icon phone

ردپای تنش میان اوکراین و روسیه بر بازار فولاد

بازار فولاد

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از فولادبان، Nippon Steel Corp بزرگ‌ترین فولادساز ژاپنی به دنبال شروع درگیری‌ها در شرق اروپا اعلام کرد اگر روند واردات مواد خام تولید فولاد به این کشور از سوی اوکراین و روسیه دچار مشکل شود، جایگزینی برای تامین مواد اولیه تولید فولاد در نظر گرفته می‌شود.

نیپون استیل(Nippon Steel) در جایگاه پنجمین فولادساز بزرگ در دنیا، مواد خام و گندله سنگ‌آهن مورد نیاز در زنجیره تولید فولاد خود را از روسیه و اوکراین تهیه می‌کند.

معاون اجرایی نیپون استیل(Nippon Steel)، تاکاهیرو موری طی گفتگوی خود با رویترز بیان کرد: با توجه به تحولات اخیر در شرق، شرکت تدابیری برای جایگزین نمودن تامین‌کننده گندله سنگ‌آهن در نظر دارد. تصمیم بر آن شد که در صورت رخداد بحران، منابع تامین مواد خام تهیه فولاد به کشور برزیل و استرالیا تغییر کند.

موری در ادامه گفت: با توجه به نقش مهم اوکراین و روسیه در صادرات فولاد، بروز اختلال در روند صادرات فولاد از این دو کشور، بر قیمت جهانی فولاد اثرگذار بوده و می‌تواند آن را تقویت کند.

معاون اجرایی نیپون استیل(Nippon Steel) اظهار کرد: شرکت ما با وجود فرصت‌های صادراتی بیشتر و قیمت فولاد بالاتر می‌تواند سود بیشتری بدست آورد، اما نمی‌توان از اثر نامطلوب این تنش‌ها بر اقتصاد جهانی چشم پوشی کرد.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقالات بیشتر

آنیلینگ

آنیل کردن

آنیل کردن (Annealing) نوعی عملیات حرارتی به حساب می آید و در علم مواد، به فرایندی می‌گویند که موجب تغییر...

ادامه مطلب
سختی سنجی

سختی سنجی

سختی سنجی: معمولا اصطلاح سختی به خاصیت اجسام در مقابل نفوذ جسم دیگری به سطح آن ها و میزان مقاومت...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا