icon phone

تقاضای سه برابری شمش فولاد در بازار بورس

شمش فولاد

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از دنیای معدن، به دنبال تقاضای سه برابری شمش فولاد در بازار بورس کالای ایران، نوردکاران برای بدست آوردن سهمی از این بازار به رقابت پرداختند؛ این رقابت سبب صعود نرخ معامله هر کیلوگرم شمش فولاد به کانال قیمتی جدیدی شد.

بورس کالا به منظور جلوگیری از اوج گرفتن قیمت شمش فولاد، برخی از معاملات که متقاضیان تقاضای زیادی برای آن ثبت کرده بودند به روزهای آتی انتقال داد. از نقش سیگنال‌های رشد نرخ جهانی شمش و مقاطع طویل فولادی در جهت‌دهی به رفتار معامله‌گران بازار فولاد و اثرات آن بر قیمت محصولات فولادی در بازار بورس کالای ایران نیز نمی‌توان غافل شد.

در بورس کالا در سومین هفته اسفند، کف نرخ عرضه شمش فولاد نسبت به کف نرخ عرضه این محصول در هفته پیش از آن افزایش داشت. مطابق اطلاعیه‌های عرضه بورس کالا، ۹۶ هزار تن شمش فولاد در روزهای گذشته توسط فولادسازان در این بازار عرضه شد. از طرفی خریداران شمش فولادی تقاضایی سه برابر حجم عرضه و معادل ۲۶۰ هزار تن را در بورس کالا ثبت کردند.

در بازار جهانی نیز طبق آمارهای منتشر شده توسط موسسه Fastmarket، شمش فولاد صادراتی فوب خلیج فارس به ازای هر تن در هفته اخیر نسبت به هفته پیش از آن، با ۲ درصد افزایش معامله شد.

تحولات اخیر در شرق اروپا، زمینه صعود قیمت در بازار فلزات صنعتی از جمله فولاد را فراهم آورده است.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقالات بیشتر

ریخته گری دقیق

روش ریخته گری دقیق

در فرآیند قالب‌گیری در ماسه، از مدل‌های چوبی ‏یا فلزی برای ایجاد شکل قطعه مورد نظر در داخل مواد قالب...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا