نوروز مبارک
logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

آیا بهبود وضعیت لجستیک در چین تولید فولاد را افزایش می‌دهد؟

لجستیک

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از فولادبان، بازار فولاد چین در وضعیت مازاد عرضه قرار گرفته است و انتظار می‌رود روند نزولی تقاضا در بازار فولاد چین به زودی به اتمام برسد.

این در حالی است که کاهش عرضه مازاد در بازار فولاد چین، حداقل در ماه جاری بعید به نظر می‌رسد.

طبق داده‌های منابع آگاه، اقدامات مقابله با کرونا در این کشور به زودی اثرات خود را نشان داده و منجر به سهولت حمل و نقل فولاد در داخل چین خواهد شد.

بر اساس اعتقاد فعالان بازار بهبود وضعیت لجستیک و سفر در این کشور، به سرمایه‌گذاری‌های زیرساختی و تولید فولاد در این کشور کمک می‌کند. از طرفی مصرف محصولات فولادی در بازار خرده فروشی چین نیز بهبود یافته که موجب متعادل شدن تقاضای فولاد در این کشور می‌شود.

طبق داده‌های آماری چین، تولید آهن خام به بیش از 76 میلیون تن در ماه آوریل رسید و میانگین تولید روزانه این محصول معادل 5/2 میلیون تن بود. این میزان تولید آهن خام، رشد 8/10 درصدی را نسبت به ماه پیش نشان می‌دهد.

همچنین تولید فولاد خام طی ماه آوریل با میزان تولید 78/92 میلیون تن، از سال گذشته 2/5 درصد کمتر بود. از طرفی تولید روزانه فولاد خام در این کشور معادل 09/3 میلیون تن بوده و رشدی بیش از 8 درصد را تجربه کرد.

به طور کلی در چهار ماه نخست سال جاری، تولید فولاد خام معادل 15/336 میلیون تن و تولید آهن خام 30/280 میلیون تن ثبت شده که نسبت به سال پیش به ترتیب 30/10 و 40/9 درصد کاهش داشته است.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا