logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

تاثیر قیمت ورق در تولید لوازم خانگی

گرانی قیمت ورق

تاثیر قیمت ورق بر قیمت تولید لوازم خانگی

به نقل از خبرگزاری تسنیم در سند راهبردی وزارت صمت 11 صنعت «خودرو»، «فولاد»، «نساجی و پوشاک»، «سیمان»، «تایر و تیوب»، «لوازم خانگی»، «کاشی و سرامیک»، «مس»، «صنایع سلولزی»، «صنایع غذایی و آشامیدنی» و «صنایع دریایی» جزو صنایع استراتژیک کشور دسته‌بندی شده‌اند.

در حال حاضر، صنعت لوازم خانگی ایران به عنوان یکی از صنایع استراتژیک کشور مطرح شده است. با این حال، تحقق اهداف راهبردی نیازمند مدیریت تعادل بین تامین پایدار مواد اولیه با قیمت‌های بهینه و تعیین نرخ قیمت‌های مناسب برای محصولات است.

جهت اطلاع از قیمت ورق استیل کلیک نمایید.

 

در فرآیند قیمت‌گذاری مواد اولیه مانند فولاد و پتروشیمی، یک روند چند لایه‌ای برای تعیین نرخ به کار می‌رود. در این روند، تولیدکننده مواد اولیه بیشترین لایه قیمتی را دریافت می‌کند. برای مثال، در نرخ‌گذاری ورق سرد فولادی که در ساخت لوازم‌خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از روش تطبیق با قیمت جهانی استفاده می‌شود.

 

لوازم خانگی

 

ورق سرد فولادی به عنوان یک ماده اولیه اصلی در تولید لوازم‌خانگی، ابتدا مسیر قیمت پایه با نرخ دلاری را طی می‌کند. سپس با ورود به بورس کالا و در جریان کشف قیمت، به دلیل عرضه محدود، بالاترین نرخ بر روی محصول اعمال می‌شود. این عمل باعث می‌شود که نیاز تولیدکننده از طریق عرضه بورسی تامین نشود و تنها گزینه باقیمانده برای تولیدکننده، خرید ورق از واسطه‌ها باشد.

جهت اطلاع از قیمت ورق سیاه گیلان کلیک نمایید.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اختلافات قیمتی در مواد اولیه فلزی، از جمله ورق سرد، مفتول مس و ورق آلومینیوم، به اندازه‌ای است که تا به حال اختلاف قیمت ورق سرد ایرانی با خارجی به 25 درصد، مفتول مس به 23 درصد و ورق آلومینیومی به 37 درصد رسیده است. این اختلافات می‌تواند تأثیر مستقیم بر تعیین قیمت ورق‌ها و سایر مواد مصرفی در تولید لوازم خانگی داشته باشد.

 

ورق استیل

 

بنابراین، اختلافات قیمتی در مواد اولیه فلزی می‌تواند تأثیر مستقیم بر تعیین قیمت ورق‌ها و سایر مواد مصرفی در تولید لوازم خانگی داشته باشد. این نکته نشان‌دهنده اهمیت مدیریت تعادل بین تامین مواد اولیه با قیمت‌های بهینه و تعیین نرخ قیمت‌های مناسب برای لوازم خانگی است تا تولیدکننده بتواند هم زمینه برآورده کردن اهداف راهبردی خود را فراهم کند و هم بازار را رضایت‌بخش برای مشتریان نگه دارد.

جهت اطلاع از قیمت ورق اکسین کلیک نمایید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا