logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

اجزای ساختمان فولادی

اجزای ساختمان فولادی

سیستم سازه فولادی دارای مزایای کاملی از جمله سبک وزن، نصب آسان، چرخه ساخت کوتاه، عملکرد لرزه ای عالی، بازیابی سریع سرمایه گذاری و آلودگی کم محیطی است. اجزای ساختمان فولادی پیش ساخته هستند و می توانند مستقیماً در محل ساخت و ساز مونتاژ شوند.

معرفی اجزای ساختمان فولادی

قاب اولیه

قاب اولیه از اجزای ساختمان فولادی همانند تیرهای سقف و ستون های فولادی تشکیل شده است که یک اسکلت را تشکیل می دهند. انواع تیرآهن و پروفیل صنعتی اندازه ساختمان سازه فولادی را تعیین می کند. اسکلت فولادی اولیه نقش مهمی را ایفا می کند که شامل تمام بارهای وارده به سقف و دیوار می شود و همچنین می تواند در برابر آب و هوای خارجی مانند بادهای شدید، باران و برف و اثرات زلزله مقاومت کند.

جهت اطلاع از قیمت ورق روغنی کلیک نمایید.

تک دهانه

یک قاب پورتال تک دهانه که توسط یک تیر در هر انتها و یک قاب فولادی با دو نقطه نگهدارنده در جهت عرضی پشتیبانی می شود. فاصله بین نقاط تکیه گاهی دهانه نامیده می شود. هم چنین توجه به استاندارد های اجزای ساختمان فولادی مثل iso  ، astm  در پروژه های شما بسیار مهم می باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره لوله ها می توانید به مقاله لوله مانیسمان چیست مراجعه نمایید.

ساختمان فولادی

مزیت اصلی تک دهانه این است که فضای پوششی برای ستون های داخلی وجود ندارد. عرض یک قاب فولادی تک دهانه می تواند تا 60 متر با استفاده از ستون های مخروطی یا مستقیم گسترش یابد.

جهت اطلاع از قیمت ورق آجدار کلیک نمایید.

قاب های پورتال تک دهانه در کلیساها، ساختمان های اداری، گاراژها، آشیانه ها و ساختمان های ورزشی کاربرد دارند.

چند دهانه

شبیه ساختار قاب پورتال تک دهانه است. بیش از دو نقطه حمایتی در جهت افقی دارد. ساختمان‌های فولادی چند دهانه از تیرها و ستون‌ها و پروفیل ساختمانی به عنوان عملکرد پشتیبانی استفاده می‌کنند. این منطقه فعال ساختمان سازه فولادی پیش ساخته را افزایش می دهد زیرا از ستون های پشتیبانی داخلی برای بهبود استحکام استفاده می کند.

قاب های فولادی سبک تیرآهن ipe رایج ترین مواد مورد استفاده هستند. ستون های فولادی و بسته به نوع سازه مورد نظر تیرآهن هاش سبک با تیرآهن هاش سنگین در سقف را می توان تیرهای I-نورد گرم یا جوشکاری کرد. ستون ها و تیرهای فولادی به سازه های متساوی الاضلاع و مخروطی تقسیم می شوند، که باید با توجه به عرض کل ساختمان و باری که متحمل می شود طراحی شوند. البته با شناخت بیشتر تیرآهن ipe چیست راحت تر میتوانید ، برای استفاده در پروژه هایتان تیرآهن مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سازه ساختمان فولادی

ساختار ثانویه

سازه های ثانویه برای کمک به ساختار اولیه و ایفای نقش تثبیت کننده استفاده می شوند.

سازه های ثانویه شامل مهاربندی سقف افقی، مهاربندی دیوار، تیر کشی، پرده های سقف، دور دیوار، و سازه های ثانویه ساخته شده از فولاد سرد، مانند فولاد گرد، فولاد زاویه، لوله گرد، فولاد C یا Z شکل است.

جهت اطلاع از قیمت vcn200 کلیک نمایید.

تیر بند

پایه ای است که ستون فولادی به صورت افقی به هم متصل می شوند. توسط لوله های فولادی جوش داده می شود. از آن برای مقاومت در برابر نیروی طولی در بالای ستون استفاده می شود.

سازه آهنی

تیر اتصال برای انتقال نیروی محوری (مانند بار باد یا نیروی ترمز طولی جرثقیل)، همراه با مهاربندی متقاطع افقی و مهاربندی دیوار متقاطع برای تشکیل یک سیستم مهاربندی طولی پایدار استفاده می‌شود. افزایش پایداری جانبی اعضای تیر و ستون.

مهاربندی افقی سقف و مهاربندی دیوار:

بار سقف از مهاربندی سقف به مهاربندی دیوار منتقل شده و به فونداسیون منتقل می شود. آنها برای تثبیت قاب فولادی اولیه استفاده می کنند.

جهت اطلاع از قیمت فولاد زنگ نزن 304 کلیک نمایید.

تیر دیوار

از فولاد C شکل سرد یا فولاد Z شکل تشکیل شده است. بر ستون های فولادی و تیرآهن های سقف عمود است. برای تعمیر پانل های سقف و پانل های دیوار استفاده می شود. همچنین قاب فولادی اولیه را تثبیت می کند.

در درجه اول با سیستم های اسکلت فولادی ثانویه کار می کند، تمام استحکام مورد نیاز برای ساختمان سازه فلزی را فراهم می کند تا با کد و کاربرد مورد نظر آن مطابقت داشته باشد. فولاد تحت فشار می تواند به جای شکستن خم شود.

 

بست ساختمان فولادی

کلیه قطعات فولادی در کارخانه پیش ساخته می شود و سپس جهت نصب به محل تحویل می گردد. نصب ساختمان اسکلت فلزی سریع و ساده است و پیچ و مهره ها همه اجزا را به هم متصل می کنند

پیچ ساختاری فولادی

پیچ با استحکام بالا. عملکرد چفت و بست بهتر است. برای سازه های فولادی استفاده می شد و نقش بست را ایفا می کرد. به طور کلی ساختمان اسکلت فلزی، پیچ و مهره های اسکلت فلزی مورد نیاز تمامی گریدهای 8.8 و 10.9 می باشد.

جهت اطلاع از فروش لوله مانیسمان کلیک نمایید.

پیچ های خودکار

بست های سریع از فولاد با سطح ورق گالوانیزه ساخته می شوند که عمدتاً برای تثبیت پانل های سقف و دیوار از جمله صفحات فولادی رنگی و ساندویچ پانل استفاده می شود.

سازه فولادی

لوازم جانبی ساختمان فولادی

در طول فرآیند نصب سیستم دیوار و سقف، از لوازم جانبی ساختمان فولادی برای اطمینان از نصب پانل‌ها بر روی سقف و دور دیوار استفاده می‌شود. در عین حال، دارای خواص آب بندی عالی است. ضد آب و ضد رطوبت.

جهت اطلاع از قیمت فولاد mo40 کلیک نمایید.

در اینجا به معرفی لوازم ساختمانی فولادی می پردازیم.

پیچ های خود حفاری فلنج شش گوش

پیچ‌های خود حفاری فلنج شش گوش برای تثبیت پانل‌های سقف و دیوار به پرلین سقف و دور دیوار استفاده می‌شوند.

پیچ‌های خودکار پیچ‌هایی هستند که می‌توانند بدون سوراخ کردن ابتدا به رزوه‌ها ضربه بزنند. برای زیرلایه های سخت فلزی یا پلاستیکی سخت، پیچ های خودکاری که با بریدن شکافی در پیوستگی رزوه ها روی پیچ ها ایجاد می شوند و در نتیجه رزوه هایی شبیه به رزوه ها ایجاد می شود.

پرچ

از پرچ ها برای رفع تریم و چشمک زدن استفاده می شود.

این یک نوع پرچ برای پرچ یک طرفه است، اما باید با یک تفنگ پرچ ابزار خاص (دستی، برقی، پنوماتیک) پرچ شود. هنگام تثبیت، هسته پرچ توسط یک تفنگ مخصوص پرچ کشیده می شود تا بدنه پرچ را گسترش دهد و اثر پرچ را ایفا کند.

نوار بسته شدن

نوار بسته در ترکیب با ورق روکش فلزی استفاده می شود تا کل سقف و دیوار آب بندی و ضد آب و ضد رطوبت باشد. نوار بسته‌کننده‌ای که در برآمدگی‌های سقف، لبه‌بام، سقف شیروانی و پایه استفاده می‌شود.

جهت اطلاع از قیمت فولاد hss کلیک نمایید.

نوار بوتیل

نوار چسب آب بندی ضد آب لاستیک بوتیل ساخته شده از ترکیب لاستیک بوتیل با پلی ایزوبوتیلن و سایر مواد اولیه اولیه. بر اساس فرمول تولید خاص، با استفاده از آخرین فناوری ثبت اختراع و با استفاده از مواد با کیفیت بالا و منحصر به فرد با مولکولی بالا تولید می شود. مواد آب بندی و اتصال دهنده بدون حلال سازگار با محیط زیست. نوار بوتیل که در همپوشانی ورق روکش فلزی، تریم و چشمک زن استفاده می شود، از آن برای ضد آب استفاده می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا