logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

مسیر دیگری برای صادرات فولاد به سوریه

صادرات فولاد به سوریه

فهرست مطالب

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا شهرستانی، یکی از اعضای هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد طی بیانیه‌ای اعلام کرد: سوریه هیچ گونه محدودیتی بر صادرات فولاد از ایران به این کشور اعمال نکرده است. وی در ادامه علت این محدودیت‌ها را وجود تحریم‌ها بیان کرد و گفت: طی یک سال گذشته صادرات فولاد از ایران به سوریه که بیشتر شامل میلگرد بوده، با محدودیت روبه‌رو شده است.
طی بیانات این مقام مسئول از میزان صادرات فولاد ایران به کشور سوریه 80 درصد به میلگرد و 20 درصد به تیرآهن اختصاص دارد.

شهرستانی در هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد اظهار کرد: این شرایط امکان خوبی را برای تجار ترکیه فراهم آورده است تا آن‌ها میلگرد را از ایران خریداری کرده و به متقاضیان سوری عرضه کنند.

وی در ادامه بیان کرد: طبق آمارها میزان صادرات فولاد ایران به دو کشور ترکیه و سوریه در 7 ماه نخست سال 1400 اعلام شده است؛ براساس این آمار 57 هزارتن فولاد به کشور ترکیه و همچنین 6 هزار و 500 تن فولاد به کشور سوریه صادر شده است.

شهرستانی با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده به جهت وجود تحریم‌ها گفت: به علت اینکه امکان صادرات حجم زیادی از میلگرد و تیرآهن به کشور سوریه وجود ندارد، بهتر است این حجم از صادرات فولاد از طریق دیگری امکان پذیر شود. وی ادامه داد: ما نیاز داریم، قسمت زیادی از میلگرد صادراتی به سوریه را از راه کردستان و بخش دیگر آن را از ترکیه به این کشور صادر کنیم.
روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقاله پیشنهادی  آیا چشم‌انداز فولاد چین در 2022 همچنان کربن‌زدایی است؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا