نوروز مبارک
logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

آیا چشم انداز تولید فولاد تا سال 1404 محقق خواهد شد؟

تولید فولاد

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از ایراسین، طی گفتگوی انجام شده با مهرداد اکبریان رئیس انجمن سنگ‌ آهن ایران، وی با اشاره به این نکته که تولید شمش فولادی در ایران دوبرابر نیاز داخل است، بیان کرد: برای تامین مقاطع فولادی مورد نیاز در صنعت ساختمان و صنعت لوازم خانگی نگرانی خاصی وجود ندارد.

اکبریان به طرح جامع فولاد تا چشم‌انداز 1404 اشاره کرد و گفت: برای تحقق این طرح، تولید 55 میلیون تن فولاد برنامه ریزی شده و لازمه تولید این میزان فولاد، تهیه 170 میلیون تن سنگ آهن است.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به عدد برنامه ریزی شده برای تولید فولاد، ما باید مقدار سنگ آهن خود را در مدت 4 سال حدودا به دوبرابر میزان فعلی افزایش دهیم. برای دستیابی به این میزان به کشف معادن جدید سنگ آهن نیاز داریم.

رئیس انجمن سنگ آهن ایران اظهار کرد: موضوع حائز اهمیت این است که کشورمان قطعا به تولید نزدیک به 55 میلیون تن دست خواهد یافت اما این عدد ظرفیت اسمی تولید فولاد بوده و تولید واقعی فولاد در ایران عددی پایین تر و چیزی حدود 40 تا 45 میلیون تن خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی ایران اذعان داشت: دستیابی به این مقدار از تولید فولاد نیازمند همکاری میان حوزه‌های مختلف فعال در این عرصه است و باید بخش‌های زیادی در این زمینه سرمایه‌گذاری نموده و به اکتشاف معادن جدید و استخراج سنگ آهن از این معادن بپردازند. تمام فرآیند اجرایی این برنامه برای محقق شدن به حمایت نهادهای تصمیم گیر نیاز دارد.

وی در ادامه گفت: علاوه بر حمایت نهادهای تصمیم گیر، بخش خصوصی نیز به عنوان عضو مهمی در این صنعت می‌تواند نقش موثری در رشد و توسعه صنعت فولاد ایران ایفا کرده و به پیشرفت آن کمک کند.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا