logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

فراز و نشیب بازار قراضه فولاد در سال جاری

فراز و نشیب بازار قراضه فولاد

رشد قیمت قراضه فولادی در آسیا و پیش‌بینی روند در سه ماهه دوم

نگاهی بر قیمت قراضه فولادی آسیا در ماه های اخیر نشان می ‌دهد که هر چند قیمت ها با وجود هزینه های بالای حمل بار و افزایش قیمت های منطقه ای، در سه ماهه اول نسبت به سه ماهه قبلی 20 درصد رشد داشته است، با این حال قراضه فولاد همچنان این آمادگی را دارد که در سه ‌ماهه دوم هم دوباره رشد کند.

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت حامیران؛ آنگونه که شرکت S&P Global Platts، ارزیابی کرده، میانگین قیمت قراضه فولاد در سه ‌ماهه اول ۲۰۲۱، در آسیا ۲۰ تا ۲۶ درصد نسبت به سه‌ ماهه قبل افزایش داشته است. دلیل این افزایش، بیشتر به خاطر تقاضای چین برای شمش وارداتی و ازسرگیری واردات قراضه فولاد بعد از سال نوی قمری بود که موجب شد تا عملکرد بازار محصولات پایین دست به صورت منطقه ای بهبود پیدا کند.

سال گذشته دولت چین به کوره های بلند و مبدل ها دستور داده بود تا پایان سال 2021  بین 30 تا 50 درصد سطح بهره برداری خود را کاهش دهند که همین موضوع موجب شد تا کارخانه ها برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود، شمش وارد کنند. با این وجود طبق پیش بینی خریداران جهانی دیگر مثل ترکیه و اندونزی باتوجه به رکود فصلی در ماه رمضان روند ساخت و ساز کاهش می یابد.

از سوی دیگر برخی منابع طرف فروش معتقدند که در سه ماهه دوم سال جاری تقاضای چین ممکن است با افزایش مواجه شود؛ زیرا کارخانه‌ ها ممکن است نسبت به افزایش استفاده از قراضه در کوره‌ های بلند خود به جای سنگ ‌آهن برای رسیدن به محدودیت ‌های انتشار کربن تصمیم بگیرند.

کارشناسان معتقدند با وجود اینکه چین محموله های کوچک قراضه خود را در سه ماهه اول 2021 از انگلیس و کره جنوبی تهیه کرده است؛ اما این کشور به دلیل رضایت از کیفیت قراضه های ژاپنی همچنان تمایل دارد که ژاپن را به عنوان تأمین ‌کننده اصلی خود بداند.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران  

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا