تصمیم برای وضع عوارض بر محصولات فولادی چه شد؟

عوارض فولاد

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از روزنامه صمت، طبق اصلاحیه جدیدی که از سوی مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد؛ عوارض صادراتی که برای شمش فولادی و آهن اسفنجی در نظر گرفته شده ۲ درصد و عوارض صادراتی اسلب نیز به میزان ۵ درصد کاهش یافته است.

اصلاحیه جدیدِ جدول عوارض صادراتی توسط سیف‌اله امیری، مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده است.

طی نامه‌ی سیف‌اله امیری به عباس‌پور، مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات، بیان شده است: نظر به تغییرات نرخ‌های صادراتی، جدول اصلاحی جدید شامل اخذ عوارض صادراتی محصولات فولادی همراه با درصد اخذ عوارض صادراتی مربوط به کالاهای حوزه صنایع معدنی برای انجام اقدامات لازم به پیوست ارسال می‌شود.

طبق نامه مذکور و بر اساس جدول اصلاحی جدید نرخ عوارض صادراتی محصولات فولادی، عوارض صادراتی بیلت فولادی به ۲ درصد کاهش یافت. همچنین بر اساس این اصلاحیه، عوارض صادراتی مربوط به محصولات تخت و طویل فولادی مانند انواع ورق‌های فولادی، میلگرد و تیرآهن نیز به طور کامل حذف شده است.

مبنایی که برای وضع این عوارض صادراتی در نظر گرفته شده بود، درگیری‌ها در شرق اروپا بود و در واقع وضع این عوارض صادراتی از سوی نهادهای تصمیم‌گیر برای کنترل قیمت‌ها در بازارهای داخل کشور مقرر شد.

روابط عمومی فولاد حامیران

مقالات بیشتر

مته های صنعتی

مته های صنعتی

مته های صنعتی بر اساس نوع و کاربرد به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند که هرکدام به منظور اهدافی...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا