logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

قیمت بدون ارزش افزوده

قیمت با ارزش افزوده


قیمت انواع ناودانی هموزن اروپا :


با توجه به نوسانات لحظه ای قیمت در بازار، شما عزیزان می توانید، برای اطلاعات بیشتر و قیمت دقیق تر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ناودانی هموزن اروپا
سایز طول سازنده قیمت (ریال) تاریخ بروزرسانی واحد محل تحویل
8 12 متری اروپا
304,110
۱۴۰۲/۰۷/۰۶ کیلوگرم بنگاه تهران
10 12 متری اروپا
275,770
۱۴۰۲/۰۷/۰۶ کیلوگرم بنگاه تهران
12 12 متری اروپا
273,590
۱۴۰۲/۰۷/۰۶ کیلوگرم بنگاه تهران
14 12 متری اروپا
272,500
۱۴۰۲/۰۷/۰۶ کیلوگرم بنگاه تهران
16 12 متری اروپا
272,500
۱۴۰۲/۰۷/۰۶ کیلوگرم بنگاه تهران
18 12 متری اروپا
304,110
۱۴۰۲/۰۷/۰۶ کیلوگرم بنگاه تهران
20 12 متری اروپا
319,370
۱۴۰۲/۰۷/۰۶ کیلوگرم بنگاه تهران
22 12 متری اروپا
298,660
۱۴۰۲/۰۷/۰۶ کیلوگرم بنگاه تهران
24 12 متری اروپا
315,010
۱۴۰۲/۰۷/۰۶ کیلوگرم بنگاه تهران

نمایندگی کسمک ترکیه
نمایندگی بهلر اتریش
عاملیت فروش فولاد آلیاژی
نمایندگی فولاد آلیاژی اصفهان

ناودانی چیست؟

ناودانی یکی از مقاطع فولادی به شکل U است که در دسته پروفیل های صنعتی و ساختمانی قرار دارد. این پروفیل از یک سطح افقی به نام «جان» و دو سطح عمودی به نام «بال»، تشکیل شده است. در بعضی از لیست هایی که به زبان انگلیسی است به جای U از کلمه UNP استفاده می شود. این محصول از جنس های مختلفی ساخته می شود که از مهم ترین آنها می توان به آلومینیوم و گالوانیزه اشاره کرد.

انواع ناودانی بر اساس وزن:

جدول اشتال، معیار جدول وزنی محسوب می شود. این جدول استاندارد بودن یا نبودن قطعات فولادی را مشخص می ‌کند و از این نظر بسیار حائز اهمیت است. براساس جدول اشتال؛ ناودانی ها به دو دسته ناودانی سبک و ناودانی سنگین تقسیم می شوند:

ناودانی سبک:

منظور از ناودانی سبک این است که این ناودانی وزنی پایین‌ تر از وزن تعیین شده در جدول اشتال دارد. ناودانی‌ های سبک بیشتر در مواردی مانند مرمت بناها، ساخت چارچوب و اسکلت کامیون ‌ها، سازه ‌های دریایی و ... به ‌کار می ‌روند.

ناودانی سنگین:

ناودانی سنگین نیز به این معنی است که وزن آن مطابق با استانداردهای مشخص شده در جدول اشتال است. این نوع ناودانی برای ساخت بادبند، تیر، خرپا و ستون مورد استفاده قرار می گیرد.

ناودانی هم وزن اروپایی:

همانطور که در بالا اشاره شد؛ ناودانی را از نظر شکل بال می ‌توان در دسته ‌بندی دیگری قرار داد که عبارتند از UPE و UPN؛ تفاوت این دو نوع در شکل ظاهری بال ‌ها است. بال ‌های UPE، صاف بوده و به صورت موازی است در حالی که بال ‌های نوع UPN مخروطی شکل است.

نوع دیگر نیز وجود دارد که ضخامت بیشتری داشته و از نظر وزنی نیز سنگین‌ تر است که به آن ناودانی اروپایی و هم وزن اروپایی می ‌گویند که در برخی از کارخانه های تولیدی ایران و برخی از تولیدکنندگان اروپایی طبق استاندارد UNP تولید می شوند و شامل دو نوع ناودانی اروپایی و هم وزن اروپایی می شوند. ناودانی سنگین در مقایسه با دیگر ناودانی ها وزنی نسبتا سنگین دارد. این نوع ناودانی معمولا در پروژه های بزرگ و صنعتی و برای ساخت بادبند، تیر، خرپا و ستون مورد استفاده قرار می گیرد.