logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

 رونق بازار سنگ آهن در چین

سنگ اهن

در پی حمایت چین از برنامه‌های رشد اقتصادی، میزان تقاضای سنگ آهن در این کشور روند صعودی خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از معدن نیوز، طی هفته‌های اخیر بازار سنگ آهن چین با افزایش تقاضا و قیمت روبه رو شده است.

 تأثیر پروژه‌های زیرساختی و کاهش نرخ بهره وام

این افزایش تقاضا و قیمت در پی فرارسیدن زمان و فصل افزایش مصرف سنگ آهن و همچنین کاهش نرخ بهره وام توسط بانک مرکزی چین در حمایت از صنعت ساختمان‌سازی و پروژه‌های زیرساختی این کشور است.

در پی شیوع ویروس کووید 19 و قرنطینه عمومی در جهان، صنعت ساختمان‌سازی در چین با رکود مواجه شد و در پی آن میزان تقاضا و در نتیجه تولید انواع مقاطع فولادی در این کشور روند کاهشی داشته است. دولت چین در جهت افزایش رشد اقتصادی این کشور در نظر دارد از پروژه‌های زیرساختی حمایت کرده و میزان بهره وام‌های بانک مرکزی را کاهش دهد.

پیش‌بینی می‌شود که اگر چین در برنامه‌های محرک رشد اقتصادی خود موفق عمل کند، تقاضا برای فولاد و در نهایت سنگ آهن نیز افزایش می‌یابد.

این درحالی است که کاهش تولید فولاد مختص به چین نبوده و 64 کشور فولادساز جهان نیز از ابتدای سال میلادی جاری تا پایان ماه جولای 1میلیارد و 102 میلیون و 300 هزار تن فولاد خام تولید کرده‌اند که در مقایسه با سال گذشته 5.4 درصد کاهش داشته است. طبق آخرین آمارهای منتشر شده، تولید فولاد خام در جهان تنها در ماه جولای 149 میلیون و 300 هزار تن بود که نسبت به ماه مشابه سال گذشته 6.5 درصد کاهش داشته است.

در این میان ایران به عنوان دهمین کشور فولادساز جهان، در مدت زمان ذکر شده 17 میلیون و 400 هزار تن فولاد خام تولید کرده که در مقایسه با مدت مشابه گذشته 3.7 درصد رشد داشته است. همچنین ایران تنها در ماه جولای 2022، 2 میلیون تن تولید فولاد خام داشته که نسبت به ماه جولای سال گذشته بیش از 34 درصد افزایش یافته است.

از ابتدای سال 2022 تا پایان ماه جولای، چین با کاهش 6.4 درصدی تولید مواجه شده و 609 میلیون و 300 هزار تن فولاد خام تولید کرده است اما همچنان بیشترین میزان تولید این محصول استراتژیک جهان را به خود اختصاص داده است. در بین سایر کشورهای تولیدکننده فولاد، ژاپن با 4.9 درصد، آمریکا با 3 درصد، روسیه با 7 درصد، کره جنوبی با 3.4 درصد، آلمان با 5.1 درصد، ترکیه با 6.9 درصد، برزیل با 3.5 درصد کاهش تولید فولاد خام مواجه بودند. در این شرایط تنها هند 8 درصد و ایران 3.7 درصد در تولید فولاد خام رشد داشته‌اند.

مجموعه فولاد حامیران به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرجع تخصصی توزیع انواع مقاطع فولادی، فولادهای آلیاژی، آهن‌آلات صنعتی و ساختمانی، استنلس استیل‌ها و سوپر آلیاژها، قابلیت تأمین محصولات مورد نیاز در صنایع، ماشین‌آلات و ابزارآلات صنعتی را دارد و آماده ارائه انواع خدمات به مشتریان عزیز و فعالان در این عرصه است.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا