logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

آیا تقاضای فولاد با از سرگیری حفاری نفت و گاز رشد خواهد کرد؟

حفاری نفت و گاز

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از فولادبان، شرکت نیپون استیل در جایگاه فولادساز رتبه پنجم دنیا پیش‌بینی کرده است که ضرر مالی سال پیش خود را با تجارت لوله‌های بدون درز جبران کرده و کسب سود کند. مبنای این پیش‌بینی افزایش تقاضا برای سوخت و انجام حفاری‌های بیشتر در راستای پاسخگویی به این تقاضاست.

 تجارت لوله‌های بدون درز باعث جبران ضرر مالی و کسب سود می‌شود

معاون اجرایی شرکت نیپون استیل به عنوان نمونه‌ای از تقاضا به منطقه خاورمیانه اشاره کرده و بیان کرد: با توجه به افزایش تقاضا برای گاز، تعداد درخواست‌های لوله‌های بدون درز رو به فزونی است.

این شرکت فولادساز ژاپنی از تولیدکنندگان برتر لوله‌های بدون درز یا مانیسمان در جهان است. این لوله‌های مانیسمان در صنعت نفت و گاز و برای حفاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طی سال‌های اخیر با وجود همه‌گیری ویروس کرونا و سیاست‌های زیست محیطی برای کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی اکتشاف و حفاری نفت و گاز نسبت‌ به گذشته کمتر شده بود؛ اما به سبب درگیری‌ها در شرق اروپا و افزایش تقاضای نفت و گاز، این تجارت دوباره رونق پیدا کرده است.

معاون اجرایی شرکت نیپون استیل گفت: با توجه به درگیری‌های اخیر در شرق اروپا فرصت فروش و صادرات آهن خام و محصولات فولادی برای دیگر کشورها فراهم شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تقاضای جهانی فولاد در سال 2022 در مقایسه با سال گذشته ثابت باشد اما از طرفی می‌توان نسبت به چشم‌انداز رشد صنعت فولاد خوش‌بین بود.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا