icon phone

چشم‌انداز رشد صادرات فولاد در ۱۴۰۱

صادرات فولاد

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از سایت خبری فولادبان، سیف‌الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، از هدف‌گذاری ۱۲ درصدی رشد صادرات محصولات فولادی در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: باتوجه به درگیری‌های اخیر در شرق اروپا، صادرات محصولات فولادی در قیاس با سال ۱۴۰۰ روند رو به رشدی را طی خواهد کرد و ایران در عرصه تولید و صادرات فولاد مشکلی ندارد.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت در ادامه گفت: رایزن‌های عرصه اقتصادی ایران در راستای توسعه مناسبات تجاری کشورمان، در حال افزایش ارتباط خود با سایر کشورها در این زمینه هستند و در حال حاضر در زمینه صادرات محصولات فولادی توانسته‌ایم تعاملات مثبت و موثری را با کشور روسیه برقرار کنیم.

وی بیان کرد: با تامین انرژی برق و گاز فولادسازان، این واحدهای تولیدکننده می‌‎توانند ۱۲ درصد رشد صادرات نسبت به سال‌های قبل داشته باشند و سال ۱۴۰۱ قابلیت تبدیل شدن به سال صادراتی محصولات فولادی را دارد.

سیف‌الله امیری ادامه داد: در سال جاری برنامه‌ریزی برای تحقق رشد صادرات محصولات فولادی باید دقیق و قابل اجرا باشد و روند اجرایی این هدف‌گذاری با نام ِسال (تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین) هم‌گام و هماهنگ باشد.
با برنامه‌ریزی مناسب از سوی مقامات مسئول در زمینه تامین انرژی واحدهای تولیدی فولاد، هدف رشد صادرات فولاد مسیر هموارتری را طی خواهد کرد.

روابط عمومی فولاد حامیران

مقالات بیشتر

آهن _کربن

آستنیت و مارتنزیت کردن

عملیات آستنیت کردن (austenitization)، مرحله اول عملیات نرمالیزاسیون، بازپخت کامل و آبدهی مخصوص آلیاژهای آهنی بوده که در آن آلیاژ...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا