقش دارند.

سنگ آهن هماتیت که نام خود را از کلمه یونانی “haima” به معنای خون گرفته است رنگ قرمز متمایل به قهوه‌ای دارد که آن را از سایر مواد معدنی متمایز می‌کند. فرمول شیمیایی این ماده Fe2O3 است که به هماتیت میزان آهن 70 درصدی می‌دهد و آن را به یکی از غنی ترین منابع آهن شناخته شده برای بشر تبدیل می‌کند.

جهت اطلاع از قیمت فولاد زنگ نزن آستنیتی کلیک نمایید.

 

سنگ آهن هماتیت به عنوان یک ماده خام اساسی برای تولید فولاد جایگاه برجسته‌ای دارد. فولاد که یکی از پرکاربردترین مواد در ساخت و ساز است، به شدت به سنگ آهن متکی بوده و هماتیت منبع اصلی آن است. محتوای آهن بالا و سطوح ناخالصی کم آن، سنگ آهن هماتیت را به گزینه‌ای ایده آل برای فرآیندهای فولادسازی تبدیل می‌کند.

سنگ آهن هماتیت با فراوانی در سراسر جهان به عنوان یک منبع کلیدی در بازار جهانی آهن و فولاد ظاهر می‌شود. ذخایر عمده هماتیت را می‌توان در کشورهایی مانند استرالیا، برزیل، چین و هند یافت که این کشورها را به بازیگران مهمی در استخراج و صادرات سنگ آهن هماتیت تبدیل می‌کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا