icon phone

رونق تولید فولاد و کاهش واردات

کاهش واردات فولاد

روند صعودی تولید فولاد، کاهش ۱۹ درصدی واردات برخی از مقاطع فولادی را به دنبال داشته است.

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از ایسنا، آمارهای منتشر شده از میزان واردات فولاد میانی و انواع مقاطع فولادی حاکی از آن است که واردات آهن اسفنجی در کشور به صفر رسیده و سایر مقاطع فولادی نیز در سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به طور میانگین با ۱۹ درصد کاهش واردات مواجه بوده‌اند.

براساس این آمار منتشر شده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، واردات انواع مقاطع طویل فولادی ۲۰ درصد و مجموع واردات انواع مقاطع تخت ۱۹ درصد کاهش داشته‌ و همچنین واردات سنگ آهن و شمش فولادی نیز به صفر رسیده است.

مجموع واردات محصولات فولادی در فصل بهار معادل ۱۵۷ هزار تن ثبت شده که نسبت به میزان واردات آن در مدت مشابه سال گذشته، که ۱۹۴ هزار تن بوده، ۱۹ درصد کاهش داشته است.

طبق این آمار در بهار ۱۴۰۱، معادل ۱۴۱ هزار تن مقاطع تخت فولادی وارد کشور شده که از میزان واردات آن در مدت مشابه سال گذشته ۳۳ هزار تن، معادل ۱۹ درصد، کمتر است. میزان واردات مقاطع طویل فولادی نیز در بهار ۱۴۰۰ معادل ۲۰ هزار تن ثبت شده بود که میزان آن در بهار امسال با ۲۰ درصد کاهش به ۱۶ هزار تن رسیده است.

همچنین میزان صادرات اقلام فولادی در سه ماهه ابتدایی سال جاری نیز بالغ بر ۳ میلیون و ۲۱۶ هزارتن عنوان شده است. علاوه بر این میزان صادرات آهن اسفنجی در دوماهه نخست امسال صفر بوده اما تنها در خرداد ماه ۹۵ هزار تن از آن در آمار صادرات کشور ثبت شده است.

مجموعه فولاد حامیران به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرجع تخصصی توزیع انواع مقاطع فولادی، فولادهای آلیاژی، آهن‌آلات صنعتی و ساختمانی، استنلس استیل‌ها و سوپر آلیاژها، قابلیت تأمین محصولات مورد نیاز در صنایع، ماشین‌آلات و ابزارآلات صنعتی را دارد و آماده ارائه انواع خدمات به مشتریان عزیز و فعالان در این عرصه است.

روابط عمومی فولاد حامیران

مقالات بیشتر

ریخته گری دایکاست

دایکاست چیست؟

ریخته گری دایکاست، فرآیند شکل دهی به ماده مذاب با استفاده از قالب ریخته‌گری می باشد، اساس کار این عملیات...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا