بخش خصوصی عضوی تاثیر گذار در حوزه صنایع معدنی

صنایع معدنی

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون وزیر صمت گفت: در ده سال گذشته فعالیت در حوزه اکتشاف معادن توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران سرعت گرفت و ذخایر معدنی شناسایی شده در کشور به میزان ۶ میلیارد دلار رسیده است.

طی گزارشی از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدور)، وجیه‌اله جعفری بیان کرد: این سازمان برای مدیریت نقدینگی، در جهت توسعه زیر ساخت‌ها و تقویت و توجه به صنایع پایین دستی معدن و صنایع معدنی اقدامات مناسبی انجام داده است.

رئیس هیات مدیره ایمیدور اظهار کرد: طبق تجربیاتی که از روند فعالیت شرکت‌های بزرگ حاصل شده، راه‌اندازی کارخانه‌های نوپا که در عرصه محصولات معدنی فعال باشند اقدام پیچیده ای نیست، بلکه در این مسیر آنچه اهمیت دارد فراهم نمودن امکانات در جهت تامین انرژی و توسعه خطوط حمل و نقل است.

وی در ادامه گفت: سیاستی که سازمان ایمیدور در پیش گرفته، اقداماتی در جهت توسعه است و آنچه برای کشور در اولویت بالاتری قرار دارد توسعه زیر ساخت‌ها و تقویت صنایع پایین دستی به جهت تولید محصولات کیفی است.
آقای جعفری با اشاره به برنامه سرمایه‌گذاری ۲۷ میلیارد دلاری شرکت‌های وسیع معدن و صنایع معدنی در این زمینه، بیان کرد: افقی که برای این برنامه در نظر گرفته شده، اجرایی نمودن این طرح تا ۱۴۰۴ است و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در راستای دستیابی به این هدف، راهبری نیروگاه‌های برق را عهده دار شده است.

وی همچنین افزود: ذخایر شناسایی و کشف شده در مناطق محروم ایران و در مرکز و شرق کشورمان قرار دارد.
واگذاری بهره‌برداری از معادن و فروش محصولات معدنی توسط سازمان ایمیدور به بخش خصوصی اقدامی مناسب در حوزه صنعت و معدن است. با توجه به اهمیت انکارناپذیر معادن و صنایع معدنی در توسعه و بهبود اقتصادی کشور جای امیدواری دارد برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این زمینه توسط سازمان ایمیدور اجرایی شود.
روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقالات بیشتر

ریخته گری دایکاست

ریخته گری دایکاست

ریخته گری دایکاست، فرآیند شکل دهی به ماده مذاب با استفاده از قالب ریخته‌گری می باشد، اساس کار این عملیات...

ادامه مطلب
کوئنچ کردن

کوئنچ کردن

کوئنچ کردن یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای تغییر خواص مکانیکی فلزات خاص استفاده از عملیات حرارتی است. تغییر مقاومت، سختی...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا