نوروز مبارک
logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

تأثیر قیمت فولاد بر بازار مسکن

بازار مسکن

از مصالح کاربردی و مهم در صنعت ساختمان‌سازی می‌توان به فولاد و آهن‌آلات اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران، تهیه مصالح، آهن‌آلات ساختمانی و مقاطع فولادی را می‌توان از اقدامات اولیه و لازمه شروع یک پروژه‌ در صنعت ساختمان‌سازی برشمرد.

در صنایع گوناگون مصرف محصولات فولادی و آهن‌آلات با توجه به میزان تقاضا و نوع کاربرد متفاوت است. در ایران نیز وجود جمعیت بالا، تقاضا برای مسکن را افزایش می‌دهد و لازمه‌ی ساخت مسکن، تأمین مصالح ساختمانی است.

همانطور که اشاره شد با توجه به اینکه آهن و فولاد یکی از مصالح کاربردی مهم در صنعت ساختمان سازی است، هرگونه نوسانات قیمت در بازار آهن و فولاد بر بازار مسکن اثر خواهد گذاشت.

تولید بسیاری از مصالح و آهن‌آلات ساختمانی شامل تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، پروفیل، ورق و لوله با استفاده از فولاد و مقاطع فولادی صورت می‌گیرد؛ با افزایش قیمت این محصولات فولادی، قیمت آهن‌آلات ساختمانی نیز افزایش خواهد یافت و به تبع آن قیمت مسکن نیز روند صعودی پیدا می‌کند.

از دیگر عواملی که بر این نوسانات قیمتی اثر خواهد گذاشت می‌توان به میزان عرضه و تقاضا، قیمت ارز، قیمت مواد اولیه تولید آهن‌آلات ساختمانی، قیمت نفت، هزینه حمل و نقل، بورس و تغییرات قیمت ضایعات آهن و قراضه اشاره کرد.

مجموعه فولاد حامیران به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرجع تخصصی عرضه انواع فولادهای آلیاژی، آهن‌آلات صنعتی و ساختمانی، استنلس استیل‌ها و سوپر آلیاژها با شعبه‌هایی فعال در ایران آماده عرضه انواع محصولات کاربردی و خدمات خود به فعالان عرصه صنعت ساختمان در سراسر کشور است.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا