پیش بینی انجمن جهانی فولاد از تقاضای فولاد در سال های آتی

انجمن فولاد

با وجود اینکه تقاضای فولاد در سال 2020 با 2/0 درصد کاهش مواجه شده بود؛ انجمن جهانی فولاد Worldsteel پیش بینی کرد که در سال 2021 تقاضای فولاد با رشد 8/5  درصد به 874/1 میلیارد تن و در سال 2022، با رشد 7/2 درصدی به 925/1 میلیارد تن برسد.

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت فولاد حامیران، با توجه به اینکه چین بیش از نیمی از فولاد خام جهان را تولید می کند، موجب ثبات بازار شده است. به گفته کارشناسان، به طور کلی احیای صنعت فولاد پس از تعطیلات و محدودیت ‌های کرونایی، بهتر و زودتر از آنچه در ابتدا انتظار می ‌رفت، بوده است.

طبق پیش بینی Worldsteel، امواج دوم یا سوم کرونا در سه ‌ماهه دوم 2021 تثبیت شده و پیشرفت مداوم واکسیناسیون ایجاد خواهد شد و به این ترتیب امکان بازگشت تدریجی به حالت عادی در کشورهای بزرگ استفاده‌ کننده از فولاد فراهم می ‌شود.

آنگونه که این انجمن اعلام کرده است؛ اقتصاد چین برخلاف دیگر کشورهای جهان، چندان تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا قرار نگرفته و در اواخر فوریه 2020 خود را از این بن بست خارج کرد.
به اعتقاد کارشناسان؛ سیگنال های قدرتمندی از طرف چین وجود دارد که نشان می دهد بازار در شرایط مناسبی قرار دارد و باید همانگونه باشد که هست؛ به همین جهت می گویند که این کشور در حال ایجاد ثبات است، حتی اگر 2 تا 3 درصد هم رشد کند، باز هم تأثیر زیادی بر تقاضای فولاد دارد.

این انجمن با بیان اینکه تقاضای فولاد در جهان توسعه‌ یافته در سال 2020 با کاهش دورقمی 7/12 درصدی روبرو شده افزوده است که ما در سال‌ های 2021 و 2022 به ترتیب با رشد 2/8 درصد و 2/4 درصد، شاهد رشد قابل توجهی خواهیم بود، با این حال، تقاضای فولاد در سال 2022 هنوز از سطح 2019 کمتر خواهد بود.

روابط عمومی شرکت حامیران 

مقالات بیشتر

سختی سنجی

سختی سنجی

سختی سنجی: معمولا اصطلاح سختی به خاصیت اجسام در مقابل نفوذ جسم دیگری به سطح آن ها و میزان مقاومت...

ادامه مطلب
ریخته گری دایکاست

ریخته گری دایکاست

ریخته گری دایکاست، فرآیند شکل دهی به ماده مذاب با استفاده از قالب ریخته‌گری می باشد، اساس کار این عملیات...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا