logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

چشم‌انداز رشد صادرات فولاد در 1401

صادرات فولاد

فهرست مطالب

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از سایت خبری فولادبان، سیف‌الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، از هدف‌گذاری 12 درصدی رشد صادرات محصولات فولادی در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: باتوجه به درگیری‌های اخیر در شرق اروپا، صادرات محصولات فولادی در قیاس با سال 1400 روند رو به رشدی را طی خواهد کرد و ایران در عرصه تولید و صادرات فولاد مشکلی ندارد.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت در ادامه گفت: رایزن‌های عرصه اقتصادی ایران در راستای توسعه مناسبات تجاری کشورمان، در حال افزایش ارتباط خود با سایر کشورها در این زمینه هستند و در حال حاضر در زمینه صادرات محصولات فولادی توانسته‌ایم تعاملات مثبت و موثری را با کشور روسیه برقرار کنیم.

وی بیان کرد: با تامین انرژی برق و گاز فولادسازان، این واحدهای تولیدکننده می‌‎توانند 12 درصد رشد صادرات نسبت به سال‌های قبل داشته باشند و سال 1401 قابلیت تبدیل شدن به سال صادراتی محصولات فولادی را دارد.

سیف‌الله امیری ادامه داد: در سال جاری برنامه‌ریزی برای تحقق رشد صادرات محصولات فولادی باید دقیق و قابل اجرا باشد و روند اجرایی این هدف‌گذاری با نام ِسال (تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین) هم‌گام و هماهنگ باشد.
با برنامه‌ریزی مناسب از سوی مقامات مسئول در زمینه تامین انرژی واحدهای تولیدی فولاد، هدف رشد صادرات فولاد مسیر هموارتری را طی خواهد کرد.

روابط عمومی فولاد حامیران

مقاله پیشنهادی  بهینه‌سازی انرژی در روند ساخت فولاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا