icon phone

پیش بینی انجمن جهانی فولاد از تقاضای فولاد در سال های آتی

انجمن فولاد

با وجود اینکه تقاضای فولاد در سال ۲۰۲۰ با ۲/۰ درصد کاهش مواجه شده بود؛ انجمن جهانی فولاد Worldsteel پیش بینی کرد که در سال ۲۰۲۱ تقاضای فولاد با رشد ۸/۵  درصد به ۸۷۴/۱ میلیارد تن و در سال ۲۰۲۲، با رشد ۷/۲ درصدی به ۹۲۵/۱ میلیارد تن برسد.

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت فولاد حامیران، با توجه به اینکه چین بیش از نیمی از فولاد خام جهان را تولید می کند، موجب ثبات بازار شده است. به گفته کارشناسان، به طور کلی احیای صنعت فولاد پس از تعطیلات و محدودیت ‌های کرونایی، بهتر و زودتر از آنچه در ابتدا انتظار می ‌رفت، بوده است.

طبق پیش بینی Worldsteel، امواج دوم یا سوم کرونا در سه ‌ماهه دوم ۲۰۲۱ تثبیت شده و پیشرفت مداوم واکسیناسیون ایجاد خواهد شد و به این ترتیب امکان بازگشت تدریجی به حالت عادی در کشورهای بزرگ استفاده‌ کننده از فولاد فراهم می ‌شود.

آنگونه که این انجمن اعلام کرده است؛ اقتصاد چین برخلاف دیگر کشورهای جهان، چندان تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا قرار نگرفته و در اواخر فوریه ۲۰۲۰ خود را از این بن بست خارج کرد.
به اعتقاد کارشناسان؛ سیگنال های قدرتمندی از طرف چین وجود دارد که نشان می دهد بازار در شرایط مناسبی قرار دارد و باید همانگونه باشد که هست؛ به همین جهت می گویند که این کشور در حال ایجاد ثبات است، حتی اگر ۲ تا ۳ درصد هم رشد کند، باز هم تأثیر زیادی بر تقاضای فولاد دارد.

این انجمن با بیان اینکه تقاضای فولاد در جهان توسعه‌ یافته در سال ۲۰۲۰ با کاهش دورقمی ۷/۱۲ درصدی روبرو شده افزوده است که ما در سال‌ های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتیب با رشد ۲/۸ درصد و ۲/۴ درصد، شاهد رشد قابل توجهی خواهیم بود، با این حال، تقاضای فولاد در سال ۲۰۲۲ هنوز از سطح ۲۰۱۹ کمتر خواهد بود.

روابط عمومی شرکت حامیران 

مقالات بیشتر

اسکرول به بالا