logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معرفی کارخانه فولاد نورد متین یزد

کارخانه متین یزد

کارخانه فولاد نورد متین یزد با تمرکز بر کیفیت و استفاده از مواد اولیه درجه یک، نقشی تعیین کننده در تامین مصالح ساختمانی و خدمات رسانی به صنایع مختلف ایفا می کند.

آشنایی با کارخانه فولاد نورد متین یزد

کارخانه فولاد نورد متین یزد در سال 1385 فعالیت خود را در زمینه تولید میلگردهای فولادی ساده و آلیاژی آغاز کرد. این شرکت متعهد به استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا است و به طور مداوم به استانداردهای کیفیت دقیق پایبند است تا از تولید محصولات با کیفیت بالا اطمینان حاصل کند.

کارخانه فولاد نورد متین یزد، اولین کارخانه نورد فولاد ایران پس از شرکت های ذوب آهن و فولاد آلیاژی یزد می باشد. این شرکت در تولید میلگردهای فولادی ساده و آلیاژی تخصص دارد و متعهد به استفاده از مواد اولیه مرغوب در فرآیندهای صنعتی خود است.

میلگردهای فولادی ساده کارخانه فولاد نورد متین یزد در صنایع مختلفی از جمله خودروسازی، قطعات صنعتی، تولید ماشین آلات، فریم در و پنجره آلومینیومی، جک، قالب در ساخت و ساز، پل ها و باند فرودگاهی کاربرد دارند. محصولات این شرکت نقشی حیاتی در خدمت به این بخش‌های متنوع ایفا می‌کنند و به توسعه زیرساخت‌های حیاتی و اجزای صنعتی کمک می‌کنند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد کلیک نمایید.

 

محصولات کارخانه فولاد نورد متین یزد

میلگرد ساده

میلگردهای فولادی ساده یا میلگردهای تقویت کننده فولادی در بتن برای افزایش استحکام کششی استفاده می شوند. این کارخانه انواع سایز های میلگرد از جمله میلگرد 10، میلگرد 12، میلگرد 14، میلگرد 16، میلگرد 18 و… را تو.لید می کند.این میلگردها عمدتاً در کاربردهای صنعتی به کار می روند و معمولاً در زمینه های مختلف ساختمانی استفاده می شوند.

میلگرد فولادی ساده که اغلب به عنوان میلگرد A1 شناخته می شود، توسط استاندارد GOST 2590 روسیه تعیین شده است. به طور معمول، این میلگردها کلاف هستند و به عنوان میلگردهای تقویت کننده مارپیچ یا مارپیچ استفاده می شوند. آنها به طور گسترده در ساخت پوشش کوره ها و شفت های صنعتی استفاده می شوند.

ذکر این نکته ضروری است که در بازار ایران، هم کلاف میله سیم فولادی و هم میلگرد ساده فولادی، میلگرد فولادی ساده محسوب می شود. اولی متعلق به دسته مفتول است و دومی به عنوان میلگرد طبقه بندی می شود.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد آجدار کلیک نمایید.

 

کارخانه فولاد نورد متین یزد با رعایت استانداردهای st37، st52، ck45 و m040، میلگردهای فولادی ساده را در سایزهای 8 تا 240 میلی متر تولید می کند.

میلگرد فولادی ساده در سایزهای 8 تا 200 مطابق با استانداردهای st52 و st37 می باشد.

میلگرد فولادی ساده در سایزهای 8 تا 200 دارای استاندارد ck45 می باشد.

فولاد گرد ساده در سایزهای 8 تا 200 از استاندارد m040 پیروی می کند.

این میلگردها از مبداهای مختلفی از جمله VSN از یزد (ایران)، آلمان و چین تهیه می شوند.

 

میلگرد متین یزد

 

میلگرد ترانس روغنی

کارخانه فولاد نورد متین یزد انواع میلگرد فولادی از جمله میلگردهای فولادی روغنی، میلگردهای تک پولیش، دولایه، آسیاب شده و پوستگیری را تولید می کند. فرآیندهای تولید میله های فولادی می تواند به طور قابل توجهی از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد، که اغلب بر اساس عواملی مانند شرایط آب و هوایی و فعالیت لرزه ای است.

در کشورهای زلزله‌خیز مانند ژاپن، میله‌های فولادی مطابق با استاندارد JIS (استانداردهای صنعتی ژاپن) تولید می‌شوند. در این مناطق، فرآیند تولید شامل عملیات ترمکس نمی شود و استفاده از میله های فولادی ترمکس نیز توصیه نمی شود.

جهت اطلاع از قیمت فولاد یزد کلیک نمایید.

 

از سوی دیگر، کشورهای اروپایی به طور کلی در مقایسه با مناطقی مانند ژاپن در مناطق کم خطر لرزه ای در نظر گرفته می شوند. بنابراین در کشورهای اروپایی معمولاً از میله های فولادی ترمکس در فرآیند تولید استفاده می شود. این میله‌ها برای افزایش خواص خود تحت عملیات حرارتی قرار می‌گیرند، که ممکن است در مناطقی با فعالیت لرزه‌ای کمتر غیرضروری در نظر گرفته شود.

انتخاب روش‌ها و استانداردهای تولید اغلب تحت‌تاثیر الزامات خاص و ملاحظات ایمنی هر منطقه قرار می‌گیرد و اطمینان حاصل می‌کند که میلگردهای فولادی متناسب با نیازهای زیست‌محیطی و ساختاری منطقه‌ای هستند که در آن مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ساده کلیک نمایید.

 

مسوار نورد

سیم کلاف های کارخانه فولاد نورد متین یزد در سایزهای 2 تا 8 تولید می شوند و به دو صورت کلاف و مستقیم عرضه می شوند. در طول پردازش سیم پیچ ها، آماده سازی سطح سیم به درستی ضروری است.

اولین مرحله در این فرآیند شامل حذف آلودگی های سطحی مانند خاک و گریس از سیم است. این به طور معمول از طریق روش های مختلف از جمله شستشو با آب به دست می آید. با این حال، توجه به این نکته مهم است که برخی از ناخالصی ها مانند زنگ زدگی عمیق، کلریدها، سولفات ها و گوگردها ممکن است با روش های تمیز کردن استاندارد به طور کامل حذف نشوند.

اگر این آلاینده های باقیمانده به اندازه کافی حذف نشوند، می توانند در مراحل بعدی پردازش، مانند کشیدن سیم، در صنایع مختلف، مشکلاتی ایجاد کنند. سیمی که حاوی چنین ناخالصی هایی است ممکن است هنگام عبور از حمام های سولفات مس، لکه های سیاه ایجاد کند و این لکه ها می توانند بر کیفیت سیم تأثیر بگذارند.

برای اطمینان از تولید سیم باکیفیت، تمیز کردن کامل و آماده سازی سطح در طی مراحل اولیه فرآوری سیم ضروری است تا از این مسائل جلوگیری شود و اطمینان حاصل شود که سیم استانداردهای صنعتی را برآورده می کند.

میلگرد ساده متین یزد

 

میلگرد شش پر

میلگردهای شش ضلعی که به نام میلگردهای شش ضلعی نیز شناخته می شوند، میله های شش وجهی یا شش لبه ای هستند که از آلیاژهای فولادی مانند st37-2، vcn200، vcn150، ck45 و ck60 ساخته می شوند. آنها در ابعاد و اندازه های مختلف برای پاسخگویی به کاربردهای مختلف تولید می شوند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد 14امروز کلیک نمایید.

 

کارخانه فولاد نورد متین یزد میلگردهای شش ضلعی را در سایزهای زیر تولید می کند:

میله های شش ضلعی از سایز 5 تا 41 : (st37).

میله های شش ضلعی از سایز 46 تا 120 : (st37)

میله های شش ضلعی از سایز 14 تا 41 : (ck45).

این میله‌های شش ضلعی در طیف گسترده‌ای از صنایع کاربرد دارند و به دلیل شکل منحصر به فرد و تطبیق پذیری در فرآیندهای مختلف تولید ارزش دارند.

 

تسمه و چهارپهلو

میله‌های مربعی، که به عنوان میله‌های چهار طرفه یا بیلت نیز شناخته می‌شوند، از فولادهای ساختاری کم کربن مانند st37-2 با نام 1.0037 ساخته می‌شوند. این میله های مربع شکل مقطع مربعی دارند و در کاربردهای مختلفی از جمله ساخت ریل، نرده، سازه های ساختمانی و وسایل تزئینی استفاده می شوند. کارخانه فولاد نورد متین یزد انواع میلگرد صنعتی اعم از میلگرد ماشینی و مربعی کشی سرد را در استانداردهایی مانند ck45, st52, st37 تولید می کند. این میله‌های مربعی نیازهای مختلف صنعتی را برآورده می‌کنند و برای برآوردن نیازهای کیفیت و ابعاد خاص تولید می‌شوند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد زاگرس کلیک نمایید.

آدرس : یزد،شهرک فولاد آلیاژی،خ خیرآیاد

تلفن تماس :03537278000-11

برای اطالاع از دیگر کاخانه ها می توانید به مقالات کارخانه نیک صدرای توس، کارخانه فولاد مهر سهند تبریز، کارخانه جهان فولاد پارس، کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان، کارخانه کیان فولاد ابهر، کارخانه فولاد ظفر بناب، کارخانه فولاد کویر کاشان، کارخانه فولاد سیرجان حدید، کارخانه فولاد آناهیتا گیلان، کارخانه فولاد آریا ذوب، کارخانه فولاد شاهین بناب، کارخانه فولاد کوهپایه اصفهان، کارخانه فولاد البرز ایرانیان، کارخانه متین فولاد سپاهان، کارخانه درپاد تبریز، کارخانه فولاد ظهوریان مشهد، کارخانه فولاد بافق یزد

 کارخانه فولاد امیرکبیر خزر، کارخانه ذوب و نورد ملایر، کارخانه فولاد صنعت شاهرود، کارخانه فولاد قائم رازی، کارخانه فولاد نطنز، کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش، کارخانه جهان فولاد غرب کرمانشاه، کارخانه پردیس آذربایجان، کارخانه حسن رود گیلان، کارخانه فولاد هیربد زرندیه، کارخانه فولاد روهینا جنوب، کارخانه فولاد ارگ تبریز، کارخانه فولاد یاوران زنجان، کارخانه فولاد خرمدشت تاکستان، کارخانه فولاد سرمد ابرکوه ، کارخانه ذوب آهن اصفهان، کارخانه فولاد سپهر ایرانیان، کارخانه آریان فولاد، کارخانه فولاد خراسان ( نیشابور )، 

کارخانه فولاد راد همدان، کارخانه فولاد آذربایجان (مجتمع فولاد میانه)، کارخانه صبا فولاد زاگرس، کارخانه آذر فولاد امین، کارخانه نورد گرم سمنان، کارخانه جهان فولاد سیرجان  می توانید به دانشنامه تخصصی فولاد و آهن آلات فولاد حامیران مراجعه فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا