logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

افغانستان بازاری برای عرضه محصولات فولادی ایران

Supply-of-steel-products

فهرست مطالب

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از پایگاه خبری فولادبان، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت‌وگو با این پایگاه خبری بیان کرد: افغانستان با توجه به نزدیکی مسافت جغرافیایی با کشورمان، مرز مشترک و هزینه‌های پایین حمل و نقل میان دو کشور، می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای فعالان صنعت فولاد باشد. ایران این امکان را دارد محصولات فولادی بازار افغانستان را تامین کند و از طرفی معادن سنگ آهن افغانستان نیز مزیت معدنی برای ایران محسوب می‌شوند.

فرصت‌ها و مزیت‌های همسایگی جغرافیایی

رسول خلیفه سلطانی با اشاره به توسعه روابط ایران و افغانستان، گفت: بازار فولاد کشور افغانستان برای فعالان صنعتی و فولادسازان دو کشور فرصت مناسبی فراهم می‌کند و همینطور این ارتباط تجاری برای طرفین مثبت و سازنده است.
وی در ادامه افزود: بهترین گزینه برای فعالان صنعت فولاد افغانستان، کشور ایران است چرا که کشور ما توانایی تامین محصولات فولادی بازار افغانستان را دارد. از طرفی همسایگی دو کشور ایران و افغانستان در حوزه صادرات محصولات فولادی و معدنی، با توجه به کاهش هزینه‌های حمل و نقل یک مزیت قابل توجه است.
خلیفه سلطانی به سایر مزایای صادرات مواد معدنی به افغانستان اشاره کرد و توضیح داد: از آن جا که صنایع فولادسازی ایران به سنگ آهن زیادی نیاز دارد، معادن سنگ آهن افغانستان یک مزیت معدنی برای ایران به حساب می‌آید و ایران می‌تواند سنگ آهن مورد نیاز برای تولید محصولات فولادی خود را از افغانستان تامین کند.
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تصریح کرد: پس از برقراری ثبات بر حاکمیت سیاسی افغانستان، بازار فولادی این کشور برای فعالان اقتصادی و صنعتی دو کشور قابل دسترس شده و ایران و افغانستان می‌توانند روابط تجاری خود را توسعه دهند.
خلیفه سلطانی در پاسخ به سوال تمایل چین و روسیه به برقراری ارتباط تجاری با افغانستان بیان کرد: با توجه به کوتاهی مسافت و مرز مشترک ایران با افغانستان، مزیت ارتباط تجاری در زمینه فولاد برای ایران در قیاس با دو کشور چین و روسیه بیشتر بوده و کشور ما در مسیر کوتاه‌تری می‌تواند محصولات فولادی خود را به افغانستان صادر کند و این مسئله برای طرفین مثبت خواهد بود.
روابط عمومی فولاد حامیران

مقاله پیشنهادی  رقابت هند و چین در عرصه فولاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا