logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

چه میزان از ارزش صادرات صنایع معدنی به زنجیره فولاد اختصاص دارد؟

صادرات صنایع معدنی

در بخش معدن و صنایع معدنی طی 5 ماهه نخست امسال باوجود محدودیت‌های انرژی و کمبود برق اتفاقاتی مثبت رخ داده است. ارزش صادرات در این بخش از 5 میلیارد دلار فراتر رفت.
به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از خبرگزاری ایرنا، با بررسی آمارهای تجارت بین‌الملل تا مرداد ماه سال 1400 نتایج حاکی از رشد 126 درصدی صادرات در قیاس با مدت مشابه سال گذشته است.
به لحاظ وزنی نیز صادرات با میزان 21 میلیون و 978 هزار تن از انواع محصولات معدنی حدود 11 درصد افزایش را تجربه کرده‌است.
زنجیره فولاد و محصولات فولادی با میزان سه میلیارد و 89 میلیون دلار و رشدی 176 درصدی بیشترین سهم از صادرات را به خود اختصاص داده و در جایگاه اول در مقایسه با سایر صنایع معدنی قرار دارد.
رتبه دوم متعلق به مس و محصولات پایین دستی با رشدی 82 درصدی و میزان صادرات 621 میلیون و 600 هزار دلار است.

رشد چشمگیر صادرات صنایع معدنی در پنج ماهه نخست سال ۱۴۰۰

سایر صنایع معدنی در پنج ماه ابتدای سال جاری با مقدار 314 میلیون و 460 هزار دلار و 23 درصد رشد و همینطور زنجیره آلومینیوم و محصولات مرتبط با آن با مقدار 244 میلیون و 180 هزار دلار به ترتیب در جایگاه‌های سوم و چهارم قرار دارند.
طبق آمارهای اعلام شده در بخش صادرات صنایع معدنی می‌توان نتیجه گرفت که بخش مهمی از ارزآوری متعلق به این عرصه از صنعت است. برای تقویت و مستحکم‌تر کردن پایه‌های اقتصادی کشور می‌توانیم با حمایت از بخش معدن و به‌ویژه صنایع معدنی و همچنین سیاست‌گذاری های صحیح در این زمینه نتایج مطلوبی به دست آوریم.
روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا