نوروز مبارک
logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

آیا قیمت سنگ آهن در سال 2022 کاهش خواهد یافت؟

Reduce-iron-ore-prices

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از سایت www.mining.com، در روز جمعه قیمت سنگ آهن روند با ثباتی داشت؛ از طرفی در بنادر چین افزایش موجودی انبارها با کاهش تقاضا همراه بوده که احتمالا نشان دهنده‌ی افت قیمت‌ها در سال 2022 میلادی است.
طبق گزارش Fastmarkets، در معاملات روز جمعه، قیمت سنگ آهن وارداتی به شمال کشور چین با عیار 62 درصد به 108 دلار به ازای هر تن رسید.
قیمت سنگ آهن در بورس کالای دالیان چین 7/0 درصد کاهش داشت. قیمت این محصول برای تحویل در ماه مه معادل 46/100 دلار در هر تن خواهد بود.
معاملات نقدی سنگ آهن طی سه هفته اخیر 25 درصد افزایش قیمت داشته است.
بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط گمرک چین، میزان واردات سنگ آهن در ماه نوامبر 96/104 میلیون تن بوده که حدودا 15 درصد نسبت به ماه اکتبر افزایش یافته است.
کارشناس حوزه فولاد، جاستین اسمیرک در رابطه با این موضوع بیان کرد: طی هفته‌های گذشته ذخیره نمودن سنگ آهن در بنادر چین باعث ایجاد یک سیگنال نزولی شده که البته انتظار می‌رود تا چند ماه پیش رو روندی صعودی را در پیش گیرد؛ علت این موضوع کاهش تولید آهن خام تا زمان برگزاری بازی‌های المپیک پکن است.
وی افزود: ممکن است کاهش فولاد ذخیره شده در چین بیانگر بهبود تقاضای صنایع پایین دستی باشد اما با این حال سطح فعلی ذخیره فولاد نسبت به پنج سال اخیر در بالاترین حد خود قرار دارد و در اینصورت کمبود عرضه پیش نخواهد آمد.
اسمیرک در ادامه گفت: تا پایان سال آینده میلادی احتمالا قیمت سنگ آهن تا میزان 75 دلار به ازای هر تن کاهش پیدا خواهد کرد چرا که چین همچنان هدف محدودسازی انتشار گازهای گلخانه‌ای را دنبال می‌کند.
روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا