چه میزان از ارزش صادرات صنایع معدنی به زنجیره فولاد اختصاص دارد؟

صادرات صنایع معدنی

در بخش معدن و صنایع معدنی طی 5 ماهه نخست امسال باوجود محدودیت‌های انرژی و کمبود برق اتفاقاتی مثبت رخ داده است. ارزش صادرات در این بخش از 5 میلیارد دلار فراتر رفت.
به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از خبرگزاری ایرنا، با بررسی آمارهای تجارت بین‌الملل تا مرداد ماه سال 1400 نتایج حاکی از رشد 126 درصدی صادرات در قیاس با مدت مشابه سال گذشته است.
به لحاظ وزنی نیز صادرات با میزان 21 میلیون و 978 هزار تن از انواع محصولات معدنی حدود 11 درصد افزایش را تجربه کرده‌است.
زنجیره فولاد و محصولات فولادی با میزان سه میلیارد و 89 میلیون دلار و رشدی 176 درصدی بیشترین سهم از صادرات را به خود اختصاص داده و در جایگاه اول در مقایسه با سایر صنایع معدنی قرار دارد.
رتبه دوم متعلق به مس و محصولات پایین دستی با رشدی 82 درصدی و میزان صادرات 621 میلیون و 600 هزار دلار است.
سایر صنایع معدنی در پنج ماه ابتدای سال جاری با مقدار 314 میلیون و 460 هزار دلار و 23 درصد رشد و همینطور زنجیره آلومینیوم و محصولات مرتبط با آن با مقدار 244 میلیون و 180 هزار دلار به ترتیب در جایگاه‌های سوم و چهارم قرار دارند.
طبق آمارهای اعلام شده در بخش صادرات صنایع معدنی می‌توان نتیجه گرفت که بخش مهمی از ارزآوری متعلق به این عرصه از صنعت است. برای تقویت و مستحکم‌تر کردن پایه‌های اقتصادی کشور می‌توانیم با حمایت از بخش معدن و به‌ویژه صنایع معدنی و همچنین سیاست‌گذاری های صحیح در این زمینه نتایج مطلوبی به دست آوریم.
روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقالات بیشتر

معرفی فولاد آلیاژی

فولادهای آلیاژی

استاندارد DIN EN 10020 کشور آلمان و استاندارد BS EN 10020 کشور انگلستان، فولادها را بر اساس ترکیب شیمیایی به...

ادامه مطلب

آلیاژ تیتانیوم و طلا

تیتانیوم با خاصیت مقاومت به خوردگی، چقرمگی و استحکام کششی بالا، کاربردهای گسترده‌ای در ساخت تجهیزات پزشکی همچون اتصال مفصل...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا