logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

رشد نرخ فولاد در بازار چین

فولاد بازار چین

فهرست مطالب

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران، بنابر باور تحلیلگران بازار، کاهش شاخص خرید فولادسازان چین ناشی از شیوع کرونا در برخی قسمت‌های این کشور و به علت محدودیت‌های قرنطینه‌ای اعمال شده است؛ با رفع این محدودیت‌ها انتظار می‌رود تقاضای مواد اولیه تولید فولاد و محصولات فولادی افزایش یابد و صعود تقاضا می‌تواند از افزایش قیمت آهن و فولاد چین پشتیبانی کند.

در معاملات اخیر بورس شانگهای قیمت معاملاتی میلگرد فولادی به حدود 5 هزار یوآن در ازای هر تن رسید که از اکتبر 2021 بیشترین قیمت معاملاتی این محصول بود.
گسترش ویروس کرونا در شهر تانگشان به عنوان اصلی‌ترین مرکز ساخت فولاد کشور چین، میزان تولید فولاد و عرضه آن را به بازارهای داخلی این کشور با مشکل روبه‌رو کرده است. این مسئله سبب شده تا حمل و نقل مواد اولیه تولید فولاد و محصولات فولادی نیز با چالش مواجه شود.

کمبود مواد اولیه تولید فولاد چالشی است که اکنون بیشتر فولادسازان چینی با آن روبه‌رو هستند و این کمبود از روند صعودی قیمت‌ها در بازار داخلی چین حمایت کرده است.

بنا به گفته فعالان بازار آهن و فولاد چین پس از گذشت دور جدید محدودیت‌های کرونایی، بر تقاضای فولاد افزوده خواهد شد. درپی شیوع کرونا میزان تقاضای فیزیکی محصولات فولادی در این کشور نیز روندی نزولی داشته اما به باور تاجران فولاد این کاهش تقاضا موقت بوده و ناشی از محدودیت‌های حمل و نقل است.

طی روزهای آتی در صورت تحقق پیش‌بینی‌ها، با روند صعودی تقاضا برای شمش و محصولات فولادی در کشور چین و با توجه به افزایش هزینه مواد اولیه فولادسازی شامل ذغال‌سنگ و سنگ‌آهن، انتظار برای افزایش مجدد نرخ محصولات فولادی وجود دارد.

مقاله پیشنهادی   نوزدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان کرمان

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا