logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

ضایعات استیل

قیمت هرکیلو ضایعات استیل چند_فروش ضایعات استیل

اصطلاح “ضایعات استیل” به مواد یا محصولاتی اشاره دارد که از فرآیندهای تولید یا مصرف استیل به عنوان محصولات ثانویه یا بازیافتی به وجود آماده است. این ضایعات ممکن است شامل قطعات استیلی همانند ورق استیل نگیر 304 که از فرآیندهای تولید خارج شده یا از محصولات استیل قدیمی و بازیافتی باشند.

ضایعات استیل اغلب به عنوان موارد بازیافتی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا مواد اولیه صرفه‌جویی شود و به عنوان یک روش پایدار برای مدیریت مواد از دور انداخته شده باشند. بازیافت استیل  کمک می‌کند تا نیاز به استخراج موارد اولیه جدید کاهش یابد و همچنین از تخریب محیط زیست جلوگیری شود. البته لوله ها همانند لوله مسی دارای ضایعات هستند.

در تئوری، ضایعات استیل 100٪ قابل بازیافت است. عناصر آلیاژی اولیه استیل، که شامل کروم، نیکل و مولیبدن (که به آن روکش براق می بخشد) بسیار ارزشمند هستند و می توانند به راحتی در هنگام بازیافت استیل بازیابی شوند. علاوه بر این، استخراج این عناصر بر محصول نهایی تأثیری ندارد. استیل مزایای زیست محیطی و اجتماعی زیادی نیز دارد. مردم را قادر می سازد تا زندگی سالم تری داشته باشند و برای محیط وسیع تری نیز تمیزتر است، به همین دلیل است که در آشپزخانه ها استفاده زیادی از آن خواهید دید.

از ضایعات استیل می‌توان برای تولید محصولات جدید، مانند قطعات خودرو، ابزارهای ساختمانی، یا سازه‌های فلزی دیگر استفاده کرد. این روند به نوعی در چرخه حیات مواد و مصرف مستدام کمک می‌کند. که در قیمت گذاری استیل از جمله قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق سیاه، قیمت ورق اکسین تاثیر گذار می باشد.

ضایعات استیل چگونه بازیافت می شود

ضایعات استیل به یکی از دو دسته تقسیم می شود

 • قراضه بازیافت شده
 • ضایعات استیل صنعتی

ضایعات

ضایعات استیل بازیافتی

ضایعات بازیافتی از محصولات نهایی – مانند مخازن شیمیایی، عناصر ساختاری یا تجهیزات – یا بقایای ساختاری تخریب به دست می آید. اغلب دیده شده است که قبلاً استفاده شده است. از این رو نام جایگزین: قراضه قدیمی.

جهت اطلاع از قیمت فولاد mo40 کلیک نمایید.

ضایعات استیل صنعتی

ضایعات صنعتی ریزه کاری و مازاد بر تولید، ساخت یا ساخت و ساز است. تکه های باقیمانده ورق، میله های بریده شده و سایر تکه های زباله ناشی از استفاده از ضد زنگ به عنوان ماده تولیدی. استفاده نمی شود، فقط به شکل فعلی دیگر کاربردی نیست. از این رو نام جایگزین: قراضه جدید.

در حالی که می‌توانید استیل را در هر مقداری بازیافت کنید، جمع‌آوری آن در سطل‌های استیل یا نگهداری ضایعات تا زمانی که به اندازه کافی برای جمع‌آوری از یک سرویس بازیافت در اختیار داشته باشید، اغلب مقرون به صرفه‌ تر است.

سپس ضایعات شما را به محل خود برمی‌گردانند و آن‌ها را خرد می‌کنند، قطعات کوچک‌تر را با آرایش مرتب می‌کنند تا آلیاژهای جدید ایجاد کنند یا ضایعات را برای نیازهای دیگر پردازش می‌کنند.

مزایای بازیافت فولاد ضد زنگ

نگرانی های زیست محیطی بخش بزرگی از اقتصاد امروز است. بازیافت راهی در دسترس برای مشاغل و صنایع است تا ردپای کربن خود را کاهش دهند و به کمک به محیط زیست کمک کنند

با این حال، استفاده از مواد قابل بازیافت فقط سازگار با محیط زیست نیست – مقرون به صرفه است.

جهت اطلاع از فولاد vcn 200 کلیک نمایید.

طبق تحقیقات منتشر شده در سال 2006 از انجمن فولاد زنگ نزن بریتانیا، بازیافت تقریباً 33 درصد از انرژی مورد استفاده در تولید استیل آستنیتی فعلی را در سراسر جهان صرفه جویی می کند.

بازیافت استیل

در یک سناریوی عالی – که در آن تمام ضد زنگ ها از 100٪ ضد زنگ بازیافت شده به دست می آیند – مصرف جهانی انرژی مورد استفاده در تولید استیل 51٪ بیشتر کاهش می یابد.

از آنجایی که بازیافت استیل باعث تخریب نمی شود، مقدار محتوای بازیافتی در استیل اغلب به موضوع در دسترس بودن ضایعات بستگی دارد.

در دسترس بودن ضایعات بیشتر به معنای آلودگی کمتر، کاهش نیاز به انرژی و هزینه کمتر است – هم برای تولیدکنندگان و هم برای خریداران فولاد ضد زنگ.

جهت اطلاع از قیمت روز ورق گالوانیزه کلیک نمایید.

فرآیند بازیافت استیل

در طی فرآیند بازیافت استیل، از فناوری تخصصی برای جداسازی و آماده سازی هر نوع آلیاژ برای ذوب مجدد استفاده می شود:

یک پردازشگر بازیافت، ضایعات را به یک خردکن بزرگ وارد می کند تا آن را به قطعات کوچکتر تقسیم کند

از نظر شیمیایی تجزیه و تحلیل می شود و بر اساس نوع ذخیره می شود. این فرآیند ممکن است شامل “ترکیب” قراضه به فولادهای کروم، آلیاژهای نیکل و انواع دیگر فولادهای ضد زنگ باشد.

ضایعات به همراه سایر مواد اولیه در یک کوره الکتریکی ذوب می شوند

پس از ذوب، ناخالصی ها حذف می شوند تا فلز مذاب تصفیه شود و شیمی دوباره آنالیز می شود تا تنظیمات نهایی لازم برای نوع خاصی از استیل تولید شود.

استیل مذاب قبل از تولید صفحه، ورق، سیم پیچ، سیم و سایر اشکال به صورت اسلب در می آید تا برای استفاده توسط سازندگان آماده شود.

جهت اطلاع از قیمت ورق فولاد mo40 کلیک نمایید.

چه اقلام استیل را می توان بازیافت کرد

تولید استیل جدید از 25% قراضه (از محصولات پایان عمر) 35% قراضه جدید از مواد برگشتی از تولید و ساخت و 40% مواد خام مانند فروکروم و فرو نیکل تشکیل شده است. .

بنابراین، استیل بخشی از یک سیستم حلقه بسته است که پایدار و برای محیط وسیع‌تر عالی است، زیرا می‌توان از آن بدون هیچ گونه تخریب مجدد استفاده کرد.

اقلام استیل قابل بازیافت عبارتند از:

لوازم آشپزخانه، کارد و چنگال و وسایل آشپزی

تیغه ها و چاقو ها

اجاق گاز، کباب پز و سینک ظرفشویی

عناصر تکمیلی برای یخچال، فریزر، میز و ماشین ظرفشویی

جهت اطلاع از قیمت ورق سیاه کلیک نمایید.

تفاوت بازیافت فولاد و استیل

همانطور که در اهداف مختلف آن منعکس شده است، انواع مختلفی از فولاد در محصولات مبتنی بر فولاد یافت می شود. رایج ترین نوع فولاد به عنوان استیل شناخته می شود.

ضایعات فولاد

تفاوت فولاد و استیل در خواص مغناطیسی آن است. خود فولاد به شدت مغناطیسی است، در حالی که فقط انواع خاصی از استیل دارای خواص مغناطیسی هستند. این به این دلیل است که فولاد یک فلز آهنی است، به این معنی که حاوی آهن است (آن را فرومغناطیسی می کند). در حالی که استیل باید حاوی آهن باشد و ساختار کریستالی آلیاژ باید مارتنزیتی یا فریتی باشد تا مغناطیسی باشد.

استیل به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و نگه داشتن نقطه ذوب کمی بالاتر از فولادهای دیگر شناخته شده است. به همین دلیل است که معمولاً در محصولاتی مانند تجهیزات مراقبت های بهداشتی، تولید مواد غذایی، خودروها و پروژه های ساختمانی استفاده می شود. از سوی دیگر، فولاد بیشتر در محصولات خانگی مانند چوب لباسی و لوازم خانگی یافت می شود. هر دو فولاد و استیل قابل بازیافت هستند، اما به دلیل تفاوت بالقوه در قیمت و ارزش نهایی، جدا کردن آنها همچنان یک تمرین ارزشمند است.

جهت اطلاع از قیمت تیرآهن هاش اصفهان کلیک نمایید.

 

بهترین خریدار ضایعات استیل

پیدا کردن بهترین خریدار برای ضایعات استیل ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد، از جمله مقدار و نوع ضایعات استیل، مکان فیزیکی شما، قیمت فلزات در بازار و شرایط تجاری محلی. در زیر چند نکته برای یافتن بهترین، قیمت امروز ضایعات فولاد، خریدار ضایعات استیل آورده شده است:

 1. مطالعه بازار:
  • بازار فلزات و ضایعات استیل را مطالعه کنید و قیمت‌ها از جمله قیمت ورق روغنی اصفهان  را بازبینی کنید.
  • با کسانی که تجارب مشابهی دارند یا از خدمات خرید ضایعات فلزات استفاده کرده‌اند صحبت کنید.
 2. تعیین نوع ضایعات استیل:
  • تعیین کنید که آیا ضایعات شما شامل استیل خاصی مثل فولاد ضد زنگ قیمت (stainless steel) است یا خیر.
  • توجه به نوع و اندازه ضایعات، چرا که برخی از خریداران ممکن است تنها به خرید حجم بالا علاقه‌مند باشند.
 3. تماس با شرکت‌های بازیافت فلزات:
  • با شرکت‌های بازیافت فلزات همانند فولاد حامیران تماس بگیرید و جزئیات فرآیند فروش و قیمت‌های آنها را بپرسید.
  • سعی کنید با شرکت‌های معتبر و مجاز همکاری کنید.
 4. آگهی‌ها و اینترنت:
  • در سایت‌های آنلاین یا اینترنتی به دنبال خریداران ضایعات استیل بگردید.
  • از شبکه‌های اجتماعی یا انجمن‌های مرتبط در این زمینه استفاده کنید.
 5. معامله و مذاکره:
 6. محیط زیست و استدلال اجتماعی:
  • اگر مسائل محیط زیست برای شما مهم است، با شرکت‌هایی همکاری کنید که به استدلال اجتماعی و بازیافت پایدار توجه دارند. شرکت فولاد حامیران تمام سعی خود را کرده تا این موضوع را مورد بررسی می کند.

   قیمت هر کیلو ضایعات استیل چند؟

   قیمت هر کیلو ضایعات استیل ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد و در زمانهای مختلف و در بازارهای مختلف تغییر کند. عواملی که بر قیمت ضایعات استیل تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

   1. نوع استیل:
    • استیلهای مختلف (مانند استیل ضدزنگ یا استیل کربنی یا ورق استیل ) ممکن است قیمت‌های متفاوتی داشته باشند.
   2. کیفیت و خلوص:
    • ضایعات استیل با کیفیت و خلوص بالاتر معمولاً به قیمت بالاتری فروخته می‌شوند.
   3. قیمت‌های بازار جهانی:
    • تغییرات در قیمت‌های فلزات در بازار جهانی مثلا  قیمت ورق آهن ۱۰ میل تأثیر مستقیمی بر قیمت ضایعات استیل دارد.
   4. حجم فروش:
    • حجم زیاد فروش یا خرید می‌تواند در مذاکرات قیمت موثر باشد.
   5. شرایط محلی:
     • شرایط بازار و محلی ممکن است تأثیر بزرگی بر قیمت فولاد 316 داشته باشد.

      جهت اطلاع از قیمت لوله مانیسمان کلیک نمایید.

      آیا خرید و فروش ضایعات استیل تحت استاندارد خاصی می باشد؟

      استفاده از استانداردها در فرآیند خرید و فروش ضایعات استیل اهمیت زیادی دارد و به اطمینان از کیفیت مواد و تشخیص نوع آن کمک می‌کند.
      در زمینه استیل، استانداردها و مشخصات مختلفی توسط سازمان‌ها و انجمن‌های فنی منتشر شده‌اند. برخی از مهم‌ترین استانداردها و مشخصات مرتبط با استیل به شرح زیر می باشد:

      استاندارد ASTM:

      ASTM (American Society for Testing and Materials) یک سازمان استاندارد آمریکایی است و بسیاری از استانداردهای مرتبط با مواد ساختمانی و فلزات، از جمله استیل را تدوین کرده است. مثال: ASTM A36 برای استیل کربنی ساختمانی.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا