logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

رقابت هند و چین در عرصه فولاد

رقابت هن و چین در بازار فولاد

فهرست مطالب

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از وب سایت The Economic Times، به دنبال کاهش تولید فولاد در چین، این کشور بخشی از سهم خود را در بازار جهانی از دست داده است. شرایط به وجود آمده و افول تولید فولاد در چین بستر را برای رشد سریع فولاد هند مهیا کرده است.

رشد صنعت فولاد هند به دنبال کاهش تولید فولاد چین

مدیر عامل شرکت فولادی تاتا استیل در هند بیان کرد: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده میزان مصرف فولاد در چین با ثبات است اما مصرف این محصول در خارج کشور روندی رو به افزایش دارد. بر این اساس این رشد، حاصل افزایش مصرف فولاد در بازارهای غیر از چین است. مجموع عوامل یاد شده ما را نسبت به رشد صنعت فولاد هند امیدوار می‌کند.
وی در ادامه گفت: شرکت فولادی تاتا استیل در نظر دارد میزان تولیدات خود را به 35-40 میلیون تن تا سال 2030 برساند. ما درپی افزایش ظرفیت خود تا یک میلیارد تن به صورت سالانه هستیم، به همین منظور در حال بررسی و را‌ه ‌اندازی تاسیساتی بیشتر بر پایه فولاد قراضه ایم که بتوانیم این امکانات را تا سال 2025 فراهم کنیم.
مدیر عامل تاتا استیل ادامه داد: ما قصد داریم واحدهای فولادسازی بر پایه فولاد قراضه را راه اندازی کنیم و به همین منظور با مقامات پنجاب و هاریانا و همینطور شرکای خود مذاکره کردیم. با آغاز این کار از شمال کشور، امید داریم تا سال 2025 از طریق بازیافت فولاد قراضه به ظرفیت یک میلیارد تن در سال برسیم.
وی همچنین اظهار کرد: تاتا استیل برخلاف بازار که بیشتر به رشد اهمیت می‌دهد، در پی تقویت اصول اساسی مانند کاهش بدهی، سودآوری، جریان‌های نقدینگی، اهرم‌ها و البته رشد متمرکز است.
وی یادآور شد: 60 درصد مصرف فولاد در کشور هند به بخش ساخت و ساز اختصاص دارد که سهم بیشتر آن مربوط به ساخت و سازهای صنعتی است. بخش خودروسازی نیز در تلاش برای رساندن تولیدات خود به میزان پیش از شیوع ویروس کرونا است.
لازم به ذکر است، چین برنامه کاهش تولید 64 میلیون تن فولاد خود را در نیمه دوم سال 2021 به جهت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای دارد.
روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقاله پیشنهادی  معاملات فولاد شکلی جدید به خود می‌گیرد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا