نوروز مبارک
logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

تکلیف تجارت فولاد میان ترکیه و آمریکا چیست؟

تجارت فولاد

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از فولادبان، معاون رئیس اتحادیه صادرکنندگان فولاد ترکیه، اوگور دالبلر بیان کرد: وضع عوارض ضد دامپینگ توسط آمریکا بر کویل نورد گرم تولید ترکیه عادلانه نیست.
در 6 ژانویه وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا برای محصولات فولادی نورد گرم تولید شده توسط کشورهای برزیل، ژاپن، استرالیا، هلند، کره جنوبی، بریتانیا و ترکیه نرخ عوارض ضد دامپینگ تعیین کرد.

تعرفه‌های ضد دامپینگ مقرر شده توسط آمریکا در سال 2016 بر کویل نورد گرم ترکیه در سال 2019 کنار گذاشته شده بود. در حال حاضر در مقایسه با دستور العمل اصلی عوارض تعیین شده در 3 اکتبر 2016، میزان عوارض وضع شده بر کویل نورد گرم ترکیه که معادل 32/24 درصد است به مقدار قابل توجهی افزایش یافته است.

معاون رئیس اتحادیه صادرکنندگان فولاد ترکیه تصریح کرد: وزارت بازرگانی آمریکا به جهت حفاظت از تولیدکنندگان داخلی خود و خسته کردن صادرکنندگان فولادی به وضع قوانین سختگیرانه در بازار جهانی اقدام کرد. ترکیه در این مورد از حقوق خود دفاع خواهد کرد. تصمیماتی که در مورد تجارت اتخاذ می‌شود باید با در نظر گرفتن تمامی قوانین باشد.
در کشور ترکیه صادرکنندگان محصولات نهایی فولادی اجازه دارند به شرط صادر کردن محصولات خود، بدون عوارض گمرکی فولاد وارد کنند.

موسسه آماری ترکیه طی گزارشی اعلام کرد، این کشور در ژانویه تا سپتامبر 2021 به میزان 6 میلیون و 722 هزار و 904 تن فولاد وارد کرده که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته 39/26 درصد افزایش یافته است.
وضع عوارض ضد دامپینگ علاوه بر اثری که بر تجارت محصولات فولادی در ترکیه می‌گذارد؛ اثراتی نیز بر تجارت این محصول در منطقه خواهد داشت.
روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا