افغانستان بازاری برای عرضه محصولات فولادی ایران

Supply-of-steel-products

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از پایگاه خبری فولادبان، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت‌وگو با این پایگاه خبری بیان کرد: افغانستان با توجه به نزدیکی مسافت جغرافیایی با کشورمان، مرز مشترک و هزینه‌های پایین حمل و نقل میان دو کشور، می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای فعالان صنعت فولاد باشد. ایران این امکان را دارد محصولات فولادی بازار افغانستان را تامین کند و از طرفی معادن سنگ آهن افغانستان نیز مزیت معدنی برای ایران محسوب می‌شوند.
رسول خلیفه سلطانی با اشاره به توسعه روابط ایران و افغانستان، گفت: بازار فولاد کشور افغانستان برای فعالان صنعتی و فولادسازان دو کشور فرصت مناسبی فراهم می‌کند و همینطور این ارتباط تجاری برای طرفین مثبت و سازنده است.
وی در ادامه افزود: بهترین گزینه برای فعالان صنعت فولاد افغانستان، کشور ایران است چرا که کشور ما توانایی تامین محصولات فولادی بازار افغانستان را دارد. از طرفی همسایگی دو کشور ایران و افغانستان در حوزه صادرات محصولات فولادی و معدنی، با توجه به کاهش هزینه‌های حمل و نقل یک مزیت قابل توجه است.
خلیفه سلطانی به سایر مزایای صادرات مواد معدنی به افغانستان اشاره کرد و توضیح داد: از آن جا که صنایع فولادسازی ایران به سنگ آهن زیادی نیاز دارد، معادن سنگ آهن افغانستان یک مزیت معدنی برای ایران به حساب می‌آید و ایران می‌تواند سنگ آهن مورد نیاز برای تولید محصولات فولادی خود را از افغانستان تامین کند.
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تصریح کرد: پس از برقراری ثبات بر حاکمیت سیاسی افغانستان، بازار فولادی این کشور برای فعالان اقتصادی و صنعتی دو کشور قابل دسترس شده و ایران و افغانستان می‌توانند روابط تجاری خود را توسعه دهند.
خلیفه سلطانی در پاسخ به سوال تمایل چین و روسیه به برقراری ارتباط تجاری با افغانستان بیان کرد: با توجه به کوتاهی مسافت و مرز مشترک ایران با افغانستان، مزیت ارتباط تجاری در زمینه فولاد برای ایران در قیاس با دو کشور چین و روسیه بیشتر بوده و کشور ما در مسیر کوتاه‌تری می‌تواند محصولات فولادی خود را به افغانستان صادر کند و این مسئله برای طرفین مثبت خواهد بود.
روابط عمومی فولاد حامیران

مقالات بیشتر

فولاد پاک

فولاد پاک بسازیم!

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران، در روند تولید فولاد با توجه به استفاده از سوخت‌های فسیلی مانند ذغال‌سنگ، انتشار...

ادامه مطلب
معرفی فولاد d2

فولاد d2 و کاربرد آن

در یک تعریف ساده می توان گفت فولادهای ابزار سردکار همچون فولاد D2، فولادهایی بوده که از میزان کربن بالایی...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا